reklama

Władza ograniczona czy nie

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez kasia 1985, 14 Czerwiec 2010.

1. kasia 1985

kasia 1985 Zaciekawiona BB

Witam mam pytanie jestem po rozwodzie i oto caly zapis z wyroku wykonywanie wladzy rodzicielskiejnad maloletnim....synem stron powierza matce z prawem ojca do współdecydowania o najwazniejszych sprawach dotyczacych dziecka takich jak: wybor zawodu, szkoly, wyjazdy za granice i ewentualne leczenie. i Dalej w opisie dalszym jest napisane Sad ograniczyl wladze rodzicielska powoda do wspoldecydowania wraz z matka o dziecko do najwazniejszych sparwa dotyczacych dziecka ustalajac jednczesnie kontakty powoda z malotenim synem zgodnie z stanowiskiem.Jak mam to rozumiec i jak to jest z ta wladza. Czy jelsi chcialabym wniesc pozew o ograniczenie wladzy to nie musze tego robic bo ona jest ograniczona dobrze rozumuje.Wizyty raz na msc odleglosc miedzy nami 120 km.:-)

2. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Ograniczona do zakresu dokładanie jak w sentencji.

3. reklama
  4. kasia 1985

kasia 1985 Zaciekawiona BB

Czyli w praktyce jak dobrze rozumiem jesli chcialabym mu ja ograniczyc to nie moge bo juz ma ograniczona .Dla kogo taka sytuacja jest dobra dla niego czy dla mnie i kogo ona ogranicza .

5. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

A po co miałaby Pani ograniczać władzę ojcu skoro sąd już to zrobił?
    Co do tego czy to dobrze dla Pani czy źle - to zależy. Z jednej strony w wielu sprawch (poza tymi wymienionymi w sentncji) jest Pani jedynym decydentem. Z drugiej zaś w sprawach tych cała odpowiedzialnośc spoczywa na Pani.
    Co do stopnia ograniczenia władzy rodzicielskiej, władza nie została ograniczona w sposób znaczący.

Poleć forum