reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Masa kreatywności, czyli Farma Świeżości!

    Wskakuj na Farmę Świeżości i sprawdź propozycje dla dzieci 3-10 l. Jasne, że wskakuję.

    Nie zapomnijcie wziąć udział w konkursie Netto: Zdobądź nagrody!

reklama

Wkładka Mirena

witch84

Fanka BB :)
Dołączył(a)
10 Styczeń 2015
Postów
6 503
@Kajakaja1 Nie chcę abyś źle zrozumiała, ale ostatnio w ciążę zaszłaś 14 lat temu. Organizm się się starzeje, dochodzą/uaktywniają się różne choroby/geny. To że wcześniej nie miałaś problemów, nie oznacza, że nie będziesz miała ich teraz. Im starszy organizm, tym dłużej dochodzi do siebie. Jeśli po roku w ciążę nie zajdziesz, to będzie warto się przebadać.
 
reklama
Dołączył(a)
28 Kwiecień 2021
Postów
6
Myślisz że to nie wina wkładki któr zdjęłam 2,5 miesiąca temu ogólnie mamie lata niektóre dopiero planują dzieci
 

blanny

Fanka BB :)
Dołączył(a)
5 Listopad 2020
Postów
1 873
Myślisz że to nie wina wkładki któr zdjęłam 2,5 miesiąca temu ogólnie mamie lata niektóre dopiero planują dzieci
Wątpię żeby to była wina wkładki... Jesteś starsza. Z wiekiem coraz trudniej zajść w ciążę. Problemy z owulacja ,hormonami... Zresztą starasz się 2 miesiące tak na dobrą sprawę. W ciążę mało kto zachodzi w pierwszym cyklu starań! Nawet młoda, zdrowa para ma na to tylko jakies 30 procent szans. A z wiekiem tę szansę spadają. Ja mając 24 lata zaszłam w ciążę podczas pierwszego miesiąca starań. Wcześniej brałam tabletki antykoncepcyjne. A teraz mam 30 lat, za miesiąc mija rok od kiedy się staramy i w ciążę zajść nie mogę po odstawieniu tabletek. Okazało się, że mam problemy z rosnieciem pęcherzyków, z pękaniem, z progesteronem. :/ A wkładki nigdy nie miałam. Lekarz mówi, że wiek, insulinoopornosc (wcześniej nie miałam), do tego sterydy, które brałam długie lata na astmę i to wszystko się składa na to. A kto wie, może coś jeszcze. Jeszcze się nie skończyłam badac do końca...
A co ma wkładka do wiary??
A wiesz jak działa wkładka? Nie daje się zagnieździć zarodkowi (czyli wczesnoporonne działanie można by powiedzieć) plus jeśli hormonalna to może blokować owulację. A wiara zabrania antykoncepcji jakiejkolwiek poza naturalnym planowaniem rodziny - kalendarzyk. :) Także jedno z drugim ma dużo wspólnego. :)
 
Do góry