reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Władza ograniczona czy nie

kasia 1985

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
14 Lipiec 2009
Postów
32
Miasto
kraśnik
Witam mam pytanie jestem po rozwodzie i oto caly zapis z wyroku wykonywanie wladzy rodzicielskiejnad maloletnim....synem stron powierza matce z prawem ojca do współdecydowania o najwazniejszych sprawach dotyczacych dziecka takich jak: wybor zawodu, szkoly, wyjazdy za granice i ewentualne leczenie. i Dalej w opisie dalszym jest napisane Sad ograniczyl wladze rodzicielska powoda do wspoldecydowania wraz z matka o dziecko do najwazniejszych sparwa dotyczacych dziecka ustalajac jednczesnie kontakty powoda z malotenim synem zgodnie z stanowiskiem.Jak mam to rozumiec i jak to jest z ta wladza. Czy jelsi chcialabym wniesc pozew o ograniczenie wladzy to nie musze tego robic bo ona jest ograniczona dobrze rozumuje.Wizyty raz na msc odleglosc miedzy nami 120 km.:-)
 
reklama
Czyli w praktyce jak dobrze rozumiem jesli chcialabym mu ja ograniczyc to nie moge bo juz ma ograniczona .Dla kogo taka sytuacja jest dobra dla niego czy dla mnie i kogo ona ogranicza .
 
A po co miałaby Pani ograniczać władzę ojcu skoro sąd już to zrobił?
Co do tego czy to dobrze dla Pani czy źle - to zależy. Z jednej strony w wielu sprawch (poza tymi wymienionymi w sentncji) jest Pani jedynym decydentem. Z drugiej zaś w sprawach tych cała odpowiedzialnośc spoczywa na Pani.
Co do stopnia ograniczenia władzy rodzicielskiej, władza nie została ograniczona w sposób znaczący.
 
Do góry