reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wprowadzanie nowości

Dołączył(a)
21 Kwiecień 2007
Postów
7
Cześc dziewczyny!!
jestem mamą 3 miesięcznej córki. karmię ją piersią. u małej stwierdzono alergię na mleko krowie. o jajkach też nie ma mowy. chciałabym wprowadzi do swojego jadłospisu coś nowego niż szynka, chleb bułka biszkopty jarzynowe zupy itp. wszystko bez mleka. mam ochote na surowe warzywa i owoce, ale ostatnio jak zjadła tartą marchewkę to skończyło sią bólu brzucha. może macie jakieś fajne przepisy, które będą urozmaiceniem jedzenia bo to już zaczyna robic się nudne. nie chce odstawiac małej od piersi tylko dlatego że ma alergię. i jeszcze jedna sprawa skaza białkowa a alergia na mleko krowie to to samo czy nie, bo o dziwo masło mogę jeśc i nic się jej nie dzieje (mam na myśli wysypkę na buzi). czytałam że jak ma się skazę to nawet nie można masła ani mięsa. to teraz już sama nie wiem!
z góry dziękuję!!
 
reklama
Moja rada dla Mam małych alergików - uczulonych na białko, które wprowadzają nowe pokarmy. Dokładnie czytajcie co wchodzi w skład dań słoiczkowych. Moje zaskoczenie było ogromne kiedy przeczytałam, że do słoiczków Gerbera dodawane jest mleko!!!!!:szok:
 
Moja rada dla Mam małych alergików - uczulonych na białko, które wprowadzają nowe pokarmy. Dokładnie czytajcie co wchodzi w skład dań słoiczkowych. Moje zaskoczenie było ogromne kiedy przeczytałam, że do słoiczków Gerbera dodawane jest mleko!!!!!:szok:
albo masło albo żółty ser... Teraz czytam dokładnie, bo zdarzyło mi się na szczęście tylko przynieść do domu, a nie podać małemu, właśnie słoiki z rzeczami, których mu nie wolno... Chciałam też kupić puree ziemniaki z dynią a tam lecytyna sojowa - a soi też młodemu nie wolno
 
mam pytanie otóz mój synek 5 m-cy jest uczulony na białko krowie i jajko.kupiłam mu gotowe obiadki i zupki z bobovity.jednak
niektóre sa z dodatkiem oleju sojowego który tez moze uczulać. dajecie takie obiady czy lepiej nie ryzykować.czy można tego samego dnia wprowadzić i zupke i sztuczne mleko(nutramigen)czy lepiej odczekać kilka dni.pytam sie ponieważ karmię małego piersią ale on sie budzi co 1,5 godz w nocy i pomyślałam że na sztucznym pospi dłużej
 
bb225 ja swojemu alergikowi wprowadzałam nowości stopniowo - na początku 1 na tydzień. Na Twoim miejscu zaczęłabym od nutramigenu. Za kilka dni (jakby się nic nie działo) to wtedy zupki. Mój synek zaczynał od jednoskładnikowych dań gerbera, zupki kilkuskładnikowe dostał dużo później. A jeśli chodzi o ten olej sojowy - to musisz sama sprawdzić, czy Twojemu synkowi nie będzie szkodziło.
 
reklama
Jadaje swojemu synkowi tylko produkty bobovity bo tam nie ma ani mleka, ani serwatki i innych rzeczy z białka. Na razie nie zauważyłam, żeby uczulił się na coś więcej. Mam tylko problem z tym, ze niechce jeść kaszki ryzowej na nutramigenie :( a samo mleko juz tylko po kapieli i przez noc. Wciągu dnia na mleko patrzy złowrogo. teraz dzień zaczyna od banana z kaszka bananową, potem jest obiadek ( ze słoiczka albo robie sama) i na podwieczorek pieczone lub tarte jabłuszko. Musze znależ pomysł na jeszcze jeden posiłek bo tyle to mi sie wydaje ciut za mało :( do nie dawna wypijał jeszcze bule mleka w ciągu dnia....no i chrupki kukurdziane ktore obficie zapija soczkiem z wodą
 
Do góry