reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Włoski łonowe u niemowlaka!!!

Aga_niedoczynnosc

Aktywna w BB
Dołączył(a)
27 Luty 2020
Postów
89
Hej dziewczyny. Od pewnego czasu widze u mojego 4 miesięcznego synka małe jasne włoski na jąderkach i dookoła penisa. Są króciutkie i jasne ale jednak są. Dodam ze ma taki meszek tez na nóżkach i pod nosem. Na paluszkach i na uszach tez lekko, ale najbardziej martwi mnie na siusiaku. Jest na to stanowczo za mały 😱😱😱 poradzicie mi proszę czy mam się czym martwić i lecieć do pediatry czy zwariowałam ?
 
reklama
Rozwiązanie
Może ale nie musi. Zrób badania. Może taka jego uroda, a może to objaw jakiejś nieprawidłowości. Większość z nich można łatwo wyleczyć jeśli się w porę tym zajmie :)
Mojej córeczce zaczely rosnąć włoski łonowe, takie jak u dorosłych, tylko nie aż tak dużo, jak miała niespełna 5 lat. Zrobiliśmy usg brzuszka i badania z moczu z krwi, tj morfologię, hormony, żelazo (nie pamietam już co tak dokładnie było bo to ponad półtora roku temu). Żadne z badan nie wykazało nieprawidłowości i lekarze stwierdzili, ze taka jej uroda [emoji2372] Mamy tylko obserwować, czy nie pojawiają się inne objawy dojrzewania oraz czy ilość tych włosków nie zwiększa się.
Także nie szukaj pomocy na forum, tylko udaj się do pediatry :)
Hej, to zdecydowanie za szybko. Dobrze trafić na konsultację do lekarza endokrynologa który pewnie wyśle was na badanie funkcjonowania tarczycy, nadnerczy, czy przysadki mózgowej. Zaczęłabym jednak od pediatry :)
 
może być przedwczesne dojrzewanie, ale to musi powiedzieć lekarz, natomiast dopóki nie zdiagnozuje malucha, to nie ma co się martwić, bo może się okaże, że taka jego uroda. Sprawdzić trzeba. Im szybciej , tym lepiej, bo nie będziesz się zamartwiać :)
 
Może ale nie musi. Zrób badania. Może taka jego uroda, a może to objaw jakiejś nieprawidłowości. Większość z nich można łatwo wyleczyć jeśli się w porę tym zajmie :)
Mojej córeczce zaczely rosnąć włoski łonowe, takie jak u dorosłych, tylko nie aż tak dużo, jak miała niespełna 5 lat. Zrobiliśmy usg brzuszka i badania z moczu z krwi, tj morfologię, hormony, żelazo (nie pamietam już co tak dokładnie było bo to ponad półtora roku temu). Żadne z badan nie wykazało nieprawidłowości i lekarze stwierdzili, ze taka jej uroda [emoji2372] Mamy tylko obserwować, czy nie pojawiają się inne objawy dojrzewania oraz czy ilość tych włosków nie zwiększa się.
Także nie szukaj pomocy na forum, tylko udaj się do pediatry :)
 
Rozwiązanie
Hej dziewczyny. Od pewnego czasu widze u mojego 4 miesięcznego synka małe jasne włoski na jąderkach i dookoła penisa. Są króciutkie i jasne ale jednak są. Dodam ze ma taki meszek tez na nóżkach i pod nosem. Na paluszkach i na uszach tez lekko, ale najbardziej martwi mnie na siusiaku. Jest na to stanowczo za mały 😱😱😱 poradzicie mi proszę czy mam się czym martwić i lecieć do pediatry czy zwariowałam ?
Witam, czy miała pani konsultacje z lekarzem? Czy to coś nieprawidłowego? Mam ten sam problem i czekam na konsultacje u lekarza.
 
Do góry