reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Woda mineralna w menu małego brzdąca

filipkowa.mama

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
26 Czerwiec 2013
Postów
39
Miasto
Sędziszów Młp.
Witam. Mój synek ma obecnie 16 miesięcy.
W ciągu dnia potrafi wypić 1,5l wody mineralnej. Zastanawiam się czy to trochę nie za dużo? Czy powinnam się martwić? W nocy również budzi się i chce pić, przez noc potrafi czasem wypić nawet 0,5l.
Jako niemowlakowi podawałam mu różne herbatki itp, ale kiedy podałam mu wodę, inne napoje od razu sam odrzucił i do tej pory nie chce pić żadnych herbatek czy soczków, woli wodę. Oczywiście czasem wypije, soczki rozcieńczam, ale głównie pije wodę.
Czy nie powinnam się martwić tak dużą ilością wody wypijaną przez niego? Dużo sika, w nocy pampersa zmieniam mu 2-3 razy. Brzuszek ma dość duży, kiedy był malutki miał ładny wklęśnięty pępuszek, teraz brzuszek jest większy i niestety pępek 'wyrzuciło'.
Proszę o jakieś porady na uspokojenie :)
 
reklama
Zapotrzebowanie na wodę oblicza się na kg masy ciała nie wiem ile synek waży, jeśli jego waga jest w normie to jego zapotrzebowanie powinno wynosić ok. 1200 ml, jeśli nie obserwuje Pani nagłego wzrostu pragnienia, pocenia się intensywnego, ospałości u dziecka, to większe pragnienie nie powinno być oznaką patologii.
Proszę zwrócić uwagę czy synek nie jest przegrzewany.
 
Do góry