reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wodzenie wzrokiem

Dołączył(a)
2 Sierpień 2018
Postów
9
Witam.
Mieszamy w Wielkiem Brytani. Mamy coreczke ktora ma 7 tygodni. Dziecko nie wodzi wzrokiem za zabawkami ani za niczym. Malo kiedy reaguje na nas spojrzeniem. Nie odwraca sie gdy do niej mowimy ani sie nie usmiecha. Wiem ze dzieci rozwijaja sie w innym tepie ale zavzyna mnie to niepokoic . Mowilismy o tym lekarzowi ale jak to angielscy lekarze stwierdzili ze wszystko dobrze i ma czas . Czh ktores z wam mialy podobne sytuacje ? W polsce bedziemy dooiero w grudniu zebh ja dobrze zbadac
 
reklama
Rozwiązanie
Polski internista zbada jej odruchy i da skierowanie do neurologa. Mój jak tylko trochę krzywo leżał w 2 m-cu od razu dostał do neurologa. Czekanie na nfz w Wawie to 3 m-ce.
Więc może pociśnij tego lekarza, by jednak dał jakieś badania.
Witam.
Mieszamy w Wielkiem Brytani. Mamy coreczke ktora ma 7 tygodni. Dziecko nie wodzi wzrokiem za zabawkami ani za niczym. Malo kiedy reaguje na nas spojrzeniem. Nie odwraca sie gdy do niej mowimy ani sie nie usmiecha. Wiem ze dzieci rozwijaja sie w innym tepie ale zavzyna mnie to niepokoic . Mowilismy o tym lekarzowi ale jak to angielscy lekarze stwierdzili ze wszystko dobrze i ma czas . Czh ktores z wam mialy podobne sytuacje ? W polsce bedziemy dooiero w grudniu zebh ja dobrze zbadac
Nie macie w okolicy jakiegoś lekarza Polaka?
Moja jutro kończy 8 tygodni i pozytywka nas leżakiem od dobrych 2 tyg się interesuje. Wiadomo każde dziecko inaczej, ale moja córka jest wczesniakiem (36tc) i może być w tył w tym momencie do innych dzieci z tego samego tygodnia.
 
Nowy
No wlasnie mamy ☹ moja urodzila aie w 38 tygodniu. Dam jej czas jeszcze 2 tygodnie i jak nie zacznie to polecimy wczesniej do Pl

Nie macie w okolicy jakiegoś lekarza Polaka?
Moja jutro kończy 8 tygodni i pozytywka nas leżakiem od dobrych 2 tyg się interesuje. Wiadomo każde dziecko inaczej, ale moja córka jest wczesniakiem (36tc) i może być w tył w tym momencie do innych dzieci z tego samego tygodnia.
 
Hmm, to wydaje się być niepokojące. Moja córeczka zaczęła się od nas uśmiechać zaraz po 1 miesiącu.
A co do wodzenia wzrokiem spróbuj pokazać dziaciątku kontrastowe barwy, np wydrukowaną czarno-białą szachownicę. Niemowlak widzi na początku tylko kontrasty i kolory biel, czerń, czerwień i żółty
 
Możesz spokojnie jeszcze trochę poczekać. Moja córeczka jak miała dwa miesiące to mało reagowała, coś tam zwracała uwagę na mnie, ale tylko jak leżała na przewijaku i centralnie wpadła wzrokiem na mnie. Nie reagowała kiedy ktoś chciał zwrócić jej uwagę. Zastanawiałam się czy widzi, czy słyszy :) teraz ma cztery miesiące, uśmiecha się, pięknie wodzi wzrokiem, wszystko z nią w porządku. Tak że spokojnie, możesz dać jej jeszcze czas.
 
Polski internista zbada jej odruchy i da skierowanie do neurologa. Mój jak tylko trochę krzywo leżał w 2 m-cu od razu dostał do neurologa. Czekanie na nfz w Wawie to 3 m-ce.
Więc może pociśnij tego lekarza, by jednak dał jakieś badania.
 
Rozwiązanie
Do góry