reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wózek czy chusta?

littlebabe

Fanka BB :)
Dołączył(a)
1 Styczeń 2019
Postów
951
Hej kobietki, przychodzę z pytaniem.
Mam już córę 16msc, i obecnie 7 tydzień ciąży.
Kiedy urodzę to starsza córa będzie miała prawie 2 latka (23 miesiące dokładniej) i zastanawiam się w co lepiej zainwestować dla dwójki dzieci by spacery i wyjścia do sklepu były wygodne.
Wózek tzw. rok po roku żebym mogła oboje dzieci wsadzić i jechać gdzie chcę czy może jednak zostać przy zwykłym wózku, który mam obecnie i kupić dla mniejszej pociechy chustę?
Bo w sumie jeśli to młodsze podrośnie do etapu kiedy będzie wolało jeździć w wózku to może jest szansa, że starsza córka będzie wolała chodzić na piechotę? Co sądzicie?
Czy jednak lepiej inwestować w wózek w razie gdyby starsza się zmęczyła i trzeba by było coś wykombinować.
 
reklama
Polecam dostawkę u mnie się sprawdziła. Podwójny wózek się nie opłaca dla dwuletniego dziecka kupować, moze być tak ze na dwa lata już nie będzie chciała wogole jeździć wózkiem tak jak mój pierwszy syn. Miesiąc przed urodzeniem drugiego dziecka z dnia na dzień zrezygnował z wózka i chodził na nóżkach wszędzie, miał wtedy 23 masce.
Córka miała dwa lata jak urodziło się trzecie dziecko i na nogach nie chciała wogole chodzić wiec kupiłam dostawkę i korzysta z niej do dziś jak jest za długa trasa;) a ma już skończone 3 lata.
 
Ja mam dzieci co 2 lata. Przy spacerach i wyjsciach np. do sklepu, sprawdzalo sie u mnie to, ze starsze dziecko szlo samo i trzymalo sie wozka (dzieci spokojne, nie uciekajace) lub tez uzywalam chusty, co bardzo sobie chwale :)
Myslalam tez powaznie nad kupnem dostawki, wydaje mi sie bardzo dobra opcja.
 
Co do chusty to najlepiej nie kupuj tylko pożycz od kogoś i sprawdź czy dziecko będzie chciało w niej być noszone. Ja pożyczyłam od siostry. Moja córeczka (4,5 mca) mimo, że straszny z niej przytulas i najlepiej jej u mamy, nie cierpi chusty. Próbowałam ją do niej zapakować kilka razy w tzw."kieszonkę". Ło matko!!! Co to się nadarło. Może jeszcze w piątym miesiącu spróbuję jakiegoś innego zawieszenia, ale na razie nie wychodzi chustowanie.
 
ja myślę, ze chusty są super! Zbliżają matkę i dziecko, nie ograniczają rok. Jeżeli możesz sobie na to pozwolić to kup chustę, a do wózka dostawkę. Ja sie właśnie rozglądam za jakimś wózkiem, polecacie coś?
 
Bardzo polecam chustę - najlepiej znajdź lokalną grupę chustową - chustę najlepiej kupić używaną, a wtedy będzie okazja pooglądać, pomacać różne chusty itd.
Przy dobrze zamotanej chuście jest mega wygodnie. Także w domu chusta się sprawdzi, żebyś mogła zająć się czymś ze starszakiem [emoji6]
 
reklama
Hej kobietki, przychodzę z pytaniem.
Mam już córę 16msc, i obecnie 7 tydzień ciąży.
Kiedy urodzę to starsza córa będzie miała prawie 2 latka (23 miesiące dokładniej) i zastanawiam się w co lepiej zainwestować dla dwójki dzieci by spacery i wyjścia do sklepu były wygodne.
Wózek tzw. rok po roku żebym mogła oboje dzieci wsadzić i jechać gdzie chcę czy może jednak zostać przy zwykłym wózku, który mam obecnie i kupić dla mniejszej pociechy chustę?
Bo w sumie jeśli to młodsze podrośnie do etapu kiedy będzie wolało jeździć w wózku to może jest szansa, że starsza córka będzie wolała chodzić na piechotę? Co sądzicie?
Czy jednak lepiej inwestować w wózek w razie gdyby starsza się zmęczyła i trzeba by było coś wykombinować.
ja przy drugim dziecku uparłąm się na nowy wózek 2w1 i kupiłam muuvo. Nowe dziecko nowy wózek ;p a dla starszej kupie dostawkę do wózka
 
reklama
ja myślę, ze chusty są super! Zbliżają matkę i dziecko, nie ograniczają rok. Jeżeli możesz sobie na to pozwolić to kup chustę, a do wózka dostawkę. Ja sie właśnie rozglądam za jakimś wózkiem, polecacie coś?
Karotka90, ja mam vivę, kupiłam ten wózek ze względu na wygodę swoją (jestem wysoka) i przede wszystkim komfort i wygodę dziecka.
 
Do góry