reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wody płodowe

czesc

nie chce cie straszyc, ale mala ilosc wod plodowych wyst. u mojej przyjaciolki.
lekarz ktory ja prowadzil zlekcewazyl to i w skutek tego moja przyj, trafila do szpitala z ostrym bolem brzucha. miala cesarke - zakazenie szlo na jej organizm bo to on wchlanial wody.
z dzieckiem do tej pory nie jest ok bo mala czeka przeszczep nerek. (teraz ma 3l i mnosostwo problemow zdrowonych)

lepiej badz ostrozna i sluchaj lekarzy.
trzymam kciuki zeby wszystko bylo ok.

pozdrawiam
 
reklama
Witaj
Miałam podobny problem wykryty około 35 tygodnia. Leżałam na obserwacji w szpitalu, chodziło głównie o to żeby sprawdzić czy wody płodowe nie wypływają z powodu jakiegoś mechanicznego uszkodzenia (wtedy konieczna byłaby natychmiastowa cesarka). Czyli miałam obserwować czy nie czuję jakiegoś 'wycieku' wodnistego płynu. Ewentualnie lekarz rozważał amniofuzję czyli dolanie płynu przez powłoki brzuszne. Z tego co pamiętam granicą małowodzia było AFI 5,5. Ja w najgorszym momencie miałam 2,8. Po kilku dniach było 5 czy 6 i lekarze uznali że już jest w porządku. Myslę że nie masz co się niepotrzebnie niepokoić. Oczywiście trzeba to kontrolować, ale bądź dobrej myśli!
 
Czyli rozumiem, ze 6 to jest jeszcze dobrze? Zapisąłm się na poniediząłek na usg, żeby to skontrolować, ale się denerwuję.......bardzo..........
 
Nie jest źle. Sprawdziłam - w dniu wypisu z patologii ciąży miałam afi 5,5. Tydzień później było 6 i lekarz stwierdził że to graniczne małowodzie. Na usg zrobionym w szpitalu tego samego dnia było 8,9. Te wartości naprawdę się różnią w zalezności od sprzętu i przede wszystkim od lekarza wykonującego usg. Ja nie czułam ruchów dziecka (prawie wcale w ostatnich tygodniach) dlatego byłam pod szczególną kontrolą. I na każdym usg afi różnie wychodziło. Dużo płynów pij i postaraj się być spokojna. A dzidziuś się rusza?
 
A dzidziuś się rusza?

No wąłśnie róznie z tym bywa od 28 tygodnia.....ale juz miaąłm usg robione w 34 tygodniu i wtedy było ok, dzisiaj jakoś tak mało wysżło...ale dzisiaj akuart dzidzia sie dużo rusza jak na siebie, ale najczęsciej bardzo spokojna, cąłe noce przesypia ze mną- na szczęście mam detektor tętna płodu...ale w nocy przecież nie mam jak co chwila sprawdząć......ach...........boję się...
 
..kurcze dziewczyny, aż się sama zestrsowałam;/ chyba u mnie wszystko w porzadku, ale..dawno nie miałam robione usg;; ale dzidzius szaleje caly czas..w tym ostatnim czasie to czlowiekowi przychodza do glowy chyba wzystkie mozliwe niepokoje;//
 
Następnego dnia powtórzyłam badania na lepszym sprzęcie i u świtnego specjlaisty AFI 9.....więc tak to jest z tymi usg:)
 
Hej ja dzisiaj zauwazylam ze po wysiusianiu sie mam mokre plamy na bieliznie :confused: jestem w 36 tygodniu ciazy i troche sie martwie, bo podcieram sie dobrze wiec to wykluczam, ale czy to mozliwe zeby wody odchodzily akurat wtedy kiedy wychodze z toalety ?
 
Hej ja dzisiaj zauwazylam ze po wysiusianiu sie mam mokre plamy na bieliznie :confused: jestem w 36 tygodniu ciazy i troche sie martwie, bo podcieram sie dobrze wiec to wykluczam, ale czy to mozliwe zeby wody odchodzily akurat wtedy kiedy wychodze z toalety ?


ja tak mialam.... po kąpieli siadlam na kibelku i chlusnely wody :tak:
 
reklama
bardzo dziekuje za odpowiedz :-) to znaczy ze nie bede sie kapala heh panicznie sie boje bo zostalam sama w domu, w sumie to jest moja druga ciaza ale pierwszy porod byl wywolywany w 29 tygodniu i przebijali mi pecherz plodowy dlatego w sumie nie wiem jak jest rodzic na prawde :/ a do tego jestem samotna kobieta w ciazy a rodzice wyjechali na wycieczke i teraz ciagle jak mam jakies uklucie to lece na internet zeby sprawdzic czy to cos powaznego :) dziekuje raz jeszcze
 
Do góry