reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wkładka Mirena

Mam Mirenę około miesiąc. Zakładaną miałam w środku cyklu. Czy to jest możliwe, że po miesiącu od założenia mam owulację, bo wszystko na to wskazuje? Czy w pierwszych miesiącach stosowania Mireny może wystąpić owulacja? Od dwóch dni pobolewa mnie jajnik, a dziś zaobserwowałam śluz płodny. Dziewczyny pomóżcie, bo jestem zdezorientowana.
Przy Mirenie normalnie występuje owulacja
 
reklama
Miałam Mirenę, póki ją miałam to sobie ją chwaliłam - 2 lata :) Schudłam na niej 4 kg w 2 lata, pomagała i działała jak powinna bez skutków ubocznych. Niestety okazało się że moja szyjka nie dała rady jej utrzymać i zgubiłam ją pewnego okresu. Szkoda bo się fajnie na niej czułam. Ale moja szyjka nie utrzymała by kolejnej (za słaba) więc kolejnej nie założyłam :(
 
Nie polecam tej wkladki, wyjęłam ja po 8 miesiącach , wróciły radość życia i spokój psychiki. Po założeniu wkładki towarzyszyły mi depresyjne nastroje( chociaż z natury jestem optymistką )totalne rozkojarzenie,niemożność skupienia się i koncentracji,zmęczenie jakb miała 70 lat co najmniej, małe libido, wzdęty brzuch nie wspominajac o plamieniach.I nie dajcie sobie wmowicze ta spirala działa miejscowo a nie na cały organizm kobiety -to są hormony,które wędrują z krwiobiegiem i zmieniają całą gospodarkę hormonalna kobiety, co przekłada się na ciało i psychikę. Poczytajcie sobie na anglojęzycznych forach o tej " cudownej " wkładce, skutki uboczne utrzymują się do kilku tygodni po wyjęciu, ja już wrocilam do swojej formy przed zalozeniem i dziekuje Bogu za tak się stało bo czułam się mega fatalnie z tą wkladka
 
Nie polecam tej wkladki. U mnie po ponad roku pojawiły się bóle brzucha, na wizycie ginekologicznej wyszło, że mam torbiel na 4 cm. Nic groźnego -ma się wchłonąć. Od razu została usunięta przez ginekologa. Oprócz tego parę kg na plus. Nie polecam. Miała.dzialac w obrębie macicy -ja czułam niepożądane skutki ogólnoustrojowe .
 
Mam od roku i w tym tygodniu będę dzwonić by ją wyjąć.
Włosy wychodzą garściami, cera straszna, czarne pojedeyncze włosy na brodzie, libido = 0, brak motywacji do czegokolwiek, senność, nerwowość, bóle głowy. Chcę wróci do normalnego, poprzedniego życia... Zastanówcie się dobrze zanim ja założycie.
 
Brałam tabletki wiele lat, czułam się tragicznie i przytyłam okropnie. Po krążku było to samo, albo jeszcze gorzej. Teraz mam wkładkę i nic z tego co było wcześniej nie występuje. Pierwszy miesiąc bolał mnie brzuch i narazie to byłoby na tyle. Zobaczymy co będzie dalej.
 
Hey,
Ja od roku mam założoną wkładkę (nie Mirenę) tylko miedzianą Nova T380. Nie mogę brać tabletek antykoncepcyjnych, więc do tego czasu używaliśmy prezerwatyw, ale postanowiłam zmienić metodę zabezpieczania się przed ciążą.

Moja ginekolog poleciła mi wkładkę antykoncepcyjną. Koszt wkładki od 110-130zł nie pamiętam dokładnie. Samo założenie nie jest zbyt przyjemne, ale do przeżycia. Doktor kazała wziąć przed zabiegiem 2-3 tabletki przeciwbólowe. Wkładkę zakłada się w trakcie okresu i ten trochę mi się przedłużył. Miałam przez 1 m-c dodatkowo się zabezpieczać, a po kolejnej @ możemy już kochać się do woli.

Pierwsza @ po założeniu wkładki to był prawdziwy "potop". Musiałam w nocy kilka razy wstawać i zmieniać podpaski. Wtedy zaczęłam mieć wątpliwości czy dobrze zrobiłam, bo jak tak mają wyglądać moje @ to nie ma to sensu.... Na szczęście kolejna @ już dużo skąpsza, a po kolejnych 2-3 m-ach okres jak przed założeniem wkładki.

Jestem bardzo zadowolona, że zdecydowałam się na tę formę antykoncepcji.
 
Ja mirene mam już od ponad roku. Na pocztaku torbiel hormonalna co jak mówią lekarze częste jest. Teraz nie narzekam pożegnałam torbiel po max 4 miesiącach. A mirena została. Sex super, waga w normie.. Zdecydowałam się na nią bo tabletki źle działają na mój żołądek :)
 
reklama
Nie polecam tej wkladki, wyjęłam ja po 8 miesiącach , wróciły radość życia i spokój psychiki. Po założeniu wkładki towarzyszyły mi depresyjne nastroje( chociaż z natury jestem optymistką )totalne rozkojarzenie,niemożność skupienia się i koncentracji,zmęczenie jakb miała 70 lat co najmniej, małe libido, wzdęty brzuch nie wspominajac o plamieniach.I nie dajcie sobie wmowicze ta spirala działa miejscowo a nie na cały organizm kobiety -to są hormony,które wędrują z krwiobiegiem i zmieniają całą gospodarkę hormonalna kobiety, co przekłada się na ciało i psychikę. Poczytajcie sobie na anglojęzycznych forach o tej " cudownej " wkładce, skutki uboczne utrzymują się do kilku tygodni po wyjęciu, ja już wrocilam do swojej formy przed zalozeniem i dziekuje Bogu za tak się stało bo czułam się mega fatalnie z tą wkladka
Witam , mam pytanie , 3 dni temu wyciagnelam wkladke , bo mi cos w niej nie pasowalo , ale od tego czasu mam dosc obfite krwawienie z krotkimi przerwami przerwami , czy tez tak moze miala ktoras z Pan ? Czy to normalne ?
 
Do góry