reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wózki i foteliki

reklama
no właśnie jaki ten wózek?? tzn jakie koła??? raczej duze ale jakie? kompletnie sie na tym nie znam a na spacerki z dzidzią będę jeździć po drogach pozostawiających wiele do życzenia;/
 
najlepsze podobno pompowane koła -duże ...tak słyszałam ....Już kiedyś rozmawiałyśmy o wózkach .My już jesteśmy zdecydowani na swój ale niech się lepiej wypowiedzą doświadczone mamuśki ....bo u nas się okaże w praktyce :-D
 
Jeśli chodzi o koła to duże i pompowane i najlepiej aby przednia oś była skrętna lub kółka obrotowe, bardzo to jest pomocne w prowadzeniu pojazdu. ;-)
 
a ja nigdy nie umiałam właśnie tymi obrotowymi kółkami jeżdzić
dla mnie to jakas masakra była

ale o feteikach nie mam zielonego pojęcia bo nigdy jeszcze nie mieliśmy samochodu
hihihiiii
 
hmmm, no właśnie chyba najlepsze będą duże pompowane koła, no to teraz tylko czeka nas rundka po sklepach a wybór... przeogromny! i jak tu się na coś zdecydować?! ale dopiero na początku lipca po weselu;P pozdrawiam cieplutko
 
Zawsze takie skrętne koła można zablokować, ale ja nie wyobrażam sobie kupna wózka bez takich kół.
Nasz będzie miał skrętną oś, więc koła nie kręcą sie o 360 stopni tylko tak jak w samochodzie o około 45 stopni.
 
My mamy do rozgryzienia problem:
* czy wózek nieco tańszy, powiedzmy za 650 - np. COSMO / Baby design
* czy droższy (ok. 1000) - ATLANTIC / Baby design albo FOCUS / Deltim

Zaletą tego ostatniego jest to, że można na nim zamontować fotelik Grillo z Deltimu (a taki prawdopodobnie pozyczymy na te kilka miesięcy od koleżanki)...

Czy taki za ok. 600 zł może oferować odpowiednią jakość (awaryjność, serwis itp.)?

Wóżek droższy niż 1000 to moim zdaniem lekka przesada. Tak jak wszędzie - płaci się częściowo za markę... Czy przy wózkach jest inaczej???

O Bosheee.... za dużo tego
 
Wszystko zależy czego się oczekuje od wózka i ile pieniędzy jest się w stanie za niego zapłacić...

Dla mnie wózek powinieni być:
*łatwy w prowadzeniu - skrętne koła
*łatwy do złożenia
*powinna być szybko i łatwo odczepialna zarówno spacerówka jak i gondola
*sztywna i dość duża gondola z regulowanym podparciem pleców
*możliwość zapięcia gondoli w samochodzie zamiast fotelika na tylnim siedzeniu + pas zabezpieczający dziecko w środku gondoli
*funkcja kołyski w gondoli
*regulowana rączka
*spacerówka montowana przodem lub tyłem do kierunku jazdy, lub przekładana rączka
*pasy bezpieczeństwa w spacerówce
*w spacerówce oparcie rozkładane na zapadkach a nie jak teraz w wiekszości wózków na jakieś dziwne pasy (dla mnie to nie jest wygodne)

No i to tyle, chyba, że jeszcze coś mi wpadnie do głowy.
Dla mnie te rzeczy są ważne. Pewnie dla innych coś innego jest ważne w wyborze wózka.
Każdy przecież ma prawo do swoich opinii.
 
reklama
Do góry