reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

włosy

_Roszpunka_

szczęśliwa mamusia :)
Dołączył(a)
29 Marzec 2009
Postów
15 660
Miasto
west clare :-)
witam serdecznie
chciałabym spytac co moze być powodem rozdwajaniu się i pękaniu włosów u 2 letniego dziecka...
moja córeczka od urodzenia miała bardzo krótkie włoski , po ok 15 miesiącach trochę jej przycięliśmy włoski aby miała równiejsze , później zaczęły jej ładnie rosnąć i.. kręcić się
ciągle myłam jej główkę w szamponie J&J top to toe 2w1
a miesiąc temu zauważyłam że rozdwajają jej się końcówki na czubku i z tyłu głowy
szybko mysląc podcięłam jej włoski żeby ściąć te porozdwajane i udalam się do apteki po jakiś specjalny szampon.
Pani w aptece zaproponowała mi szampon z serii AA AA Therapy - Ja i Mama - Szampon 200 ml. - Sklep dla Dzieci i Niemowląt - jak w linku
 
reklama
Witam,
Skoro od początku używa Pani tego samego specyfiku do mycia włosów, nie sądzę, aby z jego powodu nagle miały wystąpić jakieś kłopoty. Być może rozdwajanie włosów wynika z tarcia główką podczas snu, może też być spowodowane porą roku (związaną z noszeniem czapki na głowie), istnieje też prawdopodobieństwo, że może to wynikać z niedoboru jakiś składników mineralnych. Myślę jednak, że zmienianie szamponu w sytuacji, kiedy pojawił się problem, może go ewentualnie zaostrzyć, a nie zniwelować. Jeśli pomimo podcięcia końcówek problemy z włoskami będą się utrzymywać, radziłabym zasięgnąć opinii pediatry.
 
czyli powinnam wrócić do starego szamponu??
tarcie główką raczej odpada ponieważ córka najczęściej śpi na brzuszku z główka obrócona na bok :tak:

i jeśli chodzi o składniki mineralne .. to jakie ze składników wpływaja na włosy??
doczytałam :
Wapń
Końcówki się rozdwajają, włosy wyglądają jak siano, łuski są rozchylone, więc włosy łatwo wchłaniają zanieczyszczenia – brak wapnia. Znajduje się on w mleku, serach białych i żółtych, jogurtach, jajkach, brokułach.


i tu chciałam zaznaczyć że też nie są to wybrakowane minerały ponieważ córka pije dużo mleczka , kakao , uwielbia żółte sery i jogutry je co 2-3 dzień
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witam,
Przepraszam, ale naprawdę napisałam Pani wszystko, co na ten temat przychodzi mi do głowy: najbardziej prawdopodobną przyczyną wydaje mi się kwestia pory roku: zimą powietrze w mieszkaniach jest przesuszone, poza tym dzieci noszą czapki, być może z tego powodu pojawiły się kłopoty z włosami. Jeśli jest Pani zaniepokojona, ponieważ problem się utrzymuje, radziłabym skontaktować się z pediatrą.
 
Do góry