reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wody płodowe

Witam!
Mam problem. Jestem w 39 tygodniu ciąży i dziś rano zauważyłam na wkładce dużą ilość wydzieliny. Była ona przeźroczysta, delikatnie lepka, rzadka. Nie wiem czy to były wody czy zwykły śluz.
 
reklama
no właśnie, ja też jestem na końcówce i martwię się, że nie rozpoznam wód płodowych,. Z tego co wiem, mogą się sączyć jakiś czas przed porodem a muszę dodać, że od dłuższego czasu muszę nosić wkładki.
 
Hej! Przez calą ciążę nosilam wkłądki bo mialam obfity śluz, ale jak zbliżal się termin porodu zaniepokoiło mnie, że zbyt dużo przeźroczystej wody mi się wydostaje. To mi dało do myslenia, poczekałam jeszcze ze 3 godzinki (termin porodu byl w ten dzień) i pojechalam do szpitala się skonsultowac...tam jak lekarka mnie zbadala, to reszta wyleciala (masakra) urodzilam na drugi dzień!
Dziewczyny możecie pojechac na izbe przyjęć się zbadać jak sie denerwujecie!Ja tak zrobiłam i mnie już zostawili:tak:
 
Różyczka ma rację. Jeśli coś Was niepokoi to najlepiej skonsultować się z waszym ginem albo od razu jechać na Izbę Przyjęć.
Ja tydzień przed terminem leżałam sobie przed telewizorem i chciała zmienić pozycję i wtedy poczułam jak coś pękło i zrobiło mi się mokro. Trochę wód popłynęło, reszta odchodziła podczas porodu. Wody było jak zwykła woda, bezbarwne i bez zapachu.
 
Wody płodowe mogą się sączyć nawet od połowy ciąży, ale jest to oczywiście niebezpieczne i lekarza powinien taką kobietę położyć w szpitalu.
Każde sączenie się wód płodowych bez względu czy jest na końcu ciąży czy wcześniej należy zgłosić lekarzowi, który powinien poprzez USG zbadać ilość wód i okreśłić czy jest on prawidłowa.
 
Witam!
Mam problem. Jestem w 39 tygodniu ciąży i dziś rano zauważyłam na wkładce dużą ilość wydzieliny. Była ona przeźroczysta, delikatnie lepka, rzadka. Nie wiem czy to były wody czy zwykły śluz.
a może to czop śluzowy :confused:



Przed rozpoczęciem porodu szyjka macicy jest zwykle mocno zaciśnięta i zamknięta czopem śluzowym. Gdy szyjka uzyska gotowość do otwarcia podczas porodu, czop śluzowy zostanie wydalony. Może to nastąpić w różnych momentach (na kilka godzin przed rozpoczęciem porodu, na kilka dni, a nawet na tydzień przed porodem). Czop śluzowy jest śliski, elastyczny, bardziej gęsty niż surowe białko jaja kurzego, może być bezbarwny lub żółtawy. Zdarza się, że odpada równocześnie z odpłynięciem wód płodowych. Wody mogą wyciekać w sposób gwałtowny lub powolny. Ważne jest, aby umieć odróżnić czop śluzowy od wód płodowych (jeżeli wody zaczynają odchodzić, należy zgłosić się do szpitala, nawet jeśli nie ma innych objawów zbliżającego się porodu). Wody płodowe są konsystencji zwykłej wody, najczęściej bezbarwne i czyste. Jeżeli kolor wód płodowych jest zielonkawy, zawiadom o tym położną.
Przed wystąpieniem akcji porodowej może pojawić się u Ciebie biegunka. Będzie to naturalne dążenie organizmu do wypróżnienia przed porodem. Twój organizm może także w ten sposób uwalniać się od napięcia. Możesz wtedy odczuwać dreszcze i "roztrzęsienie".
żródło
 
reklama
tu nie ma co się zastanawiac tylko warto podjechac na izbe i się zwyczajnie zbadac.Ja czop miałąm bardziej w koloże czerwieni...ale on odpadl kilka chwil wsumie przezd porodem jak juz na porodówce spacerowałąm....
 
Do góry