reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wózki, foteliki samochodowe - nasze przemyślenia, marzenia, pomysły, plany ;)

Próbowaliśmy wiązać na różne sposoby. Jak dla mnie jest taka hmm sztywna, nie pasuje mi ani troche:baffled: wolałabym właśnie żeby była elastyczna, lepiej się dopasowywała. Tym razem zaopatrze się w elastyczną. Jaką polecasz długość?


a jaka masz ta tkana ?? jakiej firmy ?? ja mam NATI i jest rewelacyjna!!!

dlugosc trzeba dobrac do postury - ja mam dlugie chusty bom szeroka !!! ale elastyczne chyba sa uniwersalne - 5m musi byc tak na moje oko
 
reklama
O jaka firma to teraz nie powiem, leży w kartonie w piwnicy i czeka na lepsze czasy:-p Chyba womar, ale pewna nie jestem.
 
szczerze mowiac nie wierze w to ze gondola przetrwa u naszych maluchow zime - co wiecej jestem pewna ze nie !!!! .....
Podzielam twoje zdanie,
ja core przesadzilam do spacerowki na 5 miesiecy gdzies, 5,5 moze. Ale tez ze wzgledow bezpieczenstwa bo sie jej nie chcialo lezec, i podnosila sie co chwila [zaczela siadac mi na 4 - 4,5 miesiaca sama] wiec w spacerowce pasy byly wybawieniem po prostu.
Moze ta dzidzia bedzie bardzej leniwa i dluzej sie ja da powozic? Zobaczymy.

Polecam te fisher prince:
FISHER PRICE NOWY LEŻACZEK BUJACZEK X6144 DO 18 KG (3690973393) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
ja mam tego typu, no inna kolorystyka, bo był kupiony dla małej i do tej pory jej służy:)
Jesli chodzi o lezaczki to ja mam taki 'zestaw'
''GRACO 2w1 swing and bounce''
8.jpg


bo to jest chustawka, ktorej siedlisko sie reguluje na 3 stopnie [bardziej lezaco/srednio/ prawie siedzaco]
do tego siedlisko ma wbudowana wibracje
A gdy chcemy bardziej mobilna wersje mozna sciagnac siedlisko i miec 'lezaczek' [[bardzo wygodna tez do karmienia dziecka, posiada tez poduszke zabezpieczajaca gdy dziecko jest male]]
11.jpg



Oprocz tego mam druga hustawke:
FISHER PRICE SpaceSaver Swing and Seat
Fisher%20Price.jpg

w tej mloda prawie wogule nie siedziala bo byla w Polsce kupiona i tu zostala - za to teraz z niej nie wychodzi. Niewiem czy zauwazylyscie na dole jest taki zielony ''haczyk'' i blokuje sie by hustawka sie nie ruszala. U mnie zablokowana jest caly czas i mloda ma swoj kacik :)

Wazne w tych obydwu jest to ze sa wagowo do 12-13 kilo,
warto na to zwrocic uwage, bo czesto takie hustawki/lezaczki sa do 8 kilo, a czasem dzieci na 6-8 juz tyle waza.
 
alex oglądałam też te polskie marki które wymieniłaś ale jak dla mnie to zarówno designersko jak i pod względem wykonania to niebo a ziemia, x landery i jedo nie podobają mi się. Jeszcze dużo czasu więc będę się rozglądać ja tez byłam instruowana przez moją przyjaciółkę, ona ma właśnie teutonię i pokazała mi drobne a wazne rzeczy jak na przykład odczepiany podczas upału pokrowiec z daszku w spacerówce i zostaje wtedy sama siatka i daszek od słońca z przodu, koła owszem pompowane z tyłu z przodu niekoniecznie ważne żeby były skrętne z przodu, żeby spacerówka była dwukierunkowa, żeby pokrowce były do prania itd ale mi się również musi podobać, jestem estetką i tego nie zmienię, już tak mam :)

mea widać, fajne połączenie czerni z zielenią, jaka to marka, to chyba to jedo? wczoraj coś podobnego widziałam

jestem dzis po wizycie w sklepie z wozkami (bylam szukac fotelika dla Agaty - masakra!!) i widzialam ta teutonię ... calkiem ciekawy wozek ale nie urzekla mnie jakos specjalnie ... szczerze mowiac nie wiem za co trzeba doplacac ... usilowalam sie od pana czegos dowiedziec ale pan tez nie byl jakos specjalnie entuzjasta tych wozkow ... mowi ze sprzedaja sie tylko cyt "w burzujskich sferach" ale kilka ciekawych nowosci widzialam ... z tym ze ja nie spacjalnie sie im przygladalam ... wybieralam fotelik i jak juz sie prawie zdecydowala na kiddy to moje dziecko podnioslo mega lament ze ten fotelik jest czarno - czerwony a mial byc CZERWONY !!!! i tyle by bylo z wyboru ... cale szczescie ze ten jedyny czerwony CasualPlay (niestety na zamowienie) okazal sie stac wysoko w rankingach ADAC ... ja tu jestem zashizowana troszke ...

jak juz tam bylam w tym sklepie to przygladalam sie troche malym fotelikom - do 13kg ... powiem wam ze jak 4 lata minely od czasu jak ja szukalam tego fotelika to naprawde nic sie nei zmienilo moze z wyjatkiem koloow tapicerek !!! moze sa te foteliki troche modyfikowane ale jak Maxi-cosi byl gora w temacie tak jest nadal ... i kobiety blagam was nie zalujcie kasy na baze do fotelika !!!! widzialam ostatnio test zderzeniowe 2 takich samych fotelikow mc ... jeden byl umocowany na bazie drugi na pasach ... serce stanelo mi deba !!! jak znajde ten film to wam wkleje ... ten fotelik na pasach po prostu lecial w kosmos przy zderzeniu z predkoscia 60km/h ten na bazie prawie nie drgnal !!!
druga sprawa ze pokochacie ta baze w pierwszym dniu po wyjsciu ze szpitala ... zakladanie fotelika do samochodu zajmuje 3 sek !!! wyjmowanie moze z 5 sek :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
wiesz mea ja uważam, że nie trzeba krytykować wszystkiego co droższe od jedo czy innych tańszych marek i nie trzeba tego nazywać burżujską sferą...ja nikomu nie zabraniam kupować tańszych czy droższych rzeczy, każdy kupuje to na co go stać i co mu się podoba. A Pan sprzedawca był beznadziejny jeśli tak się wypowiedział o swoich klientach, znam osoby ze średniej klasy ekonomicznej posiadające ten wózek i pewnie byli by zdziwieni takim komentarzem sprzedawcy. ja widziałam różnicę w jakości materiałów w jedo , x landerze a teutoni czy emmaljunga ale to ja ją widziałam, ktoś inny może mieć zupełnie inne zdanie i ok mi to nie przeszkadza i nie krytykuję tego. trochę więcej tolerancji dla tych którzy mają inne zdanie o polskich markach i wolą na przykład niemieckie czy szwedzkie.
 
wiesz mea ja uważam, że nie trzeba krytykować wszystkiego co droższe od jedo czy innych tańszych marek i nie trzeba tego nazywać burżujską sferą...ja nikomu nie zabraniam kupować tańszych czy droższych rzeczy, każdy kupuje to na co go stać i co mu się podoba. A Pan sprzedawca był beznadziejny jeśli tak się wypowiedział o swoich klientach, znam osoby ze średniej klasy ekonomicznej posiadające ten wózek i pewnie byli by zdziwieni takim komentarzem sprzedawcy. ja widziałam różnicę w jakości materiałów w jedo , x landerze a teutoni czy emmaljunga ale to ja ją widziałam, ktoś inny może mieć zupełnie inne zdanie i ok mi to nie przeszkadza i nie krytykuję tego. trochę więcej tolerancji dla tych którzy mają inne zdanie o polskich markach i wolą na przykład niemieckie czy szwedzkie.

wkladasz w moje usta cos czego nie powiedzialam ja - wyraznie zaznaczylam ze to cytat ... wez pod uwage ze ja nie mieszkam w warszawie i postrzeganie kasy tu /poniekad na prowincji/ i w metropoliach jest skrajnie inne - pan sprzedawca moze nie jest geniuszem w swoim fachu i pewnie wiecej zarobilby sprzedajac drozszy wozek ale widocznie nie zalezalo mu na tym jakos szczegolnie ...

druga sprawa ja wyrazilam swoja opinie - nie widzialam nic co by ten wozek w jakis szczegolny sposob wyroznilo sposrod tych ktore staly obok - w ktorym miejscu porownalam go do jedo ?? - zacytuj ...

jestem dzis po wizycie w sklepie z wozkami (bylam szukac fotelika dla Agaty - masakra!!) i widzialam ta teutonię ... calkiem ciekawy wozek ale nie urzekla mnie jakos specjalnie ... szczerze mowiac nie wiem za co trzeba doplacac ... usilowalam sie od pana czegos dowiedziec ale pan tez nie byl jakos specjalnie entuzjasta tych wozkow ... mowi ze sprzedaja sie tylko cyt "w burzujskich sferach" ale kilka ciekawych nowosci widzialam ... z tym ze ja nie spacjalnie sie im przygladalam ...

masz tu przywolana moja opinie - czy wedlug ciebie to jest krytyka twoim zdaniem ?? mi sie wydaje ze to jest wlasnie owo wyrazanie swojego zdania do czego wlasnie stworzone jest forum ... jesli sie myle to mnie popraw ...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
to jeszcze przeczytaj dokładnie co napisałam ja i możemy sobie wyjaśnić na priv, bo tu miało nie być niemiłych rozmów, poza tym nie mam ochoty się denerwawać przez kogokolwiek tu na forum.
 
to jeszcze przeczytaj dokładnie co napisałam ja i możemy sobie wyjaśnić na priv, bo tu miało nie być niemiłych rozmów, poza tym nie mam ochoty się denerwawać przez kogokolwiek tu na forum.

no wlasnei nie rozumiem po co sie denerwujesz ... ja pewnie w zyciu nie zwrocila bym na ten wozek uwagi ale napisalas o nim wiec sie tym zainteresowalam ... emmaljunge znam wiec wiem co to za wozek dlatego mam juz o nim wyrobione zdanie (imho jedna z najwiekszych gondoli jakie widzialam)
 
noto ufff mea... :) no emmaljunga duża gondola fakt i bardzo lekki wózek, wersja sport s, świetnie skrętny. Tylko jest jedno ale, one są stworzone na szwedzkie warunki, dobry na zimę pytanie czy dobry też na lato, a my rodzimy na lato :))
 
reklama
napisze znowu maly wywod ideologiczny - ostzregalam ze tak bedzie zwlaszcza przy kwestii fotelikow samochodowych !!!

przy wyborze wozka tak samo jak przy wyborze fotelika do samochodu - patrzmy na to czego bedziemy uzywac wiecej !!!! ja zdecydowanie wiecje uzywalam spacerowki i fotelika wpinanego do podwozia ... to smo bylo z fotelikiem ... wszyscy rozwodza sie nie wiadomo jak i wydaja nie wiadomo jakie pieniadze zeby fotelik 0-13 byl mega - owszem ma byc mega bezpieczny ale trzeba miec swiadomosc tego ze tak jak w gondoli tak i w tym foteliku dziecko bedzie jezdzizc relatywnie najkrocej !!! jedno i drugie jest na okolo 6-8 miesiecy !!! a drugi fotelik 9-18 czy spacerowka na 2 ... moze 3 lata ...

wezcie to pod uwage !!!!

a co do wagi wozka - ja juz napisalam dla mnie nie ma to wiekszego znaczenia bo ja jestem bardzo silna i zwyczajnie radze sobie z ciazarami ... dlatego pozwolcie ze ta kwestia dla mnie bedzie niewazna (co nie znaczy ze wy nie macie na to zwracac uwagi !!!)
 
Do góry