reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wózki, foteliki itp.

Rozmawiałam z kolegą. Jego córka urodziła się w lipcu i 8 miesięcy jeździła w gondoli a do tej pory w niej czasem usypia.
Wymiary wewnętrzne gondoli to 74x33x21 i mała się spokojnie mieści. Także nie ma co przesadzać i szukać wózka z wielką gondolą.

Mi Maxi Cosi się podoba ale przeraża mnie waga i gabaryty.
Już sama nie wiem jakie kryteria brać pod uwagę.
 
reklama
Już kiedyś pisałam, że my jeździliśmy w gondoli prawie półroku a mamy x-landera więc gondola ma 75 cm. Zresztą spacerówki nie są takie straszne, mojej córce spodobała się przesiadka bo więcej widziała.
 
Ja tylko pamietam, że szybko chciałam pozbyć się wózka przy synu. Jeżdizł praktycznie tylko w gondoli, a później go szybko sprzedałam, bo spacerówka mimo, że wygodna to ciężka jak cholera, dlatego wymieniłam ją na te typu parasolka.
Teraz najchetniej kupiłabym tylko gondolę, a później jakąś fajną, lżejszą spacerówkę.
 
a u nas gondola poszła w odstawkę po 4 miesiącach, bo Dama prostestowała na jej widok. Sprawdziła się spacerówka rozkładana na płasko, w której do tej pory zasypia bardzo często ;)
 
U nas też Nela jeździła w gondoli XA gdzieś do 5 miesiąca.
Potem nie chciała w niej za Boga leżeć. Przesiedliśmy się więc do spacerówki i było ok :-)

Myslę, że z wielkością gondoli nie ma co przesadzać. Niektóre dzieci naprawdę zbyt długo w niej nie pojeżdżą nawet jeżeli będzie ona miała 80cm.
 
Ja byłam ostatnio pooglądać wózki na żywo i zdecydowanie najbardziej podoba mi się jedo fyn. Boję się tylko trochę czy dam sobie radę z zakładaniem gondoli do nie jest na zatrzask tylko trzeba wsunąć tak dziwnie trochę...

Widziałam też na żywo u szwagierki caramelo sevilla i wygląda na wygodny i praktyczny tylko jakoś wizualnie mi się nie podoba
 
Animka wózek ok, cena bardzo atrakcyjna a ja jestem zdania, że nie warto inwestować duzej kasy w wózek 3w1 bo im dziecko większe tym bardziej tęskniłam za leciutką i zwrotną parasolką. Gondola to jakieś max 6-7 mies. jazdy
 
Animka bo każdy wybiera wózek pod swoje potrzeby. Zleży gdzie mieszkasz (czy potrzebujesz wózka do miasta czy na trudniejsze tereny), czy będziesz dużo podróżować czy będziesz go wnosić np na 3 piętro .... idt itp
Niestety wóżków który łączy wszystkie najlepsze cech po prostu nie ma.

My już się zdecydowaliśmy na Mutsy Evo + fotelik Maxi Cosi + baza.
Głównym kryterium była wielkość po złożeniu i waga ale to wózek raczej do miasta bo ma piankowe koła.
 
reklama
smokyeyes dzięki za odpowiedź ;) my właśnie też nie chcemy super drogiego wózka, bo po co? Wózek ma być prezentem od babci maleństwa, więc niby można poszaleć...ale jakoś i tak szkoda mi więcej kasy wydać (mimo, że nie moja :p)

Ritta super, że decyzja podjęta ;) my też już jesteśmy zdecydowani na ten z linka :) a wózek potrzebujemy do miasta, z podróżami to wielkiego szału nie będzie, a wnosić będę go na hmm tak parter + kilka schodków :)
 
Do góry