reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

WÓZKI

Dzieki za rade, mimo to nadal się nad tym wózkiem zastanawiam, chyba ma to coś w sobie, że chcę go mieć:-)
ewentualny drugi model wózka to Graco Quattro Tour Deluxe i tu znowu moja prośba, czy wiecie coś o tych wózkach

Posiadam Graco Vivo, które jest dość zbliżone do Quattro. Osobiście mam bardzo mieszane odczucia co do tej firmy. Za dużo elementów plastikowych, dość ciężki i okropnie skrzypiące koła (ale to już urok Graco). Zaletą jest na pewno dość duże siedzisko, pełna rączka oraz jej regulacja i przede wszystkim ogromny kosz na zakupy do 5,5 kg. Moja koleżanka, matka trójki dzieci, jest wielką zwolenniczką tych wózków i przy każdym dziecku nabywała nowy model i to właśnie za jej namową skusiłam się na ten zakup. Teraz zastanawiam się nad spacerówką Bebe Confort Viva Plus lub nad Maclarenem Techno XLR lecz rozbieżność cenowa skłania mnie do wybrania pierwszego modelu. ;-)
I tu mam ogromną prośbę o opinie na temat tych modeli.
 
reklama
Hej, czy któraś z Was słyszała coś o wózkach Mikado Ox-ford. Przeglądam właśnie stronę i jestem bardzo ciekawa. Podoba mi się.
Ogólnie mam pytanie: jakie wózki są lepsze 3 czy 4 kołowe??

Synek nasz urodzi się w październiku.
Pozdrawiamy serdecznie
 
Drogie panie, a gdybyscie mialy wybrac z tych o to :

-Xlander XA lub XT (ten z 4 kolami)
-Casualplay S4
czy w Casualplay mozna montowac spacerowke w obydwie strony ??
-Mutsy Urban Rider
-Quinny Speedi Sx

Wiadomo ze xlander nowy a reszta uzywane ale albo mamy nowego fiata bravo albo uzywane audi a3, mniejsza o to..
Wozek ma byc z gondolka i potem spacerowka.
Co radzicie ?


pozdrawiam
 
Witam!Czytałam forum o wózkach na bieżąco, ale się nie odzywałam...Miałam wózek z Graco dla pierwszego syna- poprostu porażka(nie na nasze drogi, po roku złamała się raczka), miałam Haucka nie wiem już jaki model ale 3 kołowy bez skrętnego koła i był super, ale nie rozkładał sie do pozycji leżacej,a przy ciążarze 12kg padły amortyzatory(duży plus za cene, bo zapłaciłam ok 360 zł)Teraz jestem w 29 tyg ciąży i szukałam wózka,który spełniałby moje oczekiwania. Kupiłam Volanta 3!!!!Jest bardzo zwrotny, ma pojemny kosz na zakupy, dużą gondolę(leżało w nim dziecko 5 miesieczne i było jeszcze trochę miejsca),spacerówkę montowaną przodem i tyłem do kierunku jazdy, ma bardzo dobrą amortyzację(można regulować, co nie jest nigdzie napisane)Mój 3,5 latek siedział w spacerówce i wózek nie osiadł i dalej amortyzacja super działała. W porównaniu do 2 wózków powyżej to jest w miarę lekki(mieszkam w domu i nie ma to dla mnie znaczenia). Plus za łatwo odpinalną gondolę(można przeniesć w niej dziecko, a stelaż zostawić np w sieni)2 budki, podnoszone oparcie gondoli, wóżek jest stabilny!!Dziewczyny nie bójcie się 3 kołowców,jeżeli są ze znanych firm,to są tak wyważone,aby się nie przechylać!!!Chyba narazie tyle. Jakby co to pytajcie.AAA jeden minus aby sie złożył do małych rozmiarów trzeba wypiąć(bardzo łatwo i szybko) przednie kolła. Na stronie implastu jest to dokładnie objaśnione
 
Co do mikado ox-ford fajne wózki, tylko, że dość często słyszę o złamanej ramie, przeważnie ci co pakują wózek do bagażnika samochodu:cool:

jeśli chodzi o x-landery to ja posiadam 3kołowy. a moje dwie koleżanki posiadają czterokołowe (te z obrotowymi przednimi kołami)
zalety:
- dobrze się prowadzi po każdym terenie
- łatwo się manewruje

wady:
- ciężkie, w całości jak i w częściach. Ciężka gondola.
- jak na mój gust mała gondola (ponoś standardowa, ale zimowe dziecko tak około 2miesięczne w śpiworku czy kombinezonie trzeba upchnąć) z kolei jak na lat to gondolka strasznie grzeje
- ubogie wyposażenie, a rzeczy typu parasola czy torba do wózka (x-lansera oczywiście) okropnie drogie
- w trójkołowym mały kosz
- cena wózka
Na początku byłam zachwycona tym wózkiem (mój synek mieścił się długo w gondoli, ale jest wcześniakiem i jest drobniejszy niż inne dzieci).
Ale jeśli teraz bym miała wybierać, to raczej nie zdecydowałabym się drugi raz na ten wózek.

Teraz zaczęłam używać wózka polskiej firmy Corrado Karina. Taka polska podróbka peg-pegero;-). Ale jak na razie jest w porządku.
Można go przystosować do przewożenia niemowlaczka. Łatwo się manewruje. Rączki mają regulowaną długość. Szybko składa. I po złożeniu zajmuje mało miejsca.
Fakt ma małe piankowe kółka i na nierównościach trzęsie. Kupiłam ten wózek do łażenia po mieście i jak na razie się sprawdza.
 
Witam,
przymierzam się do kupna chicco multiway. Mogę prosić o opinie?

całkiem fajny wózek, moja siostra ma wcześniejszą wersje ct..... fajny tylko słyszałam, że w multiway trzeba sprawdzić czy dziecko w pasy bez problemu się zapnie. Znaczy się w normalnym ubranku chyba jest ok. problemy się pojawiły jak mamy upychały dziecko ubrane zimowo.
 
Drogie panie, a gdybyscie mialy wybrac z tych o to :

-Xlander XA lub XT (ten z 4 kolami)
-Casualplay S4
czy w Casualplay mozna montowac spacerowke w obydwie strony ??
-Mutsy Urban Rider
-Quinny Speedi Sx

Wiadomo ze xlander nowy a reszta uzywane ale albo mamy nowego fiata bravo albo uzywane audi a3, mniejsza o to..
Wozek ma byc z gondolka i potem spacerowka.
Co radzicie ?


pozdrawiam

Z tych co wymieniłaś miałam Mutsy Urban Rider a teraz mam Casualplay S4.
Mutsy niestety u nas się nie sprawdził. Tzn jako wózio jest naprawdę fajny, jak dla mnie świetny design, ale niestety ciężki i do tego po kilku miesiącach użytkowania skrętna oś zaczęła nam się blokować, a na jesień gdy córcię grubiej ubrałam to miała bardzo mało miejsca w spacerówce (miała wtedy 7-8 miesięcy) więc sprzedaliśmy wózio. Kupiliśmy w zamian Casualplay S4. Wózek w porównaniu z Mutsy prowadzi się rewelacyjnie. Bardzo skrętny. Siedziska spacerówki nie można jednak układać w obie strony. Wózek ma fajną opcję - budkę można całkowicie do przodu zakryć i schować dziecko przed słońcem lub np. nagłym silnym wiatrem. Używamy go 9 miesięcy i nic się złego z nim nie dzieje. Niebawem będę go sprzedawać ponieważ córcia już coraz rzadziej używa wózek, a jeśli już to z reguły korzystamy już z parasolki. O innych wózkach wypowiedzieć się nie mogę, bo ich nie używałam, ale quinny speedi był moim typem równocześnie z casualplayem. Nie wzięłam quinniego bo potrzebowałam wózek natychmiast a na sklepie był tylko kolor czarny, który mi się nie podobał, a do tego był na tyle duży, że wydawał mi się za wielki do mojej córci ;-)
 
reklama
Agutek dzieki
bylismy na zakupach, poogladalismy troche wozkow, xlandery lacznie z tym nowym modelem na sierpien, casualplay4,6 , quinny rozne, mutsy urbana (porazka jak dla mnie) nowy slider, bylismy skolowani...
zgadalem sie przypadkowo ze znajomym, okazuje sie ze mieli kilkanascie wozkow zanim trafili na ten wlasciwy, maja bugaboo froga, zobaczylem i wiedzialem ze to jest to..
pokazalem zonce, pojechalismy i kupilismy nowego bugaboo cameleona, rewelacja w kazdym calu, wozek dosc drogi, ale... lekki , skaladajacy sie na wszystkie mozliwe sposoby, prowadzenie, wykonanie itd. odpada potrzeba kupienia potem jakiejs lekkiej spacerowki(parasolki). jak dla nas rewelacja.

pzdr
 
Do góry