reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wózki i foteliki, czyli trudne wybory ;)

Magda_z_uk

Po pierwsze MAMA ;)
Dołączył(a)
10 Lipiec 2012
Postów
5 367
Miasto
Swansea,UK
Serdecznie zapraszam do dyskusji na temat wózków i fotelików samochodowych :-) Bardzo proszę o zamieszczanie postów w tym temacie tylko tutaj,żebyśmy się nie gubiły w tym wszystkim ;-)
 
reklama
Ana86 pytasz czemu mam uraz do wózków espiro. Otóż spacerówka,którą kupiliśmy po tygodniu była już w reklamacji :zaskoczona(y): Jakieś plastikowe elementy odpadły i pękł podnóżek. Po zrobieniu wózek szybko trzeszczal i klekotal. Źle się podbijal i ciężko prowadzil. To było 5 lat temu,ale jakość materiałów wózka sprawiła, że już im nie ufam. Tak samo firmie Coneco. Kupiliśmy i po 2 miesiącach tapicerka się zasmierdziala :-( Nie szło jej doprac. Także nigdy więcej.
 
Moja tapicerka w coneco też ma dziwny zapach, ale jeszcze jej nie prałam po zdjeciu ze strychu wiec moze przejdzie po praniu... hmm....


Magdo, widziałam na zywo mutsy urban. Ciężki. Żeby podnieść przednie koła spacerówki musiałam dobrze na raczke przycisnąć. Jeden spacer moze tak, ale nie wiem czy bym chciała więcej.... Czy Twój model 4rider też jest taki cieżki??

W sklepie widziałam ULTRALEKKI SHELL NEW 24H BABYACTIVE 3w1 GRATISY ! (4507788062) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. taki oto wózek. Ultralekki faktycznie jest, taki do bujania trochę. Ale hmm... czy to dobrze ,że jest taki lekki? Dobrze sie takie wózki prowadzi po nierównosciach?

Ogółem marzy mi się duza gondola i spacerówka jak w x-landerze czy mutsy, żeby dziecko zbyt szybko z niej nie wyrosło. Nagle wpadłam na pomysł, ze jeśli nic takiego nie znajdę, no bo: mutsy jest cieżki, x-lander xa nie ma przekładanej rączki a ja poluję he he.. na okazję i zakup fajnego uzywanego wózka... to moze poszperać za wózkiem spacerowym z montowanym fotelikiem, który musze kupić. Powozic w starej gondoli maluszka i już.

Ogółem to już świruję.
Po wizycie w sklepie stwierdzam, że kobitki na temat wózków wiedzą... yyyy... no własnie tyle, no i jednak dobrze jest wózki podotykać. Póki co w małych sklepach bywałam, więc liczę na wiekszy asortyment i lepszą obsługę w duzym sklepie.
 
Konwalijka nie. Wagowo jest dość ciężki ( jak to wózek terenowy) ale podbija się super. Mój syn waży 13 kg i do dziś na spacerach,obladowany zakupami wózek podbijam jedną ręką. A już z noworodkiem to lajcik. Modelu Urban nie prowadziłam,więc nie wiem. Podbijanie wózka nie jest kwestią wagi jego,ale wyważenia. :-)
 
Zeby kontynuowac watek dopowiem swoje, mimo ze sie powtorze z innym watkiem. My caly czas jestesmy zdecudowani na tako city move albo ewentualnie jumper light. Jakos nam po prostu wszystko spasowalo. Jesli chodzi o fotelik - maxi cosi cabrio fix z baza easy fix. Czemu nie family fix - bo duzo drozsza i jesli chcielibysmy fotelik 9-18 kg to z maxi cosi kosztuje on 1000 a w tej cenie kupimy inny rownie dobry z baza, alno przyczepiony na stale pasami i jeszcze zostanie. Baze dla nosidelka chcemy miec dlatego, ze bedziemy czesto przekladac do stelaza np na zakupy itp. i nie chcemy za kazdym razem w zimie przypinac pasami nosidelka, co troche zajmuje.
 
Qraa ja patrzylam ze ten fotelik cabrio to czy ta baza jest drozsza niz fotelik? Czy na jakis trefny sklep zerknelam? Ja wybralam maxi cosi mico Air Protect z baza albo Maxi Cosi Prezi z baza.
 
Ja miałam dla mojego synka fakt ze 5 lat temu ale właśnie maxi cosi cabrio fix z baza super było to dla mnie rozwiazanie nie miałam stresu czy dobrze zapięty a jak kiedyś musiałam w aucie bez bazy zamontować na pasy to dopiero docenilam bazę !
teraz sie wacham pomiędzy maxi cosi znów a recaro privia ma najwiecej gwiazdek w testach oamtc i adac oczywiście w połączeniu z baza iso fix ,
kiedys 5 gwiazdek miało maxi cosi teraz niestety spadło na 4 z Tego powodu myśle o tym recaro ale póki co wogole nie miałam doświadczenia z ta firma .
no i ze jest to nowy fotelik to wozek który chce kupić nie ma póki co adapterów do tego fotelika a to raczej dyskwalifikuje fotelik :(((
a myślała któraś z was o maxi cosi pebble? Jakiś bardziej przyjazny od cabrio mi sie wydaje :)
 
Mysza jeśli chodzi o foteliki recaro, to polecam z całego serca. Myśmy wybrali tę markę, ponieważ recaro jest producentem jednych z najlepszych foteli do aut, to akurat branża mojego M ;-) Jak dla mnie rewelacyjne. Bezpieczne i funkcjonalne. Dodam,że mieliśmy wypadek i fotelik spełnił swoją funkcje należycie. Maxi cosi też mam (ten pierwszy) z bazą. Jak dla nas ok. Już 3 dziecko będzie go używało :-)

Konwalijka myślę,że spacerówka nada się dłużej niż na rok, ale jednak jest dość ciężka i wydaje mi się,że i tak będziesz chciała coś lżejszego, jako wózek spacerowy. Ja sama widze to po moim mutsy. Jest super, ale czasem maclaren wygrywa, bo jednak dużo, dużo lżejszy. No i ja takiego zestawu bym nie kupiła z jednego powodu....te foteliki co są w zestawach pozostawiają wiele do życzenia niestety. A już wożenie w nim dziecka na stelażu...no ja się na to nie godzę. Dobry fotelik, ze specjalną wkładką dla noworodka i odpowiednią ilością punktów, to jednak bardzo ważna sprawa. Tzn dla mnie. Ale ogólnie wózek ciekawy :-)
 
reklama
Mysza jeśli chodzi o foteliki recaro, to polecam z całego serca. Myśmy wybrali tę markę, ponieważ recaro jest producentem jednych z najlepszych foteli do aut, to akurat branża mojego M ;-) Jak dla mnie rewelacyjne. Bezpieczne i funkcjonalne. Dodam,że mieliśmy wypadek i fotelik spełnił swoją funkcje należycie. Maxi cosi też mam (ten pierwszy) z bazą. Jak dla nas ok. Już 3 dziecko będzie go używało :-)

Konwalijka myślę,że spacerówka nada się dłużej niż na rok, ale jednak jest dość ciężka i wydaje mi się,że i tak będziesz chciała coś lżejszego, jako wózek spacerowy. Ja sama widze to po moim mutsy. Jest super, ale czasem maclaren wygrywa, bo jednak dużo, dużo lżejszy. No i ja takiego zestawu bym nie kupiła z jednego powodu....te foteliki co są w zestawach pozostawiają wiele do życzenia niestety. A już wożenie w nim dziecka na stelażu...no ja się na to nie godzę. Dobry fotelik, ze specjalną wkładką dla noworodka i odpowiednią ilością punktów, to jednak bardzo ważna sprawa. Tzn dla mnie. Ale ogólnie wózek ciekawy :-)


Ja mam obecnie taki wózek:
2Q==


ze spacerówki dziecko bardzo szybko wyrasta bo nóżki na boki się rozchodzą. Mam też zwykłą parasolke, lekki wózek. Miałam chęć na wózek z dużymi kołami, wygodniejszą częścią na nózki no i żeby jednak rozkładał sie na płasko bo ten jest pod kątem. Nie mam fotelika więc jakiś muszę kupić, dlatego szukam oferty fotelik + fajna spacerówa. No i mam na oku maxi cosi fotelik+spacerówka x-lander xa + gondola. Ale sama sie zastanawiam czy jest sens. Moze tylko sam fotelik kupić, tyle że pewnie go nie wmontuję w swój stelaz. Ale z drugiej strony czy to konieczne? Zbrzydły mi tak na marginesie te paski kolorowe przy okazji...
 
Do góry