reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

WÓZKI

Ciekawa jestem czy na tym łączeniu części na której gongola jest umiejscowiona, a częscią z kołami nie będzie skrzypieć. Podobny do buzza, a one do udanych moich zdaniem nie należą. Zresztą ja po swoich doświadczeniach raczej w takie wynalazki bym już nie winwestowała.
 
reklama
Ja tez mam Delti CAT. Własnie testuję gondolkę.
Zalety:
- pompowane kola
- skrętne przednie koła z możliwością blokady
- przestronna gondola z regulowaną wysokością podkładu
- lekki
- zajmuje malo miejska po złożeniu
- regulowana wysokość rączki
- pneumatyczne wspomaganie rozkładania stelażu

Wady:
- brak moskitiery w komplecie
- słaba amortyzacja
- składanie stelażu wymaga wprawy (ja do dziś tego nie opanowałam ale od czego jest mąż)
 
Też mi się wydaje, że nie ma co się przejmować, bo zazwyczaj wszystkie gondolki są odpowiednio dopasowane do kształtu dziecka i jak nie zaczyna marudzic, płakać, to nie ma potrzeby im czegos pod spód podkładać. Jak wózek jest dobry, to naprawdę nie ma co polepszać warunków. Najlepiej skupić się na dobrym wóżku i jak się juz ma coś kupować to np. gondolkę - w niektórych sklepach takich jak entliczek wcale nie jest drogo, więc po kieszeni to aż tak nie uderzy.
 
witam serdecznie!
własnie jestem na etapie rozglądania się za wózkiem dla naszej drugiej pociechy, która ma przyjść na świat w grudniu. Przy pierwszym dziecku mieliśmy bebecar icon ( REWELACYJNY wózek, ale niestety zimy są teraz mocniejsze i po śniegu było by ciężko sie nim poruszać z powodu małego przedniego koła:( ) i Silver Cross Dazzle (tez się świetnie spisał ale korzystaliśmy z niego już podczas końcówki naszej przygody wózkowej)
zastanawiam się nad x-lander XQ, XA i mutsy urban rider. nie wiem który z tych wózków jest w stanie dorównać zwinnością, wytrzymałością a przede wszystkim wygoda dla dziecka bebekarowi :( i przy okazji dobrze spisze się jak spadnie śnieg.
proszę o pomoc lub jakaś podpowiedz bo mam mętlik w głowie :)
 
Witam!
To moj pierwszy post na Baby Boom, mam nadzieje, ze nie ostatni..
W wyszukiwarke wpisalam ARO TEAM, i wyskoczylo mi, ze znajde jakies informacje na temat tego wozka w tym watku, (konkretnie chodzi mi o Aro Team Zipper Edition)przeczytalam wszystkie strony, i nie ma ani slowa...:(
Ostatnio widzialam ten wozek na zywo i naprawde wygladal bardzo solidnie, zaczepilam nawet rodzicow, ktorzy chwalili wozek, mialam jednak nadzieje na wiecej opinii na jego temat. Na stronie Aro nie ma tego modelu, ktory widzialam, jest natomiast kilka na allegro i na stronach z ogloszeniami sprzedazy..
Czy jakas osoba spotkala sie z tym wozkiem lub jest posiadaczem? Prosze o opinie!
 
Wózek ma bardzo dużo zalet ale jedną wielką wadę: KUBEŁKOWĄ SPACERÓWKĘ... jak dla mnie nie do przejścia bo jak ma dziecko w tym spać? no i dość mała gondola, ale u mnie to by przeszło bo moje czteromiesięczne dziecko odmówiło jeżdżenia w gondoli :)
 
Kubełkowa spacerówka to dla jednych plus dla jednych minus. Napewno lepiej się sprawdza przy mniejszych dzieciach. Moja córka również okolo 4 miesiąca została "przeniesiona" do własnie kubełkowej spacerówki - mogla w niej leżeć zupełnie na płasko, jak i troszkę wyżej (mogła obserwować). Wózek jednak sprzedałam gdyż zima nie wyobrażałam sobie wozić w nim dziecko w kombinezonie, czy ciepłej kurtce ta spacerówka wydawała mi się poprostu za mała. Przy drugim dziecku zdecyduję się raczej na wózek typu roan marita, zainwestuję natomiast w dobrą spacerówkę (jak M pozwoli bo mam już dwie :-D )
 
reklama
Ja mam Roan Maritę... Gondola piękna, wiele razy byłam zaczepiana w sprawie wózka- dobrze się jeździło, amortyzacja super, no i wygląd jak dla mnie o niebo lepszy niż np. x lander. Regulacja oparcia nie sprawdza się w gondoli, bo dziecko lata na wszystkie strony, córcia była ciekawska i musiałam ją przenieść do spacerówki po 5 miesiącach... Spacerówka już brzydka, ale duża- na pewno pojeździmy nią trochę, zimą na pewno. Ostatnio prowadziłam spacerówkę parasolkę z córką koleżanki, i mimo że marita nie ma skrętnych kół i jest ciężka, to i tak wygrywa z piankowymi kołami i lekką budą- różnica na plus dla marity. W przyszłym roku zakupię spacerówkę baby design sprint.
Jakbym miała drugi raz kupować to kupiłabym chyba implast boldera, bo mi się bardzo podoba :)
 
Do góry