reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wózki,mebelki, ciuszki, kosmetyki-czyli wszystko dla naszych maleństw!! :)

aa tam.. ciągle ktoś mnie maltretował co kupić, ile kupić ( byłam pierwszą mamą wśród znajomych), że wreszcie wzięłam i spisałam to wszystko - teraz już mogę gotowca znajomym dawać ;D może Wam też się przyda - to są rzeczy moim zdaniem NIEZBĘDNE - nie wpisywałam takich rzeczy jak ochraniacze na łóżko, sterylizator czy podgrzewacz do butelek.. ale i tak lista wyszła długaśna.. ::)
 
reklama
Agamamaani a dlaczego oliwka a nie żel? Moje koleżanki używają oliwki w żelu Johnsona i są bardzo zadwolone?
Mi też sięwydaje, że albo kaftanik albo body co innego takie grubsze bluzeczki ale to już chyba się trochę inaczej nazywa...
 
A ja nadal myślę,że i body i kaftanik bo wcale nie będzie ciepło :p tam się tylko Mycha pomylila,bo na pajacyka faktycznie sie nic nie zakłada.
Poza tym z opinii wielu mi znajomych mam najlepsza jest oliwka i to ta zwykla Bambino.Ponoć kosmetyki Johnsona są najbardziej uczulające.
Zresztą każda mama musi przetestować wiele produktów na swoim maleństwie,żeby wiedzieć co mu najbardziej pasuje ;)
 
Naprawdé fajna ta LISTA zwlaszcza dla osób co czekaja na piersza dzidzie :) Bedzie nam latwiej!!!

DZIEKI AGAMAMAANI!!!!!!!!!!
 
Margolis pisze:
Agamamaani a dlaczego oliwka a nie żel? Moje koleżanki używają oliwki w żelu Johnsona i są bardzo zadwolone?

no każda położna poleca oliwkę - mniej uczulają.. pozatym masaż po kąpieli oliwką baardzo uspokaja maluszka..
co do kaftaników - na body owszem można założyć..
można zamiast body kupić takie zwykłe koszulki ( jak t-shirty dla dużych) ale tego nie polecam - pozsuwają się i "wałkują na pleckach"
 
Ja w zasadzie mam prawie wszystko.Najbardziej byłam zadowolona z body,oczywiscie te rozpinane lub na zatrzaski.Miałam pare koszulek zawiązywanych na sznureczki ale są nie praktycznie,rolują się i podsowają.
Zakładałam najpierw body, kaftanik( rozpinany)lub od razu pajacyk.Na kaftanik śpioszki,wszystko zależy od temp.
Trzeba też pamiętać,że dzieci przez ok. 2 tyg.po narodzinach nie są w stanie utrzymać stałą ciepłote dlatego ubieramy je troszke cieplej.
Jeśli faktycznie urodzimy we wrześniu to polecam kupować wszystko z długim rękawem.
 
To moje drugie dziecko i mam dużo rzeczy które zostały mi po córci. Jeśłi okarze sie chlopcem to podokupuje troszke ciuszków ale to juz wiesze rozmiary. A jeśli juzo rozmiarach to nie kupujcie za dużo tych w roz 56, dziecieczki bardzo szybko z nich wyrastają. Ja kupiłam dla małej tylko po 1 kom ze wszystkiego aby miec na odbiór ze szpitala, po 2 tyg korzystania juzbyl za małe i trzeba było przejść na 62 i ten rozmiar polecam najbardziej. Kosmetyki kupię w ostatnim miesiącu i to najlepiej te najprostsze bo często dzieci są uczulone na niktóre znane z reklam. Butelki też kupię dopiero w sierpniu. Ja nei jestem przekonana do wcześniejszych zakupów, wolę co miesiąć odkładać troszkę kasy.
 
A do mnie przyjechało dziś pierwsze łóżeczko! Trochę trzeba przy nim porobić ale będzie piękne.
 
reklama
Agamamaani - super lista - dzięki wielgaśne, przyda się nam na pewno :)

ja póki co kupiłam jedną bluzeczkę, ale teraz jak już wiem, że bedzie córusia to wybieram się na jakieś małe szaleństwo zakupkowe. oglądałam tez różne łóżeczka i zastanawiam się nad jednym: są łóżeczka całe ze szczebelkami i są takie co mają pełne ścianki na krótszych bokach. Jak uważacie, kóre są lepsze? są jakieś wady i zalety? dośwaidczone mamusie pomóżcie!
 
Do góry