reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wózki - przegląd dotychczas używanych przez Grudniowe Mamy

I jak ktos ma maly bagażnik to jednym kliknieciem zdejmie kola w mutsy . A stelaż bez kol i gondoli to juz do malucha wejdzie

A no i wtedy wiadomo nie wozisz gondoli tylko wpinasz w stelaż fotelik samochodów przez takie adaptery
 
Ostatnia edycja:
reklama
A ja się zastanawiam między x-lander x-movie, a cybex balios m.... Cholera wie co wybrac


a8doqqmz725nh9h0.png
 
X-lander dobrze się prowadzi, ma dobre koła, nawet po lesie daje radę i spacerowka też daje radę przy starszym dziecku. A są też zestawy 3w1 ale nie wiem z jakimi fotelikami, a nie wiem jaki byś chciała ;)
Cybex jest mały, ale jak dla mnie typowo miejski i piankowe koła :/
 
ja kupilam juz x-landera x-cite sama spacerowka i fotelik kiddy evolution z rozkladanym oparciem . dla mnie jedyny ktory składa sie razem z siedzeniem i jego wymiary sa male nawet z kołami.
po latach jeżdżenia różnymi wózkami wiem ze te wszystkie 2w1 spacerówki maja małe i bardziej projektuje sie zeby ladnie z gondola wygladaly. zadnego nie zlozysz ze spacerowka a do bagaznika wsadzac osobno stelaz i siedzisko i niedaj boze osobno kola to w zimie zadna przyjemność :/

ale kazda z nas ma inne potrzeby i rozne bagazniki w autach wiec trzeba wszystko brac pod uwage a najbardziej spacerowki bo w nich dziecko jezdzi najdłużej; )


Napisane na SM-G357FZ w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dopiero teraz widzę ten wątek,
Ja będę mieć teraz Emmaljungę ale nie pamiętam modelu, leży jeszcze w piwnicy.
Spacerówkę od 5 lat mam PerPerego Pliko P3, ma dużo zalet ale i wad. Z zalet to potężna buda, podstawka dla starszaka, lekki, wyważony (zakupy powiesisz na rączkach i nie rypnie do tyłu) i długo by jeszcze można. Natomiast z wad to dla niektórych może wydawać się za bardzo amortyzowany i chwiejny, tak jakby miał się rozlecieć, choć nie jest to prawdą bo użytkuję go od 5 lat i dwójkę dzieci przewoził :) I trochę ciężko się podbija na krawężnikach ale to dzięki temu że wyważony jest, kwestia wprawy zresztą.
Widzę właśnie dużo sprzedawanych wózków używanych 3w1, gdzie spacerówka nigdy nie była używana. To znaczy, że faktycznie niektóre modele się nie sprawdzają. Może są za ciężkie, może niewygodne dla dziecka, za małe/za duże ... sama nie wiem...
Za ciężkie, normalne spacerówki ważą ok 8-10 kg max i łatwo się składają, podbijają i wchodzą do auta, natomiast te z 3w1 to zwykłe krowy 12 kg. Ważą kółka, które zwykle są pompowane i o wiele większe niż w spacerówkach. Lepsze na polne drogi, spacerówki zwykle są wózkami miejskimi i w lesie nie pojadą raczej.
Oczywiście trochę tu generalizuję, bywają i lekkie 3w1.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja przy starszym mialam wozek Qunnie. 3 kołowy. Gondola. Spacerówka i fotelik maksi cosi- nie pamiętam jak się pisze. Był wygodny w prowadzeniu. Miał duża spacerowe ale ciężki. To bylo 9 lat temu wiec duzo w wózkach uległo zmianie.
Spacerówka inglessia- parasolka. Składana i bardzo lekka. Ale koła małe wiec na wsi u rodziców i na mazurach byla katorga. Używaliśmy jej tylko w stolicy.

Przy Bartku mieliśmy x-lander xa. Fajny. Dużo plusów ale tez niestety ciężki i duzo bagażnika zajmował. Spacerówka parasolka ta sama.
A tetaz to jakaś masakra będzie. Bliźniaczy wózek. Duży, ciężki a dzieci na zimę sie urodza wiec gondola muszi być. Pozatym jest szeroki lub długi i do windy w bloku sie nie mieści a my na 9 piętrze mieszkamy. Masakra. Nie mówiąc o tym ze caly bagażnik zajmie. A gdzie reszta rzeczy do zabrania? Chyba w domu będę cały czas siedzieć. :(

Napisane na GT-I9300 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry