reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wozek 3 w 1 .

Cukszyk..mama

Fanka BB :)
Dołączył(a)
27 Luty 2019
Postów
189
Jaki wózek wózek kupic . To jest moja pierwsza ciąża i nie mam pojęcia jaki wózek wybrać jest tyle wózków do wyboru ... dodam tylko ze mała ma się urodzić na początku września :)
 
reklama
Rozwiązanie
Ja z kolei doradzę, żebyś nie kupowała wcale wózka 3w1 lub 2w1, tylko najpierw kupiła samą gondolę (w zależności od potrzeb lub miejsca zamieszkania może mieć koła duże lub mniejsze, ultra lekka lub cięższa itp.) w zależności od pory roku mniejszą lub wiekszą - piszesz, że dziecko urodzi się we wrześniu, więc brałabym większą gondolę, żeby posłużyła przez zimę. Później zainwestowałbym w dobrą spacerówkę na dłuższą metę. I fotelik oddzielnie.

Widzę, że temat dziś podbity, może już nieaktualne, ale jesli tak, to przemyśl sprawę - jako matka wielodzietna przerobiłam różne opcje, nie zawsze trafione ;)
Najlepiej taki, którego nosidełko służące często za fotelik samochodowy ma testy ADAC. Inne foteliki często nie są przystosowane i bezpieczne dla dziecka, kiedy samochód ulega wypadkowi.
Polecała bym jednak pomyśleć nad wózkiem 2w1 + osobno fotelik samochodowy dobrej jakości.
 
Również polecam osobno wózek i osobno fotelik z odpowiednimi atestami. Z wózków dwa w jednym mogę polecić Ci ten, który mam ja - czyli Salsę 4 ABC Design. Gondola nie jest taka mała jak w innych wózkach, ma rozbudowaną budkę, duży kosz, łatwo się składa. A jeśli chodzi o spacerówkę to dodatkowo jest z przekładanym siedziskiem. Ma bardzo fajną amortyzację, żeby Ci malucha nie wytrząsło. A poszukujesz wózka na wieć czy do miasta?
 
Ja kupiłam 2w1 bo foteliki w tych 3w1 nie nadają się do auta. Bezpieczeństwo dziecka najważniejsze. Można kupić 3w1 ale obowiązkowo dokupić trzeba drugi fotelik z atestem który będzie do samochodu a takie foteliki najtaniej 400 zł więc moim zdaniem lepiej kupić wózek 2 w 1 bo wyjdzie taniej niż 3w1 a za te pieniądze dokupic dobry bezpieczny fotelik i co najważniejsze nie używany! Chyba że zaufane źródło. Foteliki od osób które nie znamy moga byc powypadkowe wtedy gdybyśmy my mieli wypadek taki fotelik nie chroni juz dziecka dlatego ważne jest to aby był nowy a jeśli nie nowy to z zaufanego źródła. Ja kupilam wozek 2w1 i osobo fotelik do samochodu który oczywiście da się też zamontować na wózek za pomocą adapterów. Koniecznie poczytaj o tych fotelikach ja od początku chciałam 3w1 pojechałam na targi edukacyjne i tam uświadomili mnie jaką głupotę zrobiłbym gdybym chciała przewozić dziecko w aucie takim fotelikiem z wózka. :)
 
Jaki wózek wózek kupic . To jest moja pierwsza ciąża i nie mam pojęcia jaki wózek wybrać jest tyle wózków do wyboru ... dodam tylko ze mała ma się urodzić na początku września :)
Jeżeli mieszkasz w bloku np. na 4 piętrze to patrz na wagę i gabaryty. Jeżeli w domku na parterze to nie ma już aż takiego znaczenia.
Jeżeli jeździć będziesz na spacery po szutrowych, polnych drogach szukaj takiego z dobrą amortyzacją na 4 dużych pompowanych kołach.
Jeżeli tylko miejskie chodniki to może być zwinny trójkołowiec. Mogą być piankowe przednie lub wszystkie kółka.
Jeżeli wozić będziesz wózek autem to też zwróć uwagę na gabaryty jednego i drugiego.
Mój stelaż od Espiro po poprzednim dziecku bez odpinania kół nie wchodzi w bagażnik mojego Focusa [emoji53] irytujące i męczące [emoji53]
A Camarelo wchodzi bez problemu z kołami.

Spacerówka od zestawu fajnie jeżeli nie jest kubełkowa tylko można malucha położyć na płasko jeżeli uśnie na spacerze.

Obowiązkowo duża przedłużana budka.

No i tak jak dziewczyny piszą fotelik koniecznie, bezpieczny, sprawdzony na testach zderzeniowych. Te typowe no name z zestawów 3w1 nie są dobrym wyborem lepiej za dopłatą wymienić na chociażby maxi cosi.

Wózek moim zdaniem jak najbardziej może być odkupiona używa. Jak ktoś szanował to niemowlak naprawdę za bardzo nie ma jak zniszczyć [emoji12]
 
reklama
Lepiej kupić 2w1 i osobno fotelik chyba że trzy w jednym ma atestowany, ale zazwyczaj nie i są to zwykle nosiła które chronią tylko przed mandatem a nie bezpieczeństwem dziecka . Już nawet lepsze te bez atesty foteliki osobno do 500zl niż te z wózka nie firmowe. Ja polecam wózek bebetto Holland
 
reklama
Do góry