reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wodonercze a niepełnosprawnosc

Dołączył(a)
19 Kwiecień 2017
Postów
9
Witam.
Parę tygodni temu stanęłam na komisji ponieważ moja 10 miesięczna córka ma wodonercze wrodzone 2 miesiące temu miała operacje usunięcia dolnego bieguna nerki lewej ponieważ na ucm wykryto odpływ nerki lewej IV stopnia a prawej III stopnia a na scyntygrafii okazało sie że nerka lewa w 3/4 części nie pracuje, w przyszłości czeka ją kolejna operacja na kikucie który został przy pęcherzu ponieważ może w nim być odpływ również. Stawiłam się na komisji gdzie miałam rozmowę z psychologiem i córkę badał lekarz. PO dwóch tygodniach dostałam pismo :
Symbol niepełnosprawności 09-M
Niepełnosprawność datuje się - od urodzenia

WSKAZANIA DOTYCZĄCE
punkty 5,6,8 - WYMAGA
punkt 7 - NIE WYMAGA

Poszłam z tym do MOPSU okazało sie ze punktem 7 mogę dostac 153 zł miesięcznie kiedy ja miesięcznie wydaje dwa razy tyle na prywatnych lekarzy badania moczu czy usg brzuszka.

Chciałabym sie odwołać ponieważ myślę ze punkt 7 powinien być wymaga tak jak jest w punkcie 8
Córka po operacji szpitalach ciągłych lekarzach zrobiła się bojąca bardzo , nie chce uczyć sie chodzić , boi się być prowadzana za rączkę, nie daje sie dotykać wgl za te ręce nawet podczas usypiania, płacze gdy ją rozbieram do przewijania pampersa gdy ją podcieram czy myje, potrzebuje ciągłej opieki nie chce sie bawić oraz przebywać bez widoku drugiej osoby przy sobie ,boi sie nowych miejsc lekarzy czy sklepów ,gdy tylko ktoś obcy podejdzie do niej jest płacz okropny córka zrobiłą sie nie do poznania po operacji i licznych pobytach w szpitalu.
Stąd myśle ze pkt 7 powinien być wymaga .
Proszę o pomoc w tej sprawie może ktoś miał podobny problem
 
reklama
Moim zdaniem nie zaszkodzi się odwołać. Z mojej wiedzy - orzeczenie jest wydawane na określony czas i nie mogą go cofnąć.

W rozporządzeniu (ROZPORZĄDZENIE. MINISTRA PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ z dnia 1 lutego 2002 r. w sprawie kryteriów oceny niepełnosprawności u osób w wieku do 16 roku życia) masz:
§ 2. 1. Do stanów chorobowych, które uzasadniają konieczność stałej opieki lub pomocy dziecku, należą:
1)[...]
2) wrodzone lub nabyte ciężkie choroby metaboliczne, układu krążenia, oddechowego, moczowego, pokarmowego, układu krzepnięcia i inne znacznie upośledzające sprawność organizmu, wymagające systematycznego leczenia w domu i okresowo leczenia szpitalnego,
 
A jak odwołać się dokładnie do pkt 7 "konieczność stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie zmniejszoną możliwością samodzielnej egzystencji ?

Przecież skoro 8 pkt został przyznany "konieczność stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie leczenia, rehabilitacji i edukacji "
 
Do góry