reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Włoski :)

Dołączył(a)
30 Lipiec 2012
Postów
7
Zastanawia mnie temat włosków na główce noworodka - czemu jedne dzieci rodzą się z bogatą czuprynką a inne mają słodką łysą główkę!? :) Ciekawi mnie z czego to wynika i jakie to ma znaczenie skoro i tak pierwsze włoski po kilku miesiącach wypadają i rosną nowe :) tak właśnie było z moim synkiem. Urodził się z bogatą czuprynką a dzisiaj już mu prawie wszystkie pierwsze włoski wypadły :) :)
 
reklama
Pewnie w genach mamy, czy się urodzimy z włoskami czy nie. Ja i moje siostry urodziłysmy się z fryzurkami, mój mąż też, moje córki też miały długie włosy - ale córkom włoski nie wypadły, młodsza miała chyba miesiąc jak musiałam jej grzywkę podciąć :-), a syn mojej siostry miał "jeżyka" jakby dopiero od fryzjera wyszedł
 
merlin pierwszy raz slysze o goleniu pierwszych wloskow. Moja Nadia urodzila sie z kruczo czarnymi bujnymi wlosami,az sama polzone mowily jak duzo ma wlosow. Z tylu troszke jej sie wytarly,ale z przodu nie. W tym momencie ma ciemny blond wloski i caly czas jej jasnieja.
 
a czy prawdą jest że "zgolenie" tych pierwszych włosków niedługo po narodzinach gwarantuje mocny włos później ?

Ścinanie czy golenie włosów w ogóle nie ma nic wspólnego z ich gęstością czy grubością. Mocne lub słabe włosy mamy w genach i tylko od nich zależy jakość włosa.
 
reklama
Nasza urodzila sie z wloskami na glowie, nie miala bujnej czupryny, teraz jej podrosly na czubku glowy a z tylu to ma rowniotkie jak od garnka obciete ;) kolor taki słomkowy blond..po tatusiu poki co bo mama cala czarna.
 
Do góry