reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wózek spacerowy ... ale jaki

Izw ja dla starszej corki mialam tako jumpera. Jego tez.sie obnizalo paksiem z klamra. Powoem Ci ze bylam zadowolona. I moja cora miala 1,5 roku jak sie do niego przesiadlysmy. Swoje juz wazyla. I nigdy nie zdazylo mi sie jej obudzic jak obizalam. I rowniez nie mialam problemu przy podwyzszaniu oparcia. Fakt, ze troche sily trzebq wlozyc bo jednak trzeba to przesunac. Ale bylam bradzo zadowolona z wozka. (dopoki nie przebilam kola:-p:-D) a Twoj wozek nie ma obrotowych kolek? Nie spojrzalam dokladnie ale wydaje mnie sie ze ma. Wiec dodatkowa spacerowke uwazam za strate kasy. Ale.to tylko moja opinia. I wydaje mnie soe, ze kazdy wozek z wazacym 'swoje' bobasem i zakupami bedzie ciezki :-)
 
reklama
Jedno jest pewne, im więcej "udziwnień" w wózku tym gorzej.
Bryka dla niemowlęcia ma mieć:
-gondolę najlepiej wyciąganą bo jak wózek nie wejdzie do windy to bierze się dziecko i jedzie
-koszyk na zakupy
-lekki aby móc schody pokonać razem z tymi zakupami
- duże koła, niepompowane żeby gumy nie złapać(żadne obrotowe)
To wszystko. Z doświadczenia wiem, że spacerówkę i tak kupuje się inną jeszcze bardziej zgrabną np:" parasolkę".
 
ja nadal bez wózka pogoda zdradliwa wiec spacerki tylko w pobliżu domu, jak się wybiore na polowanie i coś fajnego znajdę napiszę

na razie powiem tak, macie rację strata kasy koła mam skrętne, kosz ogromniasty i łatwo "dostępny" regulacje mam na jeden pasek z klamrę - wychodzi płynnie, nawet przy założonej torbie bo klamra jest z boku nie na środku

pogadałam z innymi mamami zdarza się regulacja na rzepy czy zatrzaski przy paskowej i to jest ta regulacja blee bo pozycja siedząca to rzep zatrzask na środku a leżąca z boku wiec o to trzeba pytać kupując na "odległość" aaa i może się zdażyć że jest na klamrę ale są 3 paski i wtedy klamra tez jest na środku " za torbą" - odpina sie kolejne i zapina żeby zmienić pozycje.
Najlepiej wybrać sie więc do sklepu poogladac na żywo i kupić tam gdzie wyjdzie taniej konkretny model, bo z tych opisów na allegro tak na serio niczego się nie dowiemy.
Porównywałam też moje paskowo-klamrowe obniżanie i obniżanie w wózku mojej siostry wozi swojego malca w Tako, gondole miała oniebo lepszą niż w mojej wersji ale spacerówką jest mocno zawiedziona aaa i obniżanie tam jest mechaniczne. Porównując oba system w tych dwóch wózkach mój jest zdecydowanie łagodniejszy i bardzo płynnie mi to wychodzi no i kąt oparcia nie jestem ograniczona kolejnymi stopniami, mogę regulować dowolnie

przemyslałam sparwę patrząc na teren po którym sie poruszam i będę poruszała;
- jadąc do teściowej mam drogę utwardzona ale usypaną z jakiegoś żużlu - zwykłą spacerówką byłby problem
- jak idę do parku drogą na skróty - przejeżdżam jakieś 300 m po łące, na łące wypasaja sie kozy więc pewnie będę cześciej tamtędy jeździła niż po chodnikach
- zima- śnieg - jeśli nie sanki to na bank spacerówka stara z pompowanymi kołami
- bardziej ulewne czy deszczowe dni ze wzgledu na lepsze osłoniecie szkraba chyba też bedę jeździć tym co mam

postanowiłam więc kupić coś bbbbbbbbbbbbbardzo taniego najzwyklejszą spacerówke/parasolkę za 100 zł z hakiem na wyprawy:
- zakupy typu jakiś ciuch czy coś niespożywczego i inne np w galerii itp
- do lekarza
-wszelkie załatwianie urzędowych i innych spraw na mieście
- do znajomych rodziny gdzie będę musiała jechać autobusem czy pociągiem
-na wycieczki samochodowe coś co nie zawłaszczy całego miejsca w bagażniku

gdybym chciała coś wypasionego nie różniło by sie to o wiele wagowo od tego co do tej pory mam


a i mi sie przypomniało jeszcze jedno to samo w opisie na co sie znajoma pokusiała przy wyborze wózka materiał super-zmywalny łatwo się czyści nawet bez prania, może oznaczać jednocześnie to że będzie on tak śliski ze malec będzie nam zjeżdżał jak na ślizgawce dlatego jednak sklep sklep lub sprawdzona opinia znajomych bo te na necie ze stronek poświęconych właśnie recenzjom konsumentów nie są tak serio wiarygodne - nigdy nie wiesz czy to nie ludzie producenta lub inni mający na celu zwiększenie sprzedaży danego modelu czy marki zachwalając go
 
Ja dla starszej córki miałam quinny zapp i byłam bardzo zadowolona. A teraz chciałam maclarena ale ostatnio "przymierzalam" sie do niego i muszę zrezygnować bo on ma wysoko rączki, a ja raczej niska jestem. I chyba znów kupię quinny zapp xtra :) tymbardziej ze ma rozkladane siedzisko.
 
Po zdjeciu wyglada fajnie, ja kupowalam swoja spacerowke w sklepie i sprawdzalam jak sie prowadzi, sklada i wogole. Mi zalezalo, zeby miala kola pojedyncze i jedna raczke
 
Do góry