reklama

Woda mineralna w menu małego brzdąca

Temat na forum 'Żywienie dzieci - porady' rozpoczęty przez filipkowa.mama, 12 Wrzesień 2013.

 1. filipkowa.mama

  filipkowa.mama Zaciekawiona BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam. Mój synek ma obecnie 16 miesięcy.
  W ciągu dnia potrafi wypić 1,5l wody mineralnej. Zastanawiam się czy to trochę nie za dużo? Czy powinnam się martwić? W nocy również budzi się i chce pić, przez noc potrafi czasem wypić nawet 0,5l.
  Jako niemowlakowi podawałam mu różne herbatki itp, ale kiedy podałam mu wodę, inne napoje od razu sam odrzucił i do tej pory nie chce pić żadnych herbatek czy soczków, woli wodę. Oczywiście czasem wypije, soczki rozcieńczam, ale głównie pije wodę.
  Czy nie powinnam się martwić tak dużą ilością wody wypijaną przez niego? Dużo sika, w nocy pampersa zmieniam mu 2-3 razy. Brzuszek ma dość duży, kiedy był malutki miał ładny wklęśnięty pępuszek, teraz brzuszek jest większy i niestety pępek 'wyrzuciło'.
  Proszę o jakieś porady na uspokojenie :)
   
 2. reklama
 3. Agnieszka Kozioł-Kozakowska

  Agnieszka Kozioł-Kozakowska Ekspert BB. Specjalista żywienia

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Zapotrzebowanie na wodę oblicza się na kg masy ciała nie wiem ile synek waży, jeśli jego waga jest w normie to jego zapotrzebowanie powinno wynosić ok. 1200 ml, jeśli nie obserwuje Pani nagłego wzrostu pragnienia, pocenia się intensywnego, ospałości u dziecka, to większe pragnienie nie powinno być oznaką patologii.
  Proszę zwrócić uwagę czy synek nie jest przegrzewany.
   

Poleć forum