reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wozki foteliki etc. dla naszych pociech :)

tygryseczek

Staraczka
Dołączył(a)
28 Wrzesień 2012
Postów
481
Miasto
Norfolk
Wiem ze mamy jeszcze czas ale tak przegladam wozki i nie mam pojecia jaki niebawem zakupic za duzo ich na rynku takze moze wasze opinie sugestie co do danych modeli sie przydadza kazdej z nas :)
 
reklama
Mamy wózek Tako Laret, niby jestem zadowolona, ale drugi raz bym go nie kupiła na pewno. Póki co korzystamy tylko z gondoli, napiszę wady i zalety według mnie.

Zalety:
-bardzo dobrze się prowadzi, jest niezwykle zwrotny (przednie koła można zablokować do jazdy na wprost)
-duże pompowane koła
-ładna kolorystyka
-bardzo łatwo składa się go i rozkłada, tak samo wypinanie/wpinanie gondoli, spacerówki czy fotelika
-spacerówka montowana przodem i tyłem do kierunku jazdy
-spacerówki jeszcze nie używałam, ale póki co podoba mi się w niej, że buda jest duża, nisko schodzi więc w zimne dni ochroni przed wiatrem, rozkłada się całkowicie na płasko
-podnoszone dno gondoli - gdy już dziecko jest bardziej ciekawe świata można trochę podnieść i dziecko jest w pozycji półleżącej
-za pomocą adapterów można zamontować foteliki innej firmy, np maxi cosi

Wady:
-ciężki
-oryginalna torba przy wózku: ładny design, ale według mnie nie funkcjonalna, brak paska na ramię, nie ma przegródek, mało pakowna (kolezanka w modelu Polka dot miała pasek na ramię)
-torba na zakupy dość duża, ale co z tego, metalowa rurka pod wózkiem nie pozwala na włożenie tam większych rzeczy, np duża paczka pampersów się blokuje przez tą rurkę i do końca nie wchodzi
-wentyle przy kołach - zwykła pompką rowerową czy samochodową nie da się napompować, bo nie da się dostać do wentyli, pompuję na stacji benzynowej
-mała gondola, mój 4,5 miesięczny synek pomału się w niej nie mieści, w kombinezonie zimowym czy śpiworku na pewno nie wejdzie, więc zimą przesiadamy się do spacerówki

Przepraszam, bo chyba się wcięłam w wątek dla przyszłych mam, ale mam nadzieję, że może przyda się moja opinia przy wyborze wózka :)

Spokojnej i książkowej ciąży Wam życzę :)
 
Ostatnia edycja:
Ile mam tyle opinii :) ja wiem, że gondola (ten głęboki pierwszy) na pewno używana, bo krótko ok. 5-8 mc (najcześciej 6 mc) sie używa, można kupić taniej używana no i w bardzo dobrym stanie. Jestem przeciwniczką wózkow 3 w 1 bo spacerówka tam zazwyczaj jest wielka, wysoka i cięzka (ten sam stelaż co gondola) a dodatkowo fotelik bez atestów (zazwyczaj). Ja osobiście kupowałam oddzielnie i wyszło mi taniej a najgorszym razie podobnie, jak te 3 w 1 :)

teraz za to muszę kupić nowy by starszak i noworodek mógł jeździć :) ale już mam wybrany :D
 
Przy Martynce prawie 7 lat temu miałam x-landera xt. Ogólnie byłam z niego zadowowlona, ale prawdą jest, że bardzo krótko go używałam.

Gondola od lutego do maja. Potem spacerówka na płasko, bo w gondoli mała płakała i było jej za gorąco. Ogólnie wózek był fajny ale największą wadą było to, że nie było możliwości zamontowania spacerówki przodem do mamy. We wrześniu przesiedliśmy się do małej spacerówki baby design rozkładanej na płasko(mieszkam w mieście, wszędzie beton) bo x-lander ze swoimi kołami pompowanymi był za wielki. Także wózek 3 w 1 używałam praktycznie niewiele ponad pół roku.

Teraz myślę również o wózku 3 w 1 ale chciałabym żeby miał piankowe koła, lekką spacerówkę i możliwość montowania spacerówki przodem do mamy.

Myślę o takim:

WÓZEK CHICCO TRIO LIVING SMART DEEP BLUE (3601557764) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

lub takim

WÓZEK GRACO EVO 3W1 +ŚPIWOREK+FOLI+MOSK+BAZA+GRATI (3547964257) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

ale to bardzo wstępne przymiarki :tak:
 
My myślimy nad X-landerem. Takim już ze wszystkim w komplecie: gondola, spacerówka, fotelik. Ciekawe oferty takich używanych wózków można znaleźć. Często sprzedawane są razem z różnymi gadżetami, np. torbą, parasolką itd. Taki oryginalny komplet wózek + gadżety kosztuje prawie 3 tys. zł, a używany można nawet do 1500 zł kupić.
 
Mamy wózek Tako Laret, niby jestem zadowolona, ale drugi raz bym go nie kupiła na pewno. Póki co korzystamy tylko z gondoli, napiszę wady i zalety według mnie.

Zalety:
-bardzo dobrze się prowadzi, jest niezwykle zwrotny (przednie koła można zablokować do jazdy na wprost)
-duże pompowane koła
-ładna kolorystyka
-bardzo łatwo składa się go i rozkłada, tak samo wypinanie/wpinanie gondoli, spacerówki czy fotelika
-spacerówka montowana przodem i tyłem do kierunku jazdy
-spacerówki jeszcze nie używałam, ale póki co podoba mi się w niej, że buda jest duża, nisko schodzi więc w zimne dni ochroni przed wiatrem, rozkłada się całkowicie na płasko
-podnoszone dno gondoli - gdy już dziecko jest bardziej ciekawe świata można trochę podnieść i dziecko jest w pozycji półleżącej
-za pomocą adapterów można zamontować foteliki innej firmy, np maxi cosi

Wady:
-ciężki
-oryginalna torba przy wózku: ładny design, ale według mnie nie funkcjonalna, brak paska na ramię, nie ma przegródek, mało pakowna (kolezanka w modelu Polka dot miała pasek na ramię)
-torba na zakupy dość duża, ale co z tego, metalowa rurka pod wózkiem nie pozwala na włożenie tam większych rzeczy, np duża paczka pampersów się blokuje przez tą rurkę i do końca nie wchodzi
-wentyle przy kołach - zwykła pompką rowerową czy samochodową nie da się napompować, bo nie da się dostać do wentyli, pompuję na stacji benzynowej
-mała gondola, mój 4,5 miesięczny synek pomału się w niej nie mieści, w kombinezonie zimowym czy śpiworku na pewno nie wejdzie, więc zimą przesiadamy się do spacerówki

Przepraszam, bo chyba się wcięłam w wątek dla przyszłych mam, ale mam nadzieję, że może przyda się moja opinia przy wyborze wózka :)

Spokojnej i książkowej ciąży Wam życzę :)

Przy Amelii i przy Jonaszu miałam jakiegoś Polaka a potem tako i potem przy Kaju x-landera 3 kołowca. Spacerówkę potem miałam o taką
LEKKA SPACERÓWKA EURO-CART LIRA 4 2013 +PARASOL !! (3596973807) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
no i z tego wszystkiego tylko x-landera bym poleciła
 
Dziewczyny, ja w temacie wózków nie jestem specjalistką - popytam w rodzinie i wśród znajomych co kto miał i czy zadowolony był. Ale jeśli chodzi o foteliki to poczytajcie proszę i nie kupujcie tych w zestawie:no:
Lepiej kupić używany wózek i dobry fotelik takie jest moje zdanie.
O tu super strony, może się komuś przydadzą:
Foteliki samochodowe oczami sprzedawcy
fotelik.info :: foteliki samochodowe dla dzieci
 
Ja wczoraj wynalazlam cos takiego,podoba mi sie bardzo i ma wszystko co bym chciala,u nas niestety may wybor wozkow,dlatego zdecydowanie sciagniemy z polski
 
reklama
Do góry