reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wózek spacerowy dla 9-cio miesięcznego Bąbla

mama_Babla

Aktywna w BB
Dołączył(a)
28 Czerwiec 2012
Postów
92
Witajcie,

O spacerówkach było już sporo, ale jako że jestem w konkretnej potrzebie, zadam konkretne pytanie:) :

Jak dotąd uzywałam spacerówki z wózka typu 3 w 1, bebetto solaris. O ile gondola- super, o tyle spacerówka - dramat. Wielka, ciężka, opadająca buda i zsuwający się syn - bo szelki dobrze nie trzymają ( zbyt oddalona jest szelka "w kroku" Małego i nic go nie trzyma, jeżeli Mały rozluźni mięśnie i nie ma ochoty siedzieć prosto jak słup, mimo napięcia szelek górnych). Jedyny atut: koła pompowane, można jeździć po wybojach.

Czego potrzebuję- lista życzeń:
1. coś pomiędzy parasolką a tradycyjną, ciężką spacerówką z zestawu 3 w 1, zdecydowanie nie parasolka
2. funkcja rozkładania oparcia- od pozycji pionowej do leżącej całkiem
3. dobre szelki, "trzymające" dziecko
4. wygodne, obszerne oparcie, aby Mały mógł jeździć w nim jak będzie starszy także
5. składający się w jednym kawałku i zajmujący mało miejsca po złożeniu
6. funkcja składania i rozkładania podnóżka
7. wygląd - nowoczesny, 3 koła lub 4
8. budka nie tylko do ozdoby, ale rzeczywiście chroniąca przed słońcem...
9. cena...

Wiem, że takie rzeczy to tylko w erze, ale może coś polecicie wypróbowanego?
pozdrawiam
 
reklama
My korzystamy nawet do tej pory z wózka chicco multiway, tylko nieco starszej wersji. Koła nie za duże nie za małe, sprawdziły się w górach, na działce. A też przeszliśmy z 3w1 Tako i zależało nam na dość dobrych kółkach. Składa się jak parasolka-zmieści się w aucie nie combi:) Nasz 3 latek bez problemu się mieści.Wózek jest szerszy niż zwykła parasolka. Wygodny w prowadzeniu. Myślę że inne mamy podrzucą jakieś ciekawe pomysły.

[h=1][/h]
 
Justi dzięki za odpowiedź. Brałam min. ten wózek pod uwagę. Mam dwa pytania do Ciebie: czy nie jest za "twardy" dla niemowlaka, który nie siedzi jeszcze tak pewnie jak starsze dziecko? masz wersję z tym zagłówkiem? Czy budka nie jest za krótka i słońce nie świeci prosto w oczy?
Dziękuję :)
 
Twardy nie jest. Mieliśmy inny zagłowek. Do tego na zimniejsze dni polarowy śpiworek-w zestawie. Nasz synek miał coś koło roku jak zaczęliśmy go używać. Natomiast budka hmmm mogłaby być lepsza. Na wycieczki po mieście, marketu (krótkie trasy) mamy conecco traffic i w nim budka jest zasuwana na suwak i można ją powiększyć i w nim jest faktycznie dużo większa.
 
Mój syn od 7 mż jeździ w maclarenie techno xt, osobiście nie zamieniłabym go na żaden inny( spore siedzisko, moja 4 latka w nim siedzi swobodnie, budka bardzo głęboko zachodzi, powiększana na zamek, amortyzacja na wszystkie koła). Ale z tych kryteriów które napisałaś to jeszcze baby jogger city mini by się nadawał, też ma świetne opinie. Chicco ja w ogóle nie polecę. Chętnie odpowiem na pytania odnośnie maca (wczesniej dla córy miałam questa).
 
Ostatnia edycja:
pierwszą spacerówką dla mojego synka był wózek Ritmo, z dobrą amortyzacją na wszystkich kółkach, posiada on również tzw. „uchylną barierkę”, czyli możemy ją podnieść do góry i posadzić dziecko w wózku bez wypinania.
 
U nas na spacerówkę jeszcze za wcześnie,a le i siostra i koleżanka chwalą sobie quinny i to wśród tych modeli będziemy wybierać raczej, najlepiej trójkołowy, zależy mi na lekkości i stabilności jednocześnie
 
Ze spacerowek tych leciutkich to chyba quinny zapp albo jak maja byc wieksze kola moodd :) jestem zachwycona tymi modelami :)
 
reklama
Do góry