reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wprowadzamy nowe pokarmy do diety maluszków:) kiedy i od czego zacząć

dzis byłam u pediatry
i jestem smutna, powiedziała mi że mały mimo że ma dużo pokarmu ma dostaje pokarm mało kaloryczny dla tego je bardzo czesto i ulewa i jest ciagle głodny..... na pytanie czy moge wprowadzic mu cos innego do diety usłyszałam że kategorycznie nie! bo ma skaze białkową i dla niego za wcześnie.kazała dawac bebilon pepti i tu pojawia sie problem, mały nie chce za cholere butelki.. nawet jak mu podałam moje mleko w butli to pluł płakał i machał łapkami....... łyżeczką też nie chce...... chce tylko cyca i już..... próbowałam go nawet przegłodzic zeby ruszył butle ale też prócz krzyku i płaczu przez 2 godziny nic to nie pomoglo...... ehhh nie wiem już co mam robic...
 
reklama
dzis byłam u pediatry
i jestem smutna, powiedziała mi że mały mimo że ma dużo pokarmu ma dostaje pokarm mało kaloryczny dla tego je bardzo czesto i ulewa i jest ciagle głodny..... na pytanie czy moge wprowadzic mu cos innego do diety usłyszałam że kategorycznie nie! bo ma skaze białkową i dla niego za wcześnie.kazała dawac bebilon pepti i tu pojawia sie problem, mały nie chce za cholere butelki.. nawet jak mu podałam moje mleko w butli to pluł płakał i machał łapkami....... łyżeczką też nie chce...... chce tylko cyca i już..... próbowałam go nawet przegłodzic zeby ruszył butle ale też prócz krzyku i płaczu przez 2 godziny nic to nie pomoglo...... ehhh nie wiem już co mam robic...
A może przyczyna tkwi w czym innym,może źle dobrany smoczek-konkretnie dziurka-np.za słabo leci z niego? jakiej butelki używasz? ja uzywam avent,jak moja Julka była malutka 8lat temu też używałam avent,szeroka butla i szeroki smocio na niej ,zblizony kształtem do piersi i sutka,dziecko układa na tym smoczku usta podobnie jak na piersi,do tego różne smoczki-zależnie od wieku dziecka ,czyli np.jak dziecko ma 3miesiące to smoczek 3m+,albo trójprzepływowy,który ma 3 poziomy i ustawiasz do noska dziecka na 1szy 2gi lub 3ci poziom.Dobranie buteli i smoczka jest bardzo ważne,oraz dobranie wielkości dziureczki w smoczku,np.mój synek mleczko jadł ze smoczka 3m+,ale jak już kaszka doszła to z trójprzepływowego na jedynce narazie,soczek taki przecierowy gęsty je z trójprzepływowego na 1 lub 2-widzę mniej więcej jak mu leci i przekręcam w zależności od potrzeby,zaupkę daję mu z buteli narazie ,bo tak łatwiej i ustawiam smoczek trójprzepływowy na 3,jak będzie starszy to łyżeczką mu podam,bo próbowałam i za dużo zachodu narazie z łyżeczką,deserki je łyżeczką-jabłuszko,marchewkę.
kurczaka tez za duzo nie wolno,
zeby dziecku gruczoły nie rosły.

kurczak to ogólnie może,choć nie musi uczulać,ale ,że gruczoły po nim rosną? tego nie wiedziałam,najlepszy jest królik.Mój synek jest za mały narazie na mięsko,dopiero w 6tym miesiącu wprowadzę.Narazie je kaszkę jabłkową-ryżową z bebilonem pepti,pije soczki przecierowe -marchewka ,jabłko,march.banan,march.jabłko dynia,zupki jarzynowe z gerbera,do kótrych dodaję 30ml mleka bebilon pepti,żeby były rzadsze i można było podać z butli,deserki z gerbera lub bobovity-jabłko,marchewka,banan
 
kurczaki dostaja hormony zeby szybko rosły.
Ostatnio jak byłam na szczepieniu u nas wchodzi sie po 2 dzieci.
Była z nami dziewczynka i pediatra matke opier**** ze za duzo kurczaków.
I tak jak by podszczypywała sutki tej małej i pokazywała matce ze sa juz zgrubienia gruczołów jak by jej mialy piersi rosnac.

A my rozmawiamy o jedzeniu, które my jemy karmiac piersia.
Dzieciom jeszce nikt mieska nie daje.
 
my karmimy sie butlami lovisia i canapol babies
6020000438.jpg

21903.jpg


sa tanie ale sa rewelacyjne :))

a my uwielbiamy marchewke :D jemy juz caly sloiczek ^^
 
Anne ma racje.Prawdopodobnie masz źle dobrany smoczek.A moze tez przyczyną byc to z czego wykonany jest smoczekMoja początkowo miala smoczek silikonowy,dosyc twardawy i ssac wogule nie chciała.Było tylko pełno krzyku i placzu bo dzieciak głodny a ssac nie potrafił.Potem zmienilam jej na miekki kauczukowy i odrazu sie przyssała i pieknie jadła.

A tak wogule to pierwsze slysze by mleko matki bylo malo wartosciowe czy malo kaloryczne:confused:Wszedzie czytam ze nie ma lepszego mleka niz matki i ze zawsze jest odpowiednio dostosowane do potrzeb dziecka.Hmmm.No ale sie nie znam moze pediatra miał racje.....
 
Ostatnia edycja:
reklama
Z tymi hormonami to cos jest, bo daje sie zwierzakom na wzrost i my pozniej zjadamy, nawet ostatnio w tv mowili o wczesniejszym dojrzewaniu dziewczynek przez to. Ale malenstwa przez jakis czas po urodzeniu maja powiekszone gruczoly piersiowe, przez hormony matki ktore docieraly do niego od matki. ja nie jem takich kurczakow, ani moje elfy, a oboje maja po sutkami takie jakby kielkujace piersi, nwet robaszek ma wieksze, bo urodzil sie wiekszy.
Z tymmi smoczkami to racja, bo jak sie pomyle i dam malej z trojprzeplywowego mleko, to jest wrzask, bo za szybko jej leci.
 
Do góry