reklama

woda mineralna czy gotowana?

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez juli29, 20 Luty 2015.

1. juli29

juli29 Fanka BB :)

witam proszę o radę doświadczone mamy, od samego początku daje córce gotowana wodą filtrowaną, córka obecnie ma rok i cały czas dostaje taką wodę ewentualnie z dodatkiem odrobiną domowego soku bądź samą. Nie dawałam nigdy mineralnej wody źródlanej dla dzieci a może powinnam? nie wiem co robić proszę o radę

2. magdi83

magdi83 Zaciekawiona BB

Ja moim dzieciom daje wodę niegazowaną Żywiec.

3. reklama
  4. pahero

pahero Zaangażowana w BB

ja tez :) robie też na niej mleko :) doświadczona to ja tam szczegolnie jeszcze nie jestem, ale kolezanka, matka 2 dzieci w wieku 5 lat powiedziała, ze zawsze dawała swoim dzieciom żywca i miały sie i maja sie dobrze :)

Ostatnia edycja: 20 Luty 2015
  5. happybeti

happybeti show must go on...

Jesli masz filtrowana, dobrą wodę, nie ma sensu kupować butelkowanej- wyrzucone pieniądze.
    W Danii, gdzie mieszkam, nawet nie ma czegoś takiego jak "woda dla dzieci" ;-)- wszystkie piją wodę z kranu. I to- nieprzegotowaną :-D. Nie dajmy się zwariować i "nabijac w butelkę wody mineralnej" jej producentom ;-).
    Owszem, jest sens używania jej, gdy nie masz pewności, czy woda, którą dajesz dziecku, jest dobra.
    Natomiast, gdy dziecko od roku piło wodę z kranu, jaki sens jest teraz zmieniac na butelkowaną ???
    Mam troje dzieci- starsi synowie urodzeni i wychowni w Polsce, na "kranówce. Córeczka już po częsci w Danii - tez kranówka, w Polsce i tu.

6. juli29

juli29 Fanka BB :)

tez tak myślałam, sama przestałam pić kupowaną w sklepie wodę a tą filtrowaną, bo noszenie baniaków już mnie wkurzyło, a przecież córce daję przegotowaną wodę anie surową, dziękuje za odpowiedźi

7. skaba1

skaba1 sierpień'05 marzec'08

Woda źródlana a mineralna to duża różnica. Źródlana nie ma stałości składu i niewiele różni się od dobrej kranówki
    Woda mineralna musi mieć odpowiedni poziom minerałów i stałość składu - musi być zgodność z tym co na etykiecie. Ta woda ma swoje określone właściwości. Żywiec to woda źródlana. Jeśli ktoś decyduje się na wodę butelkowaną to mineralną. Inaczej szkoda kasy.

Ostatnia edycja: 22 Luty 2015
  8. andzelika87

andzelika87 Fanka BB :)

Przefiltrowana "kranówka" jest w 100 proc lepsza niż te wody źródlane czy mineralne:)

9. Megami

Megami Bóg jest szaleńcem ;)

W wodach butelkowanych jest jeszcze jeden problem - plastik... Patrzcie na oznaczenia. Na butelce popularnej wody Żywiec - 01 PET (nie wiem jak inne, akurat taką znalazłam w domu):confused2:

10. reklama
  11. magdi83

magdi83 Zaciekawiona BB

Skoro Żywiec jest taka beznadziejna to czemu poleca ją Instytut Matki i Dziecka? Na etykiecie są wypisane ilości jonów.

12. Megami

Megami Bóg jest szaleńcem ;)

Ostatnia edycja: 26 Luty 2015

Poleć forum