reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wózki, foteliki

reklama
Przyznaje się ze dla pierwszego dziecka miałam 3 wózki i 3 chusty plus nosidło [emoji6] takie moje małe szaleństwo.
1. Quinny - chyba buzz, ogólnie Ok, pompowane koła, wózek podbijał na krawężnikach bardzo łatwo , minusy - za mała gondola, 3 koła w pl warunkach na podjazdach nie są dobrym pomysłem. Przy wkładaniu do auta musiałam ściągać koła Wiec zawsze paskudzilam sobie ręce. Okropnie mnie to wkurzało Wiec padła decyzja o drugim wozku do auta.
2. Peg perego nie pamietam nazwy - spacerówka z opcja rozkładania całkiem na płasko. Super praktyczny i sprytny system. Lekka, idealna do auta, samolotu.
Minus - małe kolka piankowe, trudny podjazd na wyższe krawężniki.
3. Mclaren techno xt - idealna spacerówka poza cena [emoji854] miałam jako jedyny mój wózek nowy i żałuje ze nie kupiłam używanego. Po dwóch podróżach samolotem już był porysowany.
Bez sensu zakup nowego wózka - dzieci szybko rosną i cieżko powiedzieć czy będzie pasował [emoji846]wam i dziecku

Fotelik pierwszy maxi Cosi- nie pamietam modelu. Ok. Zawsze wyjmowałam dziecko a fotel zostawał w aucie. Nie odpinalam nigdy fotela. Fotele są wg mojego przekonania sa do jazdy autem a nie wózkiem. Pozycja jest niezdrowa, plecki zgięte. Dziecku miałam wrażenie ze nie jest wygodnie. Jest ściśnięty pasem bo tylko wtedy jest bezpiecznie. Na spacerze ma być wygodnie. Uwaga dziecko może mieć refluks Wiec wtedy uzasadnione używanie fotela. Dlatego nie oceniam innych co robią ze swoimi dziećmi [emoji846]

Kolejny fotelik RWF firmy Besafe - polecam wcześniej wspomniany blog osiem gwiazdek.

Obecny już przodem tez mamy Besafe.

Jak Wikus miał około 2-3 mies to zaczęliśmy tez używać chusty i to wspaniała opcja, bliskość i naturalne bujanie. Synek spał po minucie w chuście. Idealnie wtulony do mamy.

Już się nie mogę doczekać dziecka, spacerów,
Wózków, chust i tej magii. Dodam ze wózki poza maclarenem zostały sprzedane, oddane. Chusty czekają w szafie.

Od wczoraj Mam nowy wózek wymarzona w pierwszej ciąży wielka Emmaljunga. Nie kupiłam w pierwszej ciąży bo we fr nie jest popularny, poza tym jest inny klimat i inne potrzeby.
Emmaljunga to Największa gondola tego świata [emoji10]- mój model
Mondial duo combi. Wózek ciężki i niezawodny, zawsze w cenie i opcji do osprzedaży. Chciałam sama gondole - mało ofert Wiec kupiłam 3w1 za cenę 600 pln. Model po 2 dziecki. Cena nowego 4700 po negocjacji w sklepie bobowzki w Gdyni model z 2017 cena 4000 pln. Wg mnie mój zakup nowego to okazja[emoji12] Moja używana w obiciu ekoskórą w kolorze ecru.
Jak wspomniałam stelaż ciężki Wiec zostanie w garażu a ja będę dźwigać dziecko z gondolka, albo w nosidle, a potem w chuście. Polecam- ekstra na polskie drogi, podjazdy. I mam nadzieje ze nie będzie jak u Wiktora ze on by spał dalej w gondoli ale się już nie mieścił Wiec troszkę z musu spacerka na płasko.
Dodam zdjęcia w wolnej chwili. Teraz piorę [emoji847]


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Wyprany się suszy
1510686896-9668c9f709d19d12-aaaaaa.jpeg



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Wyprany się suszy
1510686896-9668c9f709d19d12-aaaaaa.jpeg



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Miałam ten podobny model mondial de luxe. Gdyby nie gabaryty, to bym brała teraz w ciemno, ale upchać ten wózek w aucie i rzeczy dla nas i dwójki dzieci to by była masakra. I jeszcze się okazało, że nam gondola starczy prawie do 3lat
 
Fotelik do auta jak dla mnie tylko z baza. Dla obu dziewczyn mialam Graco. Przypina sie baze pasami a fotelik wstawia do bazy I sam sie wpina. Nie wyobrazam sobie szarpac sie z pasami za kazdym razem ani brac dziecka na rece zawsze a fotelik zostaje. Zwlaszcza jak pada, wieje, dziecko spi itp. Z tego co wiem maxi cosi tez ma bazy do fotelikow. My wybralismy graco bo nosidlo duzo wieksze. Starszej corce sluzylo rok a mlodsza jeszcze jezdzi, juz lada moment zmieniamy.

Wiekszy fotelik romer king. Wysokie oceny bezpieczenstwa plus dla mnie najwazniejsze bylo to ze jednym pociagniecuem rozklada sie tak, ze dziecko wygodnie spi. Glowa nie leci do przpdu. Jezdzilismy tez na dlugie trasy I bylo ok. Wiele fotelikow rozklada sie takim pokretlem z boku, dla mnie to porazka. Probowalam rozkladac takie foteliki z siedzacym dzieckiem w sklepahc I ciezko szlo.
 
Wozek roan marita. Duze pompowane kola, duza gondola. Mega wygodny na wiejskie wertepy. Nie dla kogos mieszkajacego w bloku. Mam tez spacerowke do niego. Szeroka, wygodna dla dziecka, rozklada sie na plasko. Nie wiem czy dla tezeciego malucha bedziemy kupowac drugi wozek. Chyba nie.
Na zakupy dla dziecka siedzacego czyli tak od 7-8 miesiaca uzywalismy parasolki bo jednak roan ciezki zeby go pakowac do bagaznika I rozkladac po kilka razy. Spacerowke nie pamietam jaka mamy. A nie chce mi sie schodzic.na dol.
 
U nas fotelik został po Kubie także kupować nie trzeba [emoji16] mamy romer king 9-18 a teraz kupiliśmy 15-36 tez romer. Nasz samochód nie ma isofix’a także u nas tylko opcja z pasami.. Zostaje mi tylko temat fotelika na niemowlaka bo mam ale kupimy z wózkiem 3w1. Wózek chciałabym sprzedać ale nie wiem czy się uda.. jak nie, to będę musiała jakoś go przecierpieć.. nie narzekałam na niego i sprawdził się idealnie do 3 lat ale po prostu już mi się wizualnie nie podoba [emoji849] na wakacje czy do sklepu braliśmy wózek- parasolkę.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
reklama
My mieliśmy emmę, ale sprzedałam. Fotelik mc, ale już wyrzucony. Córka jeździ w takim 0-18kg rwf/fwf ale do pół roku będę musiała kupić inny, bo nie chcę jeszcze żeby przodem jeździła.
Dzidziak dostanie łupinę mc lub cybexa- się zobaczy jeszcze. Mógłby jeździć w tym 0-18, ale raz że jednak w naszym kiepskie nachylenie dla takiego malucha, no i łatwiej z łupiną wyjąć z auta i donieść do domu.
Moje też a foteliku tylko w aucie, ale jednak to wygoda przenieść a foteliku śpiące do łóżeczka.

A wózek? Teraz stawiam na łatwe składanie i małe gabaryty.
Super rozwiązanie ma Chicco Urban, bo gondola się zmienia w spacerówkę i łatwo składa. Tylko ponoć kiepsko się podbija. Niby koła zmienili, ale o nowej wersji brak informacji.
Spacerówkę mam camarelo Eos i będę mogła pożyczyć od szwagierki litetrax 4.
Ewentualnie kupimy coś używanego.

A może ktoś zna coś w stylu Chicco Urban?
 
Do góry