reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

WÓZKI

Kserbin - nie denerwuj się, w końcu są wakacje i na dodatek upał jak nie wiem co. Ludzie reagują z opóźnionym zapłonem:-D:-D:-D. Co prawda nie miałam wózka Deltim ale inny wielofunkcyjny. Może więc trochę ci pomogę.
Ad. 1 - jeśli chodzi o gondolę, to też miałam dylemat przy wyborze wózka. Ostatecznie wybrałam wózek z gondolą, bo mój Tymek urodzi się we wrześniu, a wydaje mi się, że typowa gondola dla jesienno-zimowego dzidziusia stanowi lepszy wybór niż spacerówka z nosidłem. Raz, że gondola jest zwykle szersza niż nosidło, a więc maluszkowi opatulonemu w gruby zimowy kombinezon i śpiworek będzie na pewno wygodniej w gondoli niż w zazwyczaj wąskich nosidłach (kilka z nich widziałam i potwierdzam, że są bardzo wąskie). Z kolei mój starszy, lipcowy syn też "przeżył" gorące lato w gondoli i tutaj bardzo ważny jest wybór budki - tak ażeby miała duży otwór wentylacyjny, pokryty moskitierą i zaopatrzony w klapkę. Dzięki temu było mu w gondoli luźno i przewiewnie. Nie można powiedzieć, że rezygnacja z gondoli uczyni dziecku krzywdę. Chodzi tu raczej o jego wygodę, że tak powiem, swobodę oddychania. Nosidło jest lżejsze i można je czasem przerobić w śpiwór do spacerówki. Wózki z nosidłem są zwykle lżejsze, choć np. te starsze firmy m.in. TAKO były równie ciężkie jak wózeczki z gondolą.
Ad.2. O ile się nie mylę Deltim Focus ma duże pompowane koła, jeśli tak - to na pewno będzie się dobrze sprawdzał na leśnych ścieżkach i wertepach. Ale i na zwykłych polskich super-chodnikach, krawężnikach itp. atrakcjach, które zapewniają nam nasze miasta.
Ad.3. Zależy pewnie od wózka. Spotykałam się już z takimi opiniami. Ale na pewno nie wszystkie. W końcu wózki, nawet trójkołowce, muszą spełniać normy i być bezpieczne dla noworodków i niemowląt. Najlepiej jest sprawdzić samemu, poprowadzić taki wózek w sklepie, albo - jeśli jest taka możliwość - wypatrzyć wózek na ulicy i po prostu poprosić właściciela o możliwość sprawdzenia,jak się go prowadzi z dzieckiem w środku. Na pewno nie odmówią.

Wózki wielofunkcyjne to nie lipa, skoro 90% rodziców się na nie decyduje. Są wygodne i funkcjonalne. Ich minusem jest waga, zwykle dość znaczna. I to przede wszystkim ona decyduje, że po roku użytkowania spacerówka z kompletu wielofunkcyjnego przegrywa na rzecz lżejszych wózków typowo spacerowych lub przewozowych.
 
reklama
Atruviell jak tylko spotkam się z koleżanką to podytam jak ona ocenia ten wózek. Postaram się Ci coś napisać. Muszę też przyznać, że prezentuje się bardzo korzystnie. Pozdrawiam i życzę udanego użytkowania! :-)
 
Witam wszystkich !! Jesteśmy nowi na babyboom, ale myślę, że zostaniemy tu na dłużej :-)
Przymieżamy się do wózka Również ABC Design, z tym że do modelu 4TEC. Co prawda nie widzieliśmy go jeszcze na żywo, ale widzieliśmy już tyle innych i różnych, że chyba tego kupimy w ciemno. Jeśli któraś z Was ma jakąś opinię o tym wózeczku, byłabyjm wdzięczna za informację.
 
jeśli nie macie dużo kasy a chcecie mieć dobry wózek dla kruszynki to może porozglądajcie się za używanym. Moim zdaniel lepiej kupić dobry używany niż tandete tanią ale nową.
I tak zamierzam. Nie mam dużo kasy. Ale tanie to tylko ter wielkie wózki
Teraz chodzę z przyjaciółką po sklepach i oglądamy wózki. By mieć typy, na które będziemy polować, ale używane.
Warto sobie określić czego się oczekuje od wózka.
 
Chciałabym podzielić się z Wami opinią na temat wózków. Wiele rzeczy jest istotnych przy wyborze dobrego wózka dla maleństwa. Z doświadczenia wiem, że ważne aby spacerówka rozkładała się na płasko( to ważne dla dzieci ur. wczesną wiosną, kiedy latem mogą już przenieść się do spacerówki, a nie powinny jeszcze siedzieć, a druga rzecz to przekładane siedzisko spacerówki przodem lub tyłem do kierunku jazdy, bo jak dzidzia jest mała to często bywa, że lubi jak ciągle widzi mamę.
Ja przy mojej pierwszej córeczce miałam wózek Bebe Confort i byłam zadowolona, ale pomimo to przy synku postanowiłam spróbować coś innego i kupiłam Baby Welt Moon 3s i sprzedałam go po 3 miesiącach bo spacerówka była kubełkowa(jak w foteliku samoch., nogi cały czas w górze), a Leon nie chciał jeżdzić w gondoli. Wróciłam z powrotem do Bebe Confort, jednak co sprawdzone to dobre.
:-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-)
 
A co myślicie o wózkach baby design atlantic?
My mamy atlantica. Jestem bardzo zadowolona - poki co korzystamy z gondoli. Wybieralismy pomiedzy nim a X-landerem - ale cena Atlantica nizsza, kolory ladniejsze a poza tym funkcjonalnosac ta sama....Tyle ze fotelika nie da sie wpiac - ale ja nie jestem zwoleniczka takiego wpinania, wiec jak dla nas ok :-)
 
Witam!!
Rodzę dopiero w październiku, ale już zamówiłam sobie wózek Jane Nomad. Dla mnie podstawowym kryterium była przede wszystkim waga wózka. Podoba mi sie w nim duża i nisko osadzona spacerówka i parę innych rzeczy. Jedynie mam wątpliwości co do wielkości gondoli oraz kółek, które nie są pompowane. Zastanawiam się, czemu nikt nie pisze o tych wózkach, skoro według sprzedawcy tak dobrze się sprzedają? Może ktoś ma jakieś doświadczenia z tym wózkiem??
 
reklama
Ja też z prośbą. Już nie po raz pierwszy czytam z uwagą Wasze opinie i generalnie chyba zdecydowałam się na Deltim Focus, ale jako totalna świeżynka mam pytania:
1. Właściwie dlaczego taka istotna jest ta gondola? Czy ma tu znaczenie czy dzidziuś będzie wiosenny czy jesienno-zimowy? Czy gdyby zrezygnować to byłaby to duża krzywda dla dziecka? Czy są jakieś opcje z pominięciem gondoli???
2. Czy wózek który wybrałam nadaje się na dlugie piesze wycieczki po lesie i drogach nie asfaltowych? Będę na 100% dużo chodziła, zwłaszcza że mam jeszcze 2 duże piesie do wyprowadzania.
3. Bardzo podobają mi się wózki trójkolowe. Czy rzeczywiście są dużo mniej stabilne? Wcześniej podobał mi się Mikado Ox-ford, ale zrezygnowałam po Waszych opiniach że wielofunkcyjne to raczej lipa.
Mam nadzieję, że ktoś mi doradzi, choć rozumiem że te same pytania bywają nudne. Pozdrawiam serdecznie
kochana juz odpowiadam , nam fokus sprawdził sie w 100%:tak::tak::tak:
1. dla mnie bardzo wazna była gondola, jest wygodniejsza i bezpieczniejsza dla delikatnego maluszkowego kręgosłupa, do tego mała urodziła się w sierpniu i cała zime było jej cieplutko bez obwijania jej w 100róznych kocyków
2.duże koła pompowane sprawdzaja sie w kazdych warunkach i na każdej powierzchni, nasz wózek nabił sporo kilometrów po lasach
3.nie mam porównania z 3kołowcami ale z tego co zasłyszałam to gorzej je sie prowadzi a z dwoma psiakami to raczej juz klapa a fokusa prowadziłam lajtowo jedna ręką:tak:
życze trafnego wyboru:-)
a fokusa polecam bardzo bardzo(bardzo podobny technicznie do Roana Marity)dzis sprzedalismy naszego fokusa i jakos bardzo przykro mi było, do tego przez cały okres użytkowania 0 usterki-POLECAM:-):-):-)
 
Do góry