reklama

włosy

Temat na forum 'Porady - rozwój i zdrowie dzieci' rozpoczęty przez _Roszpunka_, 3 Styczeń 2012.

1. _Roszpunka_

_Roszpunka_ szczęśliwa mamusia :)

witam serdecznie
    chciałabym spytac co moze być powodem rozdwajaniu się i pękaniu włosów u 2 letniego dziecka...
    moja córeczka od urodzenia miała bardzo krótkie włoski , po ok 15 miesiącach trochę jej przycięliśmy włoski aby miała równiejsze , później zaczęły jej ładnie rosnąć i.. kręcić się
    ciągle myłam jej główkę w szamponie J&J top to toe 2w1
    a miesiąc temu zauważyłam że rozdwajają jej się końcówki na czubku i z tyłu głowy
    szybko mysląc podcięłam jej włoski żeby ściąć te porozdwajane i udalam się do apteki po jakiś specjalny szampon.
    Pani w aptece zaproponowała mi szampon z serii AA AA Therapy - Ja i Mama - Szampon 200 ml. - Sklep dla Dzieci i Niemowląt - jak w linku

2. Karolina Isio-Kurpińska

Karolina Isio-Kurpińska Expert J&J. Porady

Witam,
    Skoro od początku używa Pani tego samego specyfiku do mycia włosów, nie sądzę, aby z jego powodu nagle miały wystąpić jakieś kłopoty. Być może rozdwajanie włosów wynika z tarcia główką podczas snu, może też być spowodowane porą roku (związaną z noszeniem czapki na głowie), istnieje też prawdopodobieństwo, że może to wynikać z niedoboru jakiś składników mineralnych. Myślę jednak, że zmienianie szamponu w sytuacji, kiedy pojawił się problem, może go ewentualnie zaostrzyć, a nie zniwelować. Jeśli pomimo podcięcia końcówek problemy z włoskami będą się utrzymywać, radziłabym zasięgnąć opinii pediatry.

3. reklama
  4. _Roszpunka_

czyli powinnam wrócić do starego szamponu??
    tarcie główką raczej odpada ponieważ córka najczęściej śpi na brzuszku z główka obrócona na bok :tak:

i jeśli chodzi o składniki mineralne .. to jakie ze składników wpływaja na włosy??
    doczytałam :
    Wapń
    Końcówki się rozdwajają, włosy wyglądają jak siano, łuski są rozchylone, więc włosy łatwo wchłaniają zanieczyszczenia – brak wapnia. Znajduje się on w mleku, serach białych i żółtych, jogurtach, jajkach, brokułach.

i tu chciałam zaznaczyć że też nie są to wybrakowane minerały ponieważ córka pije dużo mleczka , kakao , uwielbia żółte sery i jogutry je co 2-3 dzień

Ostatnia edycja: 12 Styczeń 2012
  5. _Roszpunka_

2 tyg czekam i nadal nie mam odpowiedzi :-(
    a szkoda....

6. emiliap

emiliap Fanka BB :)

mój malec ma myte włosy szamponem oilan jestem zadowolona.

7. _Roszpunka_

cay mogę prosić o odpowiedź
    skoro to nie jest brak wapnia to co jeszcze może być przyczyna??
    dla mnie to naprawdę ważne :-(

8. Karolina Isio-Kurpińska

Karolina Isio-Kurpińska Expert J&J. Porady

Witam,
    Przepraszam, ale naprawdę napisałam Pani wszystko, co na ten temat przychodzi mi do głowy: najbardziej prawdopodobną przyczyną wydaje mi się kwestia pory roku: zimą powietrze w mieszkaniach jest przesuszone, poza tym dzieci noszą czapki, być może z tego powodu pojawiły się kłopoty z włosami. Jeśli jest Pani zaniepokojona, ponieważ problem się utrzymuje, radziłabym skontaktować się z pediatrą.

Poleć forum