reklama

Wojtuś 23/24 hbd 600 gram 32 cm

Temat na forum 'Wcześniaki' rozpoczęty przez wiola20121119, 14 Grudzień 2012.

1. wiola20121119

wiola20121119 Fanka BB :)

Witam 19 listopada przyszedł na świat nasz synek Wojtuś, prawie 4 miesiace za wcześnie. Za 3 dni skończy miesiac. Cały czas jest pod respiratorem, jest na 70-99 % tlenu, a saturacja sie waha. Do tej pory czekamy na kupkę, pojawiły się pęcherzyki powietrza w jelitach, ale w pieluszce nic nie ma. Miał juz 13 transfuzji krwi. Do tego wylewy III i IV stopnia. Raz jeden, jedyny pozwolili mi go kangurować, bardzo sie wtedy wyciszył. Ale cały czas ma drgawki, leki ma zmieniane co dwa dni, bo słabo na niego działają. W płuckach pojawiła sie torbiel, która cały czas rośnie. Wątroba sie zbuntowała i mały ma żółtaczke. Może któraś z Was była w podobnej sytuacji, może coś podpowiecie, na co mamy zwracać uwagę, co robić?

2. Net-ka

Net-ka Ninkowa Mamusia

Wiola nie byłam w takiej sytuacji ale znajdziesz tu wiele mam, które mają takie lub inne doświadczenia. Wiele z tych historii zakończyło się pozytywnie!! Życzę Dużo siły i wierzę, że będzie dobrze, musi ;) i będzie!3mam kciuki za Wojtusia!!!

3. reklama
  4. stinka

stinka Zaangażowana w BB

Wiola czy malutki jest karmiony mlekiem, czy pozajelitowo? Jesli mlekiem i nadal nie ma kupki a do tego cos zaczyna sie dziac z jelitkami i watroba uwazajcie na martwicze zapalenie jelit! Najlepiej zapytajcie sie lekarzy czy nie ma takiego podejrzenia. Im wczesniej wykryte tym wieksze szanse na wyleczenie.

5. FraniowaMama

FraniowaMama mama Natalki i Frania

Wiolu, własnie - pytanie o sposób karmienia. Pewnie pozajelitowo.. Co lekarze mówią o obrazie jelit w usg?

Trzymam mocno kciuki za maluszka..

6. tymira

tymira Fanka BB :)

Wioluś,tak bardzo mi przykro, że przechodzicie przez historię podobną do mojej, jeśli chodzi o jelitka nie potrafię pomoc, moja córeczka w 2 dobie miała kupkę, dostawała też do samego konca mleczko,u nas płucka zaczęły włóknieć...Jeśli chodzi o tlen u nas też były takie wahania.

7. marcia30

marcia30 Fanka BB :)

Wiola trzymam kciuki za was

8. joanna1977

joanna1977 Fanka BB :)

Wiolu trzymam za was kciuki-musisz byc silna-wiem cos o tym tez urodzilam coreczke w 23+1tyg ,mala ma juz 2latka i jest dobrze - u was tez bedzie

9. vivienne3

vivienne3 Fanka BB :)

trzymam kciuki za twojego maluszka będzie dobrze.

10. reklama
  11. AGATA777

AGATA777 Fanka BB :)

Witaj w krainie wcześniaków.Trzymam za Was kciuki.

12. Bąblik

Bąblik Fanka BB :)

Trzymam kciuki. żeby Wam się udało....

Poleć forum