reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wózki, foteliki - radzimy, wybieramy, kupujemy

Straciatella

Fanka BB :)
Dołączył(a)
7 Sierpień 2013
Postów
1 248
Z własnego doświadczenia wiem, że temat zakupu wózka nie jest wcale taki prosty :)
Niektóre (jak ja) mają hopla na punkcie wózków i oglądają przeróżne modele nie wiedząc czego tak naprawdę chcą, inne zaś szukają jakichś sprawdzonych opinii by móc kupić ten właściwy.
Tak czy inaczej, żeby temat nie umknął nam gdzieś pomiędzy innymi zakupami, może tutaj będziemy dodawać nasze propozycje wózków, wymieniać się opiniami i chwalić tym, co uda nam się kupić.
 
reklama
Muuvo Slick- mam tylko spacerówkę. Gondolę miałam Stokke, stary model. Porażka. 🤦🏻‍♀️ Spacerówka Slick, fajna. Duża różnica w użytkowaniu wózków. Szkoda, że nie jest trochę szersza- dziecko nieustannie wystawia rączki na boki, boję się, żeby kiedyś mu ich ktoś nie przetrącił. Gdyby jeszcze miała okienko na budce, tak żeby było widać dziecko po zaciągnięciu (powiekszanej) budy, jak dla mnie byłaby idealna.
 
Muuvo Slick- mam tylko spacerówkę. Gondolę miałam Stokke, stary model. Porażka. 🤦🏻‍♀️ Spacerówka Slick, fajna. Duża różnica w użytkowaniu wózków. Szkoda, że nie jest trochę szersza- dziecko nieustannie wystawia rączki na boki, boję się, żeby kiedyś mu ich ktoś nie przetrącił. Gdyby jeszcze miała okienko na budce, tak żeby było widać dziecko po zaciągnięciu (powiekszanej) budy, jak dla mnie byłaby idealna.

Widziałam! Ciekawy model, też mi się bardzo podoba. Muuvo Quick też w porządku. Takie zgrabniutkie.
Ja póki co skłaniam się do kupna używanego wózka na początek (Bugaboo, Joolz, Mutsy) i później myślałam o mojej wymarzonej spacerówce Stockholm Elodie... Ale co chwilę zmieniam zdanie.

Bardzo fajny też jest Anex e type ten z zeszłego roku. Superowa spacerówka, gondola duża... tylko ta cena ok 3000zł bez fotelika.. ajć :) a wiem dobrze, że taki wózek całkiem szybko się zmienia na coś bardziej poręcznego.
 
Z własnego doświadczenia wiem, że temat zakupu wózka nie jest wcale taki prosty :)
Niektóre (jak ja) mają hopla na punkcie wózków i oglądają przeróżne modele nie wiedząc czego tak naprawdę chcą, inne zaś szukają jakichś sprawdzonych opinii by móc kupić ten właściwy.
Tak czy inaczej, żeby temat nie umknął nam gdzieś pomiędzy innymi zakupami, może tutaj będziemy dodawać nasze propozycje wózków, wymieniać się opiniami i chwalić tym, co uda nam się kupić.
Bardzo fajnie, że powstał taki wątek :) szczególnie jeśli ktoś jest taką wózkomaniaczką jak ja 😂

Gondolę w swojej karierze miałam tylko jedną, Bebetto Vulcano, sama w sobie nie była zła, raczej przeciętna, budka mogłaby być dłuższa, beznadziejne pokrętło do dźwigania oparcia, z dzieckiem w środku nie dało się tego zrobić przy użyciu jednej ręki a palce i tak miałam całe czerwone. Za to spacerówki miałam chyba z 12 czy 13 i najlepszy był Valco Snap Sport. Najgorsze były z Bebetto, ta od Vulcano, Nico i Rainbow (miałam 3 Bebetto), w ostatnim stelaż załącz skrzypieć po 5 dniach użytkowania. Nico mimo że był nowiutki cały drgał nawet po kafelkach w domu, nie wiem czy to stelaż był jakiś krzywy czy coś ale zniechęciło mnie to bardzo do tej marki i mimo, że wózki są wizualnie ładne to jakość jest zła. Teraz nie wiem co kupić. Byłam pewna, że musimy mieć jakiś dla 2ki dzieci z różnicą wieku 2 lata ale nic mi nie odpowiada. Albo mają gondole mikroskopijne albo spacerówki krótkie oparcie albo są za szerokie albo za drogie. Ostatnio pomyślałam, że może jednak kupię pojedynczy wózek i może dostawkę ale dostawki też mi się nie podobają, są podobno mało stabilne szczególnie jeśli chodniki nie są za równe i dużo krawężników a u mnie akurat tak jest, no i nie ma możliwości żeby dziecko się zdrzemnęło.
 
Ostatnia edycja:
Kurcze, mi właśnie jako jedyny przypadł do gustu bebetto Vulcano, jest w przystępnej cenie no i ładnie wygląda. Dodatkowo znalazłam go w zestawie z bezpieczniejszym fotelikiem maxi cosi i byłam szczęśliwa że wózek mam już wybrany 😲 a teraz już sama nie wiem 🤷‍♀️ ile ludzi tyle opini, chyba każdy wózek ma jakieś wady 😬
 
Kurcze, mi właśnie jako jedyny przypadł do gustu bebetto Vulcano, jest w przystępnej cenie no i ładnie wygląda. Dodatkowo znalazłam go w zestawie z bezpieczniejszym fotelikiem maxi cosi i byłam szczęśliwa że wózek mam już wybrany 😲 a teraz już sama nie wiem 🤷‍♀️ ile ludzi tyle opini, chyba każdy wózek ma jakieś wady 😬
Niby każdy ma wady ale nie każdy jest zrobiony z kiepskiej jakości materiałów :) Często są problemy z łamiącymi się stelażami chociaż mnie to akurat nie spotkało :) Ale skrzypienie było na porządku dziennym, kiedyś miałam na tym punkcie obsesję i wózek musiał jechać bez żadnych odgłosów, teraz już mi przeszło i nawet nie przeszkadzają mi piankowe koła :D Miałam szary Vulcano na białej ramie, ładnie się prezentował, jeśli nie masz porównania do innych wózków, lepszej jakości to będziesz pewnie zadowolona :) mi brakowało tak jak wspominałam przedłużanej budki bo parasolek nie lubię i słońce czasami świeciło małemu w oczy. Spacerówka niestety to niewypał, rączka jest okropnie długa jak dla mnie, dziwnie mi się nim manewrowało i mały mimo że siedział to zjeżdżał i jakoś krzywo siedział. Też kupiliśmy go z fotelikiem maxi cosi :) A ile teraz kosztuje?
 
Niby każdy ma wady ale nie każdy jest zrobiony z kiepskiej jakości materiałów :) Często są problemy z łamiącymi się stelażami chociaż mnie to akurat nie spotkało :) Ale skrzypienie było na porządku dziennym, kiedyś miałam na tym punkcie obsesję i wózek musiał jechać bez żadnych odgłosów, teraz już mi przeszło i nawet nie przeszkadzają mi piankowe koła :D Miałam szary Vulcano na białej ramie, ładnie się prezentował, jeśli nie masz porównania do innych wózków, lepszej jakości to będziesz pewnie zadowolona :) mi brakowało tak jak wspominałam przedłużanej budki bo parasolek nie lubię i słońce czasami świeciło małemu w oczy. Spacerówka niestety to niewypał, rączka jest okropnie długa jak dla mnie, dziwnie mi się nim manewrowało i mały mimo że siedział to zjeżdżał i jakoś krzywo siedział. Też kupiliśmy go z fotelikiem maxi cosi :) A ile teraz kosztuje?
W tym zestawie o którym pisałam na allegro znalazłam za 1600 zł 🙂
Nie mam porównania z innymi wózkami, to będzie pierwszy zakup, więc czuje się jak dziecko we mgle😁 myślę jeszcze żeby przejść się do sklepu stacjonarnego, zobaczyć 'na żywo' 🙂
 
W tym zestawie o którym pisałam na allegro znalazłam za 1600 zł 🙂
Nie mam porównania z innymi wózkami, to będzie pierwszy zakup, więc czuje się jak dziecko we mgle😁 myślę jeszcze żeby przejść się do sklepu stacjonarnego, zobaczyć 'na żywo' 🙂
Fotelik to maxi cosi city? A myślałaś nad używanym wózkiem?
 
Fotelik to maxi cosi city? A myślałaś nad używanym wózkiem?
IMG_20200303_125425.jpg

Chodzi konkretnie o ten. Ja myślałam nad używanym wózkiem, ale mąż się uparl że pierwsze dziecko, więc nowy (chyba męska duma). Słyszałam że w wózkach 3w1 spacerówki są strasznie ciężkie. Więc sama już nie wiem. Czy jest jakiś wózek 3w1 z wygodna, poręczna spacerówka?
 
reklama
Zobacz załącznik 1087646
Chodzi konkretnie o ten. Ja myślałam nad używanym wózkiem, ale mąż się uparl że pierwsze dziecko, więc nowy (chyba męska duma). Słyszałam że w wózkach 3w1 spacerówki są strasznie ciężkie. Więc sama już nie wiem. Czy jest jakiś wózek 3w1 z wygodna, poręczna spacerówka?
Ja póki co na taki nie trafiłam.
 
Do góry