reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Jedna z naszych dziewczyn szuka pomocy dla malutkiego bratanka. Całą historię zamieściła na forum, więc możesz jej zadać pytania. Pomożesz?

reklama

Wózeczki, łóżeczka i inne akcesoria :)

reklama

agusia0611

Fanka BB :)
Miasto
WARSZAWA
U mnie tak samo jak u sempe. Osobno kupiliśmy łóżeczko i przewijak.
W łóżeczku turystycznym, które mamy jest regulacja wysokości poziomów jak w standardowym łóżku drewnianym. Super sie sprawdziło, gdzyż wystawiałam łóżeczko na taras w cień, zakładałam moskitierę i mały spał grzecznie podczas gdy ja walczyłam w kuchni.

baśka

Mama Karola i Bartka
Miasto
Elbląg
ja tez miałam taki zwykły przewijak dostosowany rozmiarem nakładany na tradycyjne łóżeczko, potem jak mały się zrobił zbyt ruchliwy (a szybko to u nas było bo na 7 m-cy już raczkował) to kładłam ten przewijak na nasze łózko bo było dość nisko
w sumie my to wszystko mamy bo jeszcze pożycałam koleżance ale juz oddała i gdzieś na strychu leży, a co do spania z nami - były różne etapy, a co do baldachimu - tez nie przepadam bo kurz ale był taki moment kiedy bardzo się przydał jak było długo jasno i rano wcześnie jasno to służył jako osłona bo Karol miał też przejściowo duże problemy z zasypianiem - to tak trochę wyciszało od światła
na dwa lata Karol dostał tapczanik bo w łóżeczku się obijał i mial pomysły na wyłażenie górą czym stanowił zagrożenie dla siebie (choć szczebelki miał wyjęte) więc łóżeczko czeka z kolei złożone i dobrze zapakowane w garażu na odświeżenie i nowego lokatora :)

wampirka20@wp.pl

Miasto
Paryż
tak wszyscy piszą o łóżeczkach i wózkach i przewijakach:) a jakie wanienki?co polecacie?te gąbki wkładane do środka żeby się dziecko nie poocierało o plastik wanny to chyba lekko bakteryjne są!co o tym sadzicie?nie lepiej flanelową pieluszke,ktora mozna codziennie uprać?

baśka

Mama Karola i Bartka
Miasto
Elbląg
my mieliśmy najzwyklejszą wanienkę tylko z tych większych , żadnych gąbek , w sumie i mniejsza by wystarczyła bo młody jak miał 4 m-ce to przeniósł się do dużej wanny tak uwielbia pływać :)
także ja jestem za tradycyjną wanienką, najlepiej większą (zwłaszcza jak ktoś nie ma warunków żeby szybko do wanny dziecko przenieść), nie żadne wynalazki i raczej bez żadnych zbiorowisk bakterii - pieluszka wystarczy :) wieice - te wynalazki to zazwyczaj reklama napedza a warto sobie zadać pytanie czy to naprawdę takie praktyczne jest...

katiuszka28

Zaciekawiona BB
Miasto
dolnyśląsk
Co do wanienek polecam najzwyklejszą bez bajerów flanelowa pieluszka może być chociaż w wodzie dziecko swoje a pieluszka swoje ;) Zresztą malutkie dziecko w wanience nie przebywa dużo czasu więc sprawę mycia załatwia sie raczej szybko.

wampirka20@wp.pl

Miasto
Paryż
My mieliśmy wanienke ONDA - R E W E L A C J A ! Kąpiel jest bezstresowa od pierwszego dnia - i jedna osoba daje sobie rade bez problemu! Używaliśmy jej baaardzo długo. Wklejam link z allegro (pierwszy jaki mi sie wyświetlił)
WANIENKA wanna WANNY ONDA ok baby OKBABY (523287315) - Aukcje internetowe Allegro

faktycznie ta wanienka jest super,chyba tez sobie taka sprawie,te zwykłe mi się wydają lekko niebezpieczne ze względu na to że dziecko w nim się ślizga jak tylko chce:)

Gąbki odradzają nawet lekarze, zresztą ja do mycia siebie też ich nie używam:no:
Z pieluszką są przeboje bo dzidzia i tak jeździ:-)
Ja używałam maty antypoślizgowej małej i używam jej dla młodego do dziś, po każdym myciu myję ją ciepłą wodą z mydłem i porządnie suszę i jestem z niej zadowolona:tak:

...że gąbki są siedliskiem bakteri to ja wiem (!!!) ,też ich nie używam,ale bardzo duzo moich koleżanek wykładało nimi wanienke i dlatego pytałam co wy o tym sądzicie,a tak poza tym to mam koleżanke taką "bio-eco" która używa do mycia dziecka gąbki takiej prawdziwej bodajże oceanicznej i nie przetłumaczysz jej że taka gąbeczka bakteryjna jest,mimo że ona (koleżanka oczywiście) taka oczytana:)twierdzi że taka gąbka dla dziecka jest najlepsza!

Ostatnio edytowane przez moderatora:

baśka

Mama Karola i Bartka
Miasto
Elbląg
Potem życie i tak weryfikuje to co sie kupuje :) ta onda jest fajna ale np nie bardzo widzę w niej moje bardzo żywe dzieck które uwielbiało się pluskać, machać, niejednokrotnie leżało na brzuszku wykonując ruchy do pływania a my mu główkę tylko asekurowaliśmy, oczywiście tak nieruchomo to może na samym początku tak przy całkowitym maleństwie to tak (bo tak ogladam sobie aukcje i fajnie to wygląda na zdjeciach) ale potem to u nas już raczej nie sprawdziłoby się - wiecie truddno przewidzieć co jakie dziecko polubi - nasz synek bardzo lubił swobodę ruchu

reklama

mju

BAŚKA potem sadzasz dziecko odwrotnie - Anielka też szalała w tej wanience :tak: - my jej używaliśmy tak z 1,5 roku i nam sie sprawdziła super. Chyba jest to w ogóle najlepszy zakup z dzieciakowych wynalazków na jaki trafiliśmy no może jeszcze dodałabym do tego fridę.

Do góry