reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wózki, foteliki - czyli pierwsza bryka dla naszego smyka ;)

Ada poprzednim razem jak wrzucilas link do tego wozka to pokazalam go mojemu F i strasznie mu sie spodobal, a potem widzielismy go na zywo, jakas dziewczyna Polka szla z nim po ulicy, troche ja popytalismy, no i on sie nastawil bardzo na ten wozek. Mi tez sie bardzo podoba, chociaz wczesniej nastawialam sie raczej na taki z osobna gondolka i zeby fotelik wczepial sie sam a nie na to siedzenie, ale w sumie my tez auta nie mamy, dziecka w wozku w foteliku nie bede wozic bo mi sie wydaje bez sensu, wiec fotelik to raczej tylko okazyjnie.
Tylko, ze wyslalam ten link rodzicom i moj tata juz cos tam marudzi, ze malo opisu i takie tam, zreszta oni nie sa z epoki zakupow przez internet, no ale tata dal mi 500 £ na wozek to teraz bedzie marudzil :confused:
 
reklama
Aninek mój też nie będzie jeździł w wózku w foteliku tylko w gondoli, ona nie jest sztywna ale z kolei wydaje mi sie że właśnie daltego bo nie ma usztywnienia to może być lżejsza a jak jeszcze maluszka do niej włożyć to troche waży:) ja znalazłam ten wózek z allegro i porównałam do tego co wcześniej z ebaya wklejałam i dopatrzyłam się że to identyczne wózki tylko cena niższa na allegro a nam i tak z przesyłką sie bardziej opłaca:tak: powiem ci że właśnie poprzeni wózek też kupiliśmy z fotelikiem i skoro nie mamy auta to jak młody miał 6-7 miesięcy to fotelik służył nam dobrze jako bujaczek i do karmienia dopóki nie kupiliśmy normalnego krzesełka:-)
 
Ada a mam pytanie, czy dziecko na poczatku w domu moze spac w takiej gondolce zamiast lozeczka? No bo w innych wozkach jak te gondolki sa wieksze to mysle ze bez problemu, ale tutaj ona jest troche mniejsza. No i chcialabym porzadny materac kupic do niej, zeby moglo spac cala noc, ale nie wiem czy robia w takim rozmiarze. No bo my sie chcemy przeprowadzac do Wloch jakos w kwietniu, wiec maluszek by mial ok 3-4 miesiace, to nie wiem czy to wystarczy, lozeczko chcialam kupic juz tam. Moze tak byc czy jakies herezje wypisuje?
 
caroline ja przy okazji posiadania wózka x-lander xt miałam tez fotelik x-lander x-car. nie polecam go. Maluch bardzo sie pocil w nim no i faktycznie był bardzo ciężki do tego ta budka.... Ehz szkoda gadać odpielismy ja po tygodniu i przykrywalismy pielucha zamiast niej. Po 2 miesiącach kupiłam maxi cosi city i od razu ulga nawet Kajtek zaczął lubić jeździć autem. Poza tym my nie mamy isofixa w aucie i fotelik przypinamy pasami. U nas o wiele stabilnej trzymał sie maxi cosi. Teraz mamy Roemer King plus w kolorze krowy i jest idealny. A do tego szybko sie montuje - mamy dwa auta a przekladanie tego fotela to przyjemność :) ROMER ROEMER KING PLUS COWMOOFLAGE 2,5GW WROCŁAW (2578218006) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
 
My mamy 3w1 Izzaco z5, dokładnie taki:
izacco-z5-color1.jpg
 
Aninek hmm no nie wiem bo Konrad spał w gondoli ale tylko na spacerach albo po spacerku dosypial, ale nie wiem czy sie nada tak na stałe. A może kupienie jakiegoś porządnego lozeczka turystycznego by wasz problem rozwiązało? Tak zeby już potem lozeczka innego nie kupowac :)
 
Martinek ja właśnie kupiłam w tamtym tygodniu jedo fyn używany. W sklepie przy porównywaniu wózków ta firma bardziej mi przypadła do gustu od x-landera :) na pewno ma większą gondolę i można obracać spacerówkę do przodu i tyłu. Wózek super się prowadzi i jest bardzo zwrotny. Szkoda tylko, że mam starszy model. Najlepiej pójść do sklepu i sprawdzić.
 
Ja dla córeczki miałam Ramatti Amber. Jak dla mnie beznadziejny!!! Oddaliśmy go za free znajomym . Miał duże pompowane koła, ale wcale nie wpływało to na komfort. Szybko kupiłam spacerówkę, Peg Perego SI, która została z nami, bo ją uwielbiałam. Koła piankowe małe a prowadziła się lepiej od poprzedniego. I córeczka też wolała nowym wózkiem jeździć.
Bardzo ważne są materiały, bo nieprzyjemnie jest latem dla dziecka jak np. nóżki leżą na sztucznym, nieprzyjemnym materiale.
Ostatnio wpadł mi w oko Maxi Cosi Elea.
 
reklama
Co do fotelika to od momentu jak miałam dość poważny wypadek wraz z moją córeczką, chłopak nie zatrzymał się na znaku STOP i wjechał w nas z impetem, prosto w drzwi gdzie siedziała córeczka. Małej nic się nie stało dzięki fotelikowi i zimowej odzieży, która ją usztywniła.
Teraz wiemy, że lepiej dołożyć do fotelika a oszczędzać można na innych rzeczach. Jak mąż do swojego auta kupował nowy fotelik, bo ze starego wyrosła, to kupiliśmy Cybex z isofix.
Ja w swoim aucie nie mam możliwości Isofix więc jeszcze nie wiem jaki kupię fotelik. Maxi Cosi mają dobre wyniki ale bez isofixów wypadają dużo gorzej.
 
Do góry