reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wózki i foteliki, czyli trudne wybory ;)

Zakupiłam wreszcie wózek. Kamień z serca! I spokój :tak:

Celowałam w x-landera badź mutsy. Wreszcie zakupiłam inny. Jest nim Bebetto Murano. Używany, ale stan świetny. Jestem w trakcie prania, bo czesci sporo ale póki co wszystko ładnie się dopiera, a piorę ręcznie.
Czas pokaże, czy będe z niego zadowolona. Póki co zapowiada się naprawdę dobrze.
Fajnie sie prowadzi, ma duze, takie jak chciałam, pompowane koła, nie są skrętne ale akurat mi to nie przeszkadza.
Gondola do olbrzymich nie należy , około 75 cm, z regulacja zagłówka. Jednak jest wieksza niż w moim poprzednim wózku. Spacerówka zakładana tyłem lub przodem, z podnóżkiem, rozkłąda sie na płasko.
Dodatkowo odkryłam funkcję przekładania rączki!
Doszłam do wniosku, że ideału nie znajde. To trzeba sprawdzic aby ocenić.

W kazdym razie stwierdzam, że porównując filmik z internetu a rzeczywistość, to montowanie, składanie i inne operacje przy wózku nie są aż tak łatwe jak to pokazuje pan obsługujacy wózek :-) Pewnie dlatego jest tam pan a nie pani... z czasem jednak pewnie dojdę do wiekszej wprawy:tak:
Podsumowujac, póki co jestem zadowolona i mam nadzieję, ze tak juz mi zostanie, chociaz negatywne opinie, wiadomo, też znalazłam. A przy okazji jeszcze kolorek bardzo ładny, bezowy czy też cappucino.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witajcie, czas na kolejne pytanie laika ;)
Już dawno temu zdecydowaliśmy się na Bebetto Luca, czas dobrać fotelik samochodowy.
Najprawdopodobniej będzie to Maxi Cosi Cabrio Fix. Do wybranego wózka są adaptery za ok 50 zł.

A jak to cudo montować w aucie? Nasze posiada system Isofix, ale z tego co się wstępnie zorientowałam, baza kosztuje więcej niż sam fotelik!! Czy jest konieczny zakup tej bazy, czy też można montować fotelik na pasy? (Z tego co zrozumiałam, baza na stałe jeździ w aucie a fotelik się do niej wpina?)
 
Zanag oczywi'scie że można na pasy, ale sto razy wygodniej i szybciej montuje się do tej bazy. Ja pierwszy miałam/z/bazą chicco i fajnie bylo tylko klik i gotowe, teraz mam maxi cosi cabrio fix po poprzednim maluchu ale bez bazy, no i już trzeba pasy przekładać, szukam gdzieś samej bzy w znośnej cenie ale jeszcze nie znalazłam. Mysle ze duże znaczenie będzie mialo to ile będziesz z maluszkiem podrózowac autem, jak sporadycznie to chyba faktycznie szkoda kasy na bazę.
 
Dziękuję KA milko
Myślę, że jeszcze rozważymy zakup bazy, ta family fix pasuje też do kolejnego fotelika. Może się uda znaleźć używkę...?
 
Na allegro stoją po ok 600 zł jeśli są "same", w zestawie z fotelikiem wychodzi ok 100 zł mniej niż by kupować osobno. W sklepie stacjonarnym nie widziałam
 
zanag- ja też mam fotelik po Kubie Maxi Cosi Cabrio Fix. My nie kupowaliśmy tej bazy, troche szkoda mi było kasy na to. Zapinaliśmy na pasy i też jakoś źle nie było. Wiadomo, że musisz je przełożyć przez fotelik, ale to dosłownie pół minuty roboty.
 
reklama
a ja polecam wam wozek baby jogger citi mini , sama wypróbowałam i szczerze polecam bo jest lekki, super się składa, wygodny dla dziecka na wystarczy do końca- nawet 5 latek spokojnie pojedzie w nin:-). z doświadczenia wiem ze spacerówki w wózkach typu 3w1 są małe i dziecko pojezdzi w nim do max 1,5 roku
 
Do góry