reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wprowadzamy nowe pokarmy do diety maluszków:) kiedy i od czego zacząć

My mleko jemy raz dziennie, i w nocy, mleko mamy na recepte także prawie jak na kartki. :-( Także coś trzeba wymyslać, jemy zypy przeróżne już gniecione, mokre biszkopty, owoce z kaszami, kanapki z pasztetem lub kiełbaska.
 
reklama
muszę spróbować kanapki z pasztetem mu dać-drobiowy jakiś nie? Luckaa a jakie Ty mleko masz na receptę? ja mam bebilon pepti na receptę-ok 11zł za puszkę ,ale juz go przestawiam na bebilon zwykły-no to wychodzi mi drożej -ale cóż,jesli nie musi jeśc zhydrolizowanych mieszanek to nie będę mu z oszczędności tylko podawać-zobaczymy jaka będzie reakcja na nowe mleczko
 
Maja pije krowie mleko, wcina kanapki z pasztetem z królika (swojski) i praktycznie je wszystko. Naleśniki już od dawna pałaszuje, zupa ogórkowa, ziemniaki z sosem, sałatkę jarzynową itd:-D
 
Anne pewnie drobiowy lepszy. Tutaj sa specjalnie dla dzieci robione w takich misiowych pojemniczkach.
Agapa a krowie mleko swojskie czy sklepowe? Rozcienczasz?

Aaa, i zapomnialam dodac, ze jeszcze kielbaski na cieplo z indyka tez sa ok:-)
 
Maja pije krowie mleko, wcina kanapki z pasztetem z królika (swojski) i praktycznie je wszystko. Naleśniki już od dawna pałaszuje, zupa ogórkowa, ziemniaki z sosem, sałatkę jarzynową itd:-D
ooo nieźle,naprawde dajesz jej mleko krowie? my przy 1szym naszym dziecku-synkowi zaczęliśmy dawać mleko krowie za namową "doradczyń " różnych i żałujemy,bo potem nasz syn przypłacił to silna alergią i częstymi chorobami dróg oddechowych-na tle alergicznym i do dziś ma skazę białkową,szorstkie policzki -typowa atopowa skóra na policzkach,najpierw karmiłam go piersią,potem zachorowałam na serce-6tyg po porodzie-a właściwie miałam ukrytą wadę,która ujawniła się własnie w tym czasie i musiałam przerwać karmienie,a zacząć brać leki,najpierw był "nan",a jak syn miał pół roku-mleko krowie,już nigdy nie podałabym dziecku takiego mleka.Agapko-to twoja decyzja,ale mleko krowie nie jest dla małych niemowlaków,Zawiera dużo białka i sodu, które obciążają nerki maluszka,jest słabo przyswajalne przez organizm małego dziecka, a nawet może być szkodliwe,ma za mało żelaza.No nie wiem,Ty już najlepiej znasz i obserwujesz swoje dziecko,ja tylko moje zdanie Ci przekazuję na ten temat
Anne pewnie drobiowy lepszy. Tutaj sa specjalnie dla dzieci robione w takich misiowych pojemniczkach.
Agapa a krowie mleko swojskie czy sklepowe? Rozcienczasz?

Aaa, i zapomnialam dodac, ze jeszcze kielbaski na cieplo z indyka tez sa ok:-)

takie "misiowe"to pewnie bezpieczniejsze,bo z pasztetem to też różnie bywa,rózne rzeczy tam mielą do niego
 
reklama
na temat mleka krowiego polecam tę stronkę Mleko

oczywiście mleka modyfikowane też sa od krowy-chyba,że sojowe to nie.Ale są tak zmodyfikowane właśnie,żeby były łatwo przyswajalne dla dziecka.No nie wiem,dużo dzieci było karmionych dawniej mlekiem krowim,bądź mlekiem pełnym w proszku-tym "niebieskim",ale myślę,że te dzieci miały swoje problemy z brzuszkami np.bywały niespokojne.Agapko,Ty decydujesz,czym karmisz Maję,Ty ją obserwujesz,jak reaguje,czy dobrze toleruje to mleczko,czy jest spokojna,nie płacze w nocy-nie boli ją brzuszek,jakie ma stolce i jak się rozwija-jesteś mamą i na pewno wyczujesz,co jest dla niej dobre.Ale szczerze-to ja bym się nie odważyła na mleko ze sklepu jakieś pasteryzowane,albo UHT-przynajmniej do dwóch ,trzech lat
 
Do góry