reklama

wózek spacerówka w rdzy

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez brzózkaa, 16 Kwiecień 2015.

1. brzózkaa

brzózkaa Zaciekawiona BB

Witam Was wszystkie;) Mam takie pytanie. Jak rozprawić się z rdzą którą zajęła wózeczek spacerówkę dla dziecka? Czy jesli już sie pojawiło to pomarańczowe wstrętne coś, to oznacza że będzie tego już tylko więcej i wózek do wyrzucenia czy da się to zwalczyć? Jestem samotną początkującą mamą , a wózeczek mam po ciotce ;-P . Proszę o odpowiedź, pozdrawiam

2. reklama
  3. EwMi

EwMi Fanka BB :)

Zależy ile tej rdzy jest. Jeśli są to małe ogniska, to najprostszym, domowym i skutecznym sposobem jest... lakier do paznokci.
    Miejsca zajęte rdzą należy przeszlifować za pomocą papieru ściernego, w miarę drobnego. Należy zrobić to uważnie tak, aby szlifować tylko miejsce zajęte, a nie zniszczyć zdrowego metalu dookoła. Następnie proszę odtłuścić opracowywany obszar spirytusem. Po wyschnięciu nakładamy 2-3 warstwy lakieru do paznokci - najlepiej dobranego kolorem, ale moze być to każdy jeden lakier do paznokci oprócz odżywek. Tak zrobiona zaprawka powinna wystarczyć.
    Jeśli natomiast rdza zajęła duże obszary, których nie da się uratować zaprawką z lakieru do paznokci, to ja bym skontaktowała się z producentem wózka lub jego przedstawicielem w PL i zapytała co zrobić. Ewentualnie można oddać ramę wózka do malowania proszkowego, ale to duży koszt i raczej jest to nieopłacalne.

Poleć forum