reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wózek spacerowy ... ale jaki

IZW

rośnij zdrowo córciu
Dołączył(a)
8 Kwiecień 2011
Postów
853
Miasto
Polska
Witam zaczynam sie rozglądać za wózkiem spacerowym ... i powiem szczerze że czym wiecej ich ogladam tym trudniej wybrać ... fakt faktem pozostał mi jaiś miesiąc na podjęcie decyzji wiec sporo czasu. Jeśli macie jakies sprawdzone przy poprzednich dzieciach lub doradzone przez znajomych modele, byłabym wdzięczna za ino i może innym mamusiom ten temat z wózkowymi poradami również sie przyda.
Pozdrawiam
 
reklama
my odkąd zrobiło się ciepło przesiedliśmy się do spacerówki, tylko że ja mam rozkładaną na płasko noi dobrze amortyzowaną, nie jest najlżejszy ale wygodny i ma duże siedzisko fajną budę i duży koszyk na zakupy a i można przodem i tyłem zakładać siedzicko wózek firmy bebetto model nico kolor dużo ładniejszy niż na zdjęciu
3218747136.jpg
 

Załączniki

  • 3218747136.jpg
    3218747136.jpg
    29,1 KB · Wyświetleń: 135
ja mam w sumie spacerówkę z "pierwszego wózka" wielofunkcyjnego ale jest mega ciężki to jeden minus i drugi regulacja siedziska "na pasku" jakoś mi się nie widzi, zatrzaski ciezko sie przepina i wydaje mi sie ze jak mi mała zaśnie na siedząco to chcąc zmienić jej pozycję na leżącą bede sie musiała nieźle naszarpać z tym ustrojstwem jednocześnie budząc mojego szkraba - wózek mam z drugiej ręki za grosze kupując go patrzałam głównie na gondolę z której jestem bardzo zadowolona

co do spacerówki narazie sie "rozglądam" wpadła mi w oko z Graco Mirage - opinie ma różne, czekam tez na info od sprzedawcy na "moje pytania dodatkowe" GRACO MIRAGE +PARASOLKA+FOLIA+MOSKITIERA +9xGRATIS (3234308218) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
 
Ja patrzylam glownie, zeby spacerowka nie miala podwojnych kolek, bo w samochodzie to zajmuje duzo miejsca. Poza tym ja tu nie mam lasow, zeby w teren wychodzic to takie plastikowe koleczka mi odpowiadaja.
 
Ja właśnie też szukam czegoś lekkiego, ale funkcjonalnego, spodziewam sie że na jesienno-zimowe wypady czy dłuższe wycieczki po wertepach bedziemy smigac tą spacerówka z wielofunkcyjnego z big kołami, ale do parku, na zakupy do rodzinki czy znajomych coś małego lekkiego i w miare w przystępnej cenie by się przydało ... i jak tak patrze po opiniach itp to wózki do 500 zł mają zazwyczaj podobny zestaw minusów pytanie tylko czy chcemy za to zapłacić 150 czy 350 zł ... nic będę dalej grzebać jak znajde cosik fajnego dam znać
 
x-lander wiadomo cudeńko, o BabyDesign róznych modelach znalazłam sporo pozytywnych opinii, ale ten ostatni Hauck świetny i o nim nie słyszałam musze poszperać

poszperałam po bb i znalazłam wypowiedź jednej dziewczyny na co trzeba patrzeć przy wyborze wózka:
"A teraz rażące błęd (wady) w wózku.
- PIANKOWY PAŁĄK W SPACERÓWCE JEST NIEBEZPIECZNY DLA ZDROWIA I ŻYCIA DZIECKA!!! dziecko bez problemu może odgryźć kawałek pianki i się udusić. Moje dziecko w wieku 6 miesięcy miało juz 4 zabki i właśnie wtedy odkryłam ten okropny błąd!!! Dziecko ugryzło ten pałąk siedząc w wózku !!! Odgryzło piane wielkości ok 2 na 2 cm... na szczęście mój tata zauważył to w pore i dało rade wyjąć ten kawałek z buzi mojej córki! Ja bymtego napewno nie zauważyła bo nie pomyślałabym że wózek dziecy( zwłaszcza tak renomowanej marki może być tak niebezpieczny)!
-Ma bardzo krótkie szelki, dziecko mając teraz 9 kg nie może zostać nimi przypięte (a wózek jest przeznaczony dla dzieci do 16 kg)
-W plastikowym oparciu siedziska są cztery poziomy regulacji szelek a w obiciu ( w materiale) tylko trzy.... (przy 9 kg niezbędne jest żeby przełożyć szelki na 4 poziom jednak się nie da)
- Żepy, które mają służyć do mocowania budy z tyłu siedziska są przyklejone na taśmę dwustronną, która oderwała się mi wczoraj, gdy pierwszy raz próbowałam ją ściągnać.
- Zapięcie pasów jest także dość niefortunne ponieważ już 6 miesięczne dziecko potrafi je odpiąć... wystarczy leciutko nacisnąć przycisk!!!"
-pałąk zeby nie był zbyt wysoko - w niektórych wózkach jest na wysokosci oczu maluszka ...
-regulacja oparcia za pomocą przepinania pasków z wisząca torbą nie da rady w pojedynkę
- głebokość siedziska, długość oparcia ...
Siedzisko spacerówki jest takie głębokie do tyłu że dziecko siedzi jakby tam wciśnięte, oparcie nie jest całkowicie na prosto, tylko nawet w tej najbardziej przybliżonej pozycji jest nadal pod kątem do tyłu, przez co dziecko właściwie ciągle leży wciśnięte, a nie siedzi prosto. Znowusz całkiem na płasko tez sie nei da położyć. Oparcie jest na paski co było cholernym utrapieniem. Z kilku miesięcznym dzieckiem i torbą musialam pomagać sobie głową ... albo jak była koleżanka to ja ciągnełam paski a ona mi podnosiła oparcie.



ech cos mi sie zdaje ze znalezienie super wózka nie bedzie nawet w 1/3 taka prosta sprawą jak myślałam jeszcze 2 dni temu ....
 
Ostatnia edycja:
IZW - Ja szukam od tygodnia i nic. :confused2:
Może jutro śmigniemy do zielonej góry do hurtowni i tam coś znajdziemy. :laugh2: Mimo wszystko upieram się przy hucku. :sorry:
 
reklama
Wczoraj nasza gondola przemieniła sie w spacerówkę. Mam w niej regulacje oparcia na paskach poczatkowo byłam bardzo przeciwna teraz widze ze ma ona swoje plusy i minusy.
( + )
to regulacja całkowita od zupełnie płaskiej do pionu i można ustawić pod takim nachyleniem jak sie tylko chce bo nie ogranicza nas nic żadne "stopnie"
(-) teraz mała jest jeszcze leciutka i malusia wiec poradziłam sobie sama bez "szarpania" , ale nie wiem jak to sie bedzie miało np do dwulatka, gdzie pod samym naporem dzieciaczka juz bedzie szrpniecie przy poluzowywaniu paska
dojscie do klamerki mam z boku i torbę na wózek z możliwościa powieszenia na dłuższym ramieniu które siega prawie do kosza na zakupy wiecc miałam łatwy dostęp, ale zdaje sobie sprawe że przy krótszych szelkach niektóre mamy mooga mieć problem
to samo z koszem na zakupy mam ogromniasty a miejsce w stelażu na gondole czy spacerówkę jest dośc wysoko wiec nie mam problemu z wkładaniem czy wyciąganiem rzeczy (baby smile twister) mam właśnie ten wózek wózek głęboko spacerowy baby smile twister - Sprzedajemy.pl myślę że przy zwykłych parasolkach dojscie do kosza bedzie problemem gdy dzieciaczek bedzie spał

ja na kilka dni daje sobie na looz, wczoraj ugadałam sie ze znajoma która tez poluje na spacerówke, że zamiast szperać po necie przejdziemy sie do kilku sklepów i "naocznie" same ocenimy wózki czesto idzie kupic taniej niz na allegro ten np w sklepie koszuje 299 zł Wózek dziecięcy,spacerowy,Spacerówka MYLO+folia (3224552955) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. a na aallegro 30 zł wiecej

pozdrawiam i czekam na info czy juz cos upolowałyście
 
Do góry