reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wózek dla dwójki - 2 latek i noworodek

Ja bym ci proponowała zakup wózka nordic caba Explorer 5w1. W tej opcji masz spacerówkę, wózek do joggingu czy przyczepkę rowerową. Spokojnie zmieścić dwoje dzieci. Byś miała wygodnie jechać do sklepu z taką przyczepką, bo młodsze dziecko może sobie leżeć a starsze siedzieć, zakupy zapakujesz w bagażnik i możesz wracać do domu. I dziecko nie marudzi, że nie da rady iść w druga stronę, a i Tobie będzie lżej jechać rowerem niż iść piechotą. A jak idziecie na spacer to zmieniasz przyczepkę na spacerówkę i tak masz jeden wózek do wszytkiego. Może koszt takiego sprzętu nie jest mały, ale służy na lata, a potem można go łatwo sprzedać i po dobrej cenie. Pozdrawiam
 
reklama
Witajcie, zastanawiam sie nad kupnem wózka dla dwójki dzieci. Mam syna 2 lata i trzy miesiące spacerować lubi ale za ręke czasem ciężko kiedy idzie sam lubi iść w odwrotną strone tak więc jeździmy w wózku na dłuższą trase. Sytuacja wygląda tak że termin mam na 13 czerwca malutka może być już w maju! ponieważ mam taką przypadłość jak tyłozgięcie maciczne może ktoś słyszał lub nie, wygląda to tak że brzuszek jest od początku bardzo nisko jak u większości kobiet przed porodem przez co też troszke mniejszy i dziecko nie ma takiej ,,trasy,, do przebycia przed porodem więc rodzi sie wcześniej oczywiście nie zagraża to jego zdrowiu.... Wracając do tematu mieszkam na wsi więc droga nie jest zbyt ruchliwa dlatego zastanawiam sie czy jest sens kupować taki wózek dla dwójki z jednej strony po prostu bezpieczeństwo ponieważ nie wyobrażam sobie biegać za starszakiem z wózkiem gdy pojedzie auto... Na zakupy isc na piechote dla spacerku też ciężko ponieważ 3 km w jedną strone mały da rade przejść ale tylko droge w jedną strone. Dwa wózki odpadają ponieważ będe sama całymi dniami w domu z dziecmi więc nie będzie miał mi kto pomóc. Zabawa na podwórku i krótki spacer... Czemu nie jest duże ale lubimy spacerować np do lasu gdzie mamy bardzo blisko. Wózek tandem wydaje mi sie być za mało zwrotny i cięższy w pchaniu pod górkę (których dużo) niż taki jeden obok drugiego. Prosze o jakieś rady mam które mają dzieci o podobnej różnicy wieku jak sobie radzicie na spacerach. Dodam że syn już gdy miał 1,5 roku dawał rade przejść nawet 1,5km na nogach obok wózka więc chodzić biegać uwielbia... Z nim samym robiłam trasy nawet 8km dziennie jednorazowo gdy był młodszy.

Też mam tyłozgiecie macicy i to absolutnie nie ma wplywu ani na ciąże ani na poród.
 
Ja mam różnice między dziećmi 1,5 roku i też przeżywałam takie dylematy przed.porodem. Rozważałam wszystkie opcje, dostawkę do stania, taka boczna siedząca, nosidło i ostatecznie kupiłam podwójny wózek i korzystam z niego do dziś, młodsze ma teraz 11 miesięcy - nawet ostatnio przesiadłam się na pojedynczy. bo córa jeździ głównie na rowerku biegowym ale jak idziemy na plac zabaw daleko, potem ona się tam wybiega, to ma problem dotrzeć.do domu i efekt ostatnio był taki,że z powrotem niosłam ja na barana kawałek. potem ja wsadziłam do wózka a młodszego na rękach do domu doniosłam, a ona padła jak kawka :)
Dodam,że nie śpi już w dzień, chyba,że tak się wymęczy bardzo jak wtedy :) także finalnie znowu jeździmy naszym kombajnem :)
Ale wcześniej spała też w dzien i taki wózek był mi niezbędny,żeby chociażby mogli zasnąć jednocześnie :) żeby zakupy spokojnie zrobić itd

to jest już moj trzeci podwójny wózek: kupuje zawsze używane i jak mi cos nie pasuje, to szukam innego :) lepszego, ale wózek ideał nieistnieje :D

pierwszy jaki miałam: jane powertwin: wózek jeden za drugim: prowadzi sie jak marzenie jedna reka przy pełnym 'załadunku', plus rowerek biegowy w rece np :) minus taki, że oparcia nie rozkładają sie całkiem na płasko, nawet to z tyłu jest lekko uniesione (mimo, ze producent podaje, że sie rozkłada). My używaliśmy z gondolą Jane: wejdzie na styk, tylko wtedy starsze siedzi z przodu i to tak całkiem na prosto, bo oparcie jest w pionie :) ale jak się np noworodka włoży do fotelika samochodowego, to wtedy można go wpiąć z przodu a starsze z tylu może sie rozłożyć :)
a jak młodsze juz podrosnie i mogą oboje jezdzic w spacerowce, to luz :)

potem miałam maclarena twin techno, właśnie dlatego, żeby siedziska były obok siebie, żeby oboje mogli spac jednoczesnie: wszytko fajnie, ale prowadzenie tego wózka z dziećmi w srodku to jakiś horror nawetr na równym chodniku, że juz nie wspomnę o odebraniu np telefonu podczas jazdy :)
Dlatego też wózek poszedł pod młotek

i teraz mamy easywalkera duo (albo jakos tak:)) i co mogę powiedzieć, prowadzi się rewelacyjnie, nawet jedną ręką: dla mnie to byl priorytet, bo starsza czesto szła ze mną za rękę.
ma duży kosz na zakupy.
Niestety ktoś kto projektował rozkładanie się oparc do spania, chyba nigdy nie musiał tego robić :) są na dwa zamki z kazdej strony, trzeba się prawie położyć pod wózkiem, żeby to ogarnąc, no ale to jego jedyna wieksza wada :) poza tym, jestem bardzo zadowolona, mieszczę się w kazdą sklepową kasę

a, jeszcze przed porodem kupiłam graco trekko duo, taki sam, jak sławny phil&teds, ale sprzedałam jeszcze przed porodem, bo jakoś opcja dziecko w koszu na zakupy do mnie nie przemawiała :) no i gdzie wozic zabawki do piaskownicy :D
 
Ostatnia edycja:
Ja miałam w tym roku taki problem, córka ma teraz prawie dwa lata i już dość dawno w wózku nie jeździła (Jeśli o dostawkę chodzi to myśle ze nóżki bolałyby ja od stania na dłuższym spacerze). Jak urodził się syn niestety zaczęła mi na spacerach uciekać i w końcu kupiłam wózek podwójny. Ma opcje również dla noworodka bo można dokupić gondole, nie jest bardzo drogi bo około 800 zł kosztuje, jest bardzo lekki i zwrotny, ma fajne kolka, mieszkam na wsi wiec tez trochę w terenie używam.
1494693520-aaaaaa.jpeg
Firma Hauck. Polecam.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej. Miałam ten sam problem co ty. Nie wiedziałam co wybrać. Decyzję podjęłam dopiero po urodzeniu drugiej córki. Przekonałam się że spacer z wózkiem (gondolka) z niemowlakiem i pieszo 2-latka to jest duże wyzwanie. Zwłaszcza że mamy dosyć ruchliwą ulicę, a w parku dużo rowerów jeździ. A jeszcze ciężej ogarnąć w ten sposób podróż autobusem.
Przy pierwszej ciąży kupiłam nosidełko. Jedno z tańszych i może to był mój błąd. Bo nie czułam się z nim wygodnie i wydawało mi się że maleństwu też nie za fajnie jest.
Przy drugiej ciąży kupiłam na próbę używaną chustę i to w ten sposób najczęściej wychodzę z domu z dziewczynkami sama. Młodsza w chuście to i mam wolne ręce i biorę starszą np do wózka jak wychodzę na dalszą drogę lub autobusem. A jak bliżej do parku to i na chuśtawkę wolnymi rękami wsadzę starszą. Ale prawda jest w chuście ciepło. Maluszka nie można za grubo ubrać.
Widziałam że sprzedają też onbu. Wygląda to fajnie i chyba nie jest aż tak ciepło w tym. Ale raczej nie szarpnę się na taki wydatek.
Tez rozważałam nowy wózek, ale wyjście do lekarza (autobusem) odpadało z takim wózkiem.
 
Te wózki, których zdjęcie wrzucalam mieszczą się przez standardowe drzwi, wiec można i do lekarza i do autobusu :)


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
reklama
Czy ktoras uzywala wozka chic for baby duo? U nas bedzie roznica 16 miesiecy i tez mysle nad podwojnym wozkiem. Tylko potrzebuje i gondole i spacerowke w jednym

Napisane na LG-H850 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
Do góry