reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wózek jak wybrać!! pomóżcie swymi opiniami

Wariatka ja mam x landera xa i jestem z niego naprawde bardzo zadowolona jedyne co mnie denrwuje to to ze nie ma raczki odwracanej i amortyzatorow. Prowadzi sie go jedna reka a nawet palcem probowalam :-) spacerowka ma wielki dach ktory chroni przed wiatrem deszczem i sloncem jest tak obudowany ze w zimie jets naprawde bardzo cieply :-) z tym ze to wozek ciezki spacerowka wazy okolo 15 kg a i prezentuje sie ładnie :-) ma duzy kosz na zakupy i ogolnie to jestem naprawde bardzo zadowolona zaleta to ejszcze duze pompowane koła ktore w jada wszedzie przynajmnie ja nimi wszedzie wjechałam :-)
 
reklama
Dziekuje ja właśnie myśle nad xlanderem bo szczerze on jakos wizualnie najbardziej mi sie podoba jeszcze graco quattro tour ale maż znowu bardziej sie skłania ku xlanderowi a szczerze to on straszniw wybredny :p
 
my takze korzystamy z wozka jedo fyn od listopada 2010r. i jestem nim zachwycona. teraz straszny synek będzie jezdzil w dostawce ktora planuje kupic, a mlodszy w gondoli jedo. wozeczek do dzis wygląda jak nowy, dziala bez zarzutu, swietnie sie prowadzi zarowno na lesnych drogach jak i w miescie, bez problemu miesci sie do naszego bagaznika( skoda octawia), łatwo sie rozkłada. gdybym miała po raz kolejny kupowac wozek to wybor bylby taki sam. jesli chodzi o x landera to słyszałam wiele opini ze gondola jest zbyt mała.
 
Witam :)
Ja miałam dla Szymka Jedo Bartatinę na wahaczach, ale nie byłam zadowolona. Bardzo przeszkadzał mi brak skrętnych kółek, bo niestety na klatce schodowej mam tak wąsko wszędzie, że trzeba się było nieźle namęczyć, żeby nim wykręcić wjeżdżając do windy czy wyjeżdżając z niej. Kolejnym problemem były wahacze - jak wciągałam wózek po schodach na górę (między wejściem a windą mam pół piętra schodów) to zanim cały wózek się na tych wahaczach podniósł, to już było ciężko, a tu jeszcze trzeba było go wyżej podciągnąć, żeby kołami wjechać na stopień wyżej.
Wózek mieliśmy pożyczony i już go nie mamy, dlatego dla drugiego dziecka rozglądam się innym wózkiem.
Koniecznie muszą być koła skrętne z przodu, duże i pompowane, nie może być za szeroki i musi się mieścić do bagażnika Kombiaka, ale z tym chyba mniejszy problem będzie ;)
W zakresie cenowym, jaki mnie interesuje znalazłam 5 wózków, ale każdy ma jakieś "ale":
RIKO AVEO:
WÓZEK WIELOFUNKCYJNY - 3 w 1 - DZIECIĘCY AVEO RIKO (2048266417) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
ale na zdjęciach wygląda, jakby miał dość niskie oparcie, a ja mam zamiar korzystać ze spacerówki długo na spacerach
VERDI MAX:
WÓZEK VERDI MAX 3W1+MEGA GRATIS!!! 37xKOLOR!!! (2077387448) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
ale ma mniejszą gondolę, bo dł 75 cm a nie 80 cm...
MIKADO ASTON:
MIKADO ASTON + FOTELIK + GRATISY - PROMOCJA (2084164554) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
ale tu szerokość tylnej osi to aż 65 cm (w poprzednich 57 i 52cm!)... nie wiem, czy zmieszczę się w kasie w naszych Pruszkowskich wąskich sklepikach....... za to jest lekki, bo 13 kilo a nie 15-16...
BEBETTO SOLARIS:
Bebetto SOLARIS 3w1 podwójna amortyzacja mulan_pl (2077198473) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
Ten chyba wygrywa, jest nie najcięższy, tylna oś 60 cm, i fajny patent z budką, którą można rozłożyć aż do pałąka w spacerówce...
RAF-POL FENIX:
RAF-POL WÓZEK FENIX 3w1 GŁĘBOKI+SPACER+FOTELIK (2080757359) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
ten jest bardzo ładny, ale też strasznie szeroki bo tylna oś 65 cm, widziałam na własne oczy, jak jedna mamusia nie mogła przejechać u nas tym wózkiem przez zbyt wąskie przejście przy kasie...

Czy ktoś ma te wózki i może o nich coś powiedzieć??
Jestem nimi zainteresowana i jak się ociepli, to będę robiła rekonesans w sklepach... Ale KAŻDA opinia mile widziana!!! :)
 
ja mam np. wózek jane rider, bardzo fajny wózek, na dobrych kołach, z lekkim stelażem, siedzisko wózka jest wysoko zamontowane, tak że zawsze moge dostawić go do stołu, ogólnie bardzo fajny wózek, aczkolwiek nie najtańszy...
 
Witaj Rysica :) Widziałaś już może na żywo wózek VERDI MAX 3 w 1 ? Znalazłam go na allegro ale nie mogę go znaleźć w żadnym sklepie z artykułami dziecięcymi..
 
Mysle ze dobor wozka zalezy od warunkow.
- dziecko jesienno-zimowe = duza gondolka bo bedzie trzeba zmiescic wygodnie dziecko w grubszym ubraniem
- koniecznosc taszczenia wozka po schodach = lekki wozek
- warunki terenowe lub aktywny tryb zycia rodziny = duze, pompowane kola
itd.
Mysle ze istotne jest dobre amortyzowanie wozka, wygoda dla dziecka i matki.

My mamy Natalie by Tako - polski wozek, z ktorego jestem bardzo zadowolona - przestronna gondola, przekladany palak, nadwozie 1 zamiast kilku przekladanych, po drobnych modyfikacjach gondola zmienia sie w spacerowke. Ma wady - jest ciezki, sklada sie slabo (musielismy zmienic samochod na kombi :-D) nie ma skretnych kol (ale ja przywyklam do wozkow bez tego udogodnienia) i prowadzi sie jak wielka, ciezka landara, choc jak sie rozbuja to juz sam jedzie.
W sumie jesli nie mieszkamy na pietrze bez windy, nie jezdzimy duzo samochodem a lubimy spacery, (nawet w trudnym terenie) robimy czesto zakupy w marketach (do malego sklepiku trudno wjechac) i nie boimy sie wozka wielkosci karocy, to jest to dobry wybor. U nas sie sprawdzil, maly ma 10 miesiecy, wazy ponad 13kg, a wozek bez problemu sobie radzi nawet na wertepach.
 
Wózek tak jak i fotelik - trudny wybór.

Każdy podpowie co ma dobrego jego wózek i bedziesz mogła wybrać.

Ja będę niedługo potrzebować obu ;)
Sąsiadka ma genialny wózek i chyba my też się na niego decydujemy
i'coo Peak Air.

1. duze pompowane koła
2. przednie się pochylają - nie skręcaja. Próbowałam - komfort prowadzenia jest nieporównywalny z innymi co mają obrotowe przednie koła.
3. Duża gondola i siedzisko spacerówki
4. Solidna alumionowa konstrukcja, amortyzowane koła, składany, regulowana rączka

Reszta mniej ważna ;)
 
reklama
Hej, czy któraś z Was używała wózka Mutsy Urban Rider? Zastanawiam się nad wygodą prowadzenia przy obrotowej tylnej osi. No i podobno gondola jest mała, ale że rodzę na początku lutego to myślę, że kolejna zima będzie już w spacerówce:) Zastanawiałam się również nad trójkołowym wózkiem Jane ale wydaje mi się mało stabilny np. przy zjeżdżaniu z krawężnika - jest moment kiedy jest tylko jeden punkt podparcia.
 
Do góry