reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wózek dla dwójki - 2 latek i noworodek

Mój śpi w stałych godz od 13 do 14-14:30. I taka drzemka 1-1,5 godzinna jest wystarczająca dla 2-latka. A na spacerach nie śpi nigdy.
Mój ma teraz 3 latka co prawda ale drzemkę ma stałą od dawna (jak miał dwa latka było identycznie) w podobnych godzinach ok. 13-14.30 i na spacerach też nie śpi i nie spał odkąd zaczął dobrze chodzić.
 
reklama
Jestem w podobnej sytuacji bo termin na 4 czerwca i synek bedzie mial 2lata i 3msc, mieszkam tak samo na wsi i mam tylo-zgięcie ,ale jakoś nisko nie mam brzucha. Zamierzam do wozka dokupic na allegro/albo mąż zrobi taki podest z kólkiem dla starszaka. Mam też plecak ze smyczką żeby w razie W nie wpadl pod auto- bardzo ruchliwa droga u nas jest.
Dostawka może to być jakieś rozwiązanie... Myślałam też nad takim plrcakiem tylko ze nie wiem czy zdało by egzamin kiedy weźmiemy też psa (który umie iść spokojnie przy wózku uczona była od szczeniaka) na spacer zamiast wozka... Co do brzucha mój jest na tyle nisko że nawet spodnie ciążowe nie pasują żadne jedynie jakieś dresy czy leginsy które są do wysokości pępka żeby było wygodnie w poprzedniej ciąży było tak samo tylko że rodziłam w grudniu
 
Mój ma teraz 3 latka co prawda ale drzemkę ma stałą od dawna (jak miał dwa latka było identycznie) w podobnych godzinach ok. 13-14.30 i na spacerach też nie śpi i nie spał odkąd zaczął dobrze chodzić.
U nas też drzemki były o stałych godzinach z czasem udawało sie przetrwać cały dzień a od niedawna sam sie kładzie kiedy jest zmęczony
 
Dostawka może to być jakieś rozwiązanie... Myślałam też nad takim plrcakiem tylko ze nie wiem czy zdało by egzamin kiedy weźmiemy też psa (który umie iść spokojnie przy wózku uczona była od szczeniaka) na spacer zamiast wozka... Co do brzucha mój jest na tyle nisko że nawet spodnie ciążowe nie pasują żadne jedynie jakieś dresy czy leginsy które są do wysokości pępka żeby było wygodnie w poprzedniej ciąży było tak samo tylko że rodziłam w grudniu
Szczerze to nie wiem jak to bedzie u Ciebie z 2 dzieci i z psem, ciężko bedzie to ogarnąć.Ja mam na szczęscie podwórek gdzie się wybiega.
 
Ja z doświadczeniem żeni swojego j moich znajomych pomyślała bym o kupnie tandemu zmęczony długim spacerem dwulatka nie będzie chciał stać na posesji z którego nie będzie nic widział tylko będzie pakować się do wózka takie jest moje zdanie wózek tylko dla młodszej cory jednoosobowy tez się przyda na spacery krótkie po podwórku...
Też myśle że dostawka spisała by sie tylko na któtkim spacerze mały próbuje sam pchach wózek ale nic nie widzi i po chwili odpuszcza... Co do tandemu fajna sprawa starszak wszystko widzi a młodsze leży wygodnie tylko pytanie czy pod górke dam rade wyjechać kiedy ciężar będzie w jednej lini... Jeśli wózek to bardziej jeden obok drugiego wtedy ciężar inaczej sie rozkłada nie mam za wiele schodów więc szerokość nie ma znaczenia tylko prowadzenie takiego wózka
 
Szczerze to nie wiem jak to bedzie u Ciebie z 2 dzieci i z psem, ciężko bedzie to ogarnąć.Ja mam na szczęscie podwórek gdzie się wybiega.
Też nie wiem z jednym wózkiem i małym biegajacym i psem jeszcze daje jakoś rade :) podwórko też mamy duże tylko bez ogrodzenia i tu jest problem. Na ogół pies siedzi w dużym kojcu i wychodzimy na spacery
 
Ja mam wozek tandem z ktorego jestem bardzo zdowolona, ale miedzy moimi dziecmi jest 15miesiecy roznicy. Mysle ze gdyby bylo ponad 2 lata nie kupowalabym wozka. Rodzisz w lecie wiec moze chusta dla maluszk w razie spacerow na ktore bedzie potrzebny wozek dla starszaka?
Myślałam o chuście ale boje sie o takie maleństwo w lecie że by nie przegrzać syna mam zimowego więc u było inaczej
 
Myślałam o chuście ale boje sie o takie maleństwo w lecie że by nie przegrzać syna mam zimowego więc u było inaczej
Ja chustę i tak kupuję, bo syn na rękach usypial tylko. Na razie taka tańsza a jak się sprawdzi to pomyśle o lepszej. Myślę że w bawełnianej chuście nie będzie za goraco, można ubrać w samego pampersa.

Hubert 18.02.2015
Wiktoria termin 04.06.2017
 
Sa chusty z domieszka lnu, albo bambusa ktory zachowuje odpowiednie warunki :) rozumiem niechec do noszenia w upalach ale wtedy w ogole spacery nie wskazane. Natomast w normalnej temperaturze letniej mysle ze wystarczy odpowiednio ubierac dziecko. Pamietaj ze taki maluszek w brzuchu ma cieplutko i jest przyzwyczajony do wyzszych temperatur niz my.
 
reklama
Chuste i tak chce kupić do używania w domu raczej będzie łatwiej przy starszym żeby nie czuł sie na drugim miejscu. Co do spacerów planuje je raczej rano i pod wieczór kiedy nie będzie gorąco :)
 
Do góry