reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Woda do picia

U mnie tez sie nie dalo wody z kranu pic nawet do zupy uzywac ale kupilam z meżem dzbanek do filtrowania wody Dafi i teraz sami sobie uzdatniamy wode do herbaty, kawy czy na zupę. Nawet pita w czystej postaci smakuje calkiem niezle. Nie ma kamienia, nie czuc chlorem. No i nie trzeba targac butki w wodą na 3 pietro.
Tak to wyglada.
DAFI ASTRA 3l Dzbanek + filtr do wody biały, Filtry do wody w bdsklep.pl
 
reklama
Każde miasto ma swoją lokalną wodę w rurach, przecież nie ciągną jej setki kilometrów :p Czy chodzi Ci o jakąś lokalną wodę butelkowaną?
Źle się wyraziłam, może zamiast 'i' powienno być 'ale', bo na prawdę wolałabym chyba, żeby ta woda była skądś indziej :) Ale rury mamy nowe ;-) Co do jakości samej wody muszę zbadać temat.
 
dokładnie. ja również nie gotuję wody butelkowej i nigdy nie gotowałam. moja pediatra powiedziała, że jeśli gotować to tylko w pierwszym miesiącu życia, potem nie ma takiej potrzeby. do picia też dostaje wodę butelkową (od 3mies.). zupki robię na kranówce:)
 
Jak byłam u lekarza, Pani doktor poleciła mi Ustroniankę z jodem, powiedziała, że ta woda ma wszystkie atesty i jest zdrowa dla mojego malucha. Ja i moje dziecko (ma 2 latka) codziennie ją pijemy i jesteśmy bardzo zadowolone. Szczerze ją polecam :-)
 
A w ogóle czytacie tabelkę z minerałami na etykiecie wody? Czytałam gdzieś, że dla maluchów koniecznie trzeba wybierać takie wody, które mają jak najmniej sodu.
 
Czytanie etykiety na wodzie jest bardzo ważne. Przy wyborze wody dla naszych maluszków należy przede wszystkim wybierać produkty niezawierające konserwantów i sztucznych składników. Warto także zwrócić uwagę na ilość soli mineralnych, powodujących często alergie pokarmowe oraz wybierać wodę zawierającą jak najmniejsze ilości sodu i azotanów. Dużą pomocą będą również odpowiednie atesty – Centrum Zdrowia Dziecka, Fundacja Pro-Test, ośrodki położniczo-ginekologiczne.
 
reklama
Jak byłam u lekarza, Pani doktor poleciła mi Ustroniankę z jodem, powiedziała, że ta woda ma wszystkie atesty i jest zdrowa dla mojego malucha. Ja i moje dziecko (ma 2 latka) codziennie ją pijemy i jesteśmy bardzo zadowolone. Szczerze ją polecam :-)

Zalecana jest dla kobiet w ciąży, wiec maluchom na pewno nie zaszkodzi.
 
Do góry