reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wprowadzanie NOWYCH POKARMÓW...kiedy,jakie?

Karoo moim zdaniem powinnas przyszpilic tesciow , mysle, ze maja skromny udzial w wadze Jagody......twardo postawic sprawe, regularne jedzenie tez by sie przydalo, okreslone godziny i nie wydaje mi sie zeby ten kleik byl problemem....mam nadzieje, ze bedzie dobrze......choc ja dalej twierdze, ze Jagoda na grubaska nie wyglada

Ewus nie powinnas ulegac malej w nocy z tym kakao.....jezeli juz tak bardzo sie domaga to woda lub mleko....a moze sprobowac dawac jej wieksza kolacje?????

My od jakiegos miesiaca pijemy juz tylko mleko krowie....malej smakuje.
Za sokami nie przepada, za to bardzo lubi mleko sojowe ( dostaje kilka szklanek w tygodniu) i kakao ( pije je co 2 dzien ). Ogolnie apetyt ma i lubi prawie wszystko. Za to stefek to chyba bedzie wszystko wszystko zerny:-) cyc o kazdej porze dnia i godzinie by ssal, dostaje raz dziennie sloiczek jarzyn lub zupke jarzynowa mojej roboty i obowiazkowo kaszka ryzowa na kolacje , pije juz wode z kubka, czasami jeszcze sie poleje, ale coraz lepiej mu to wychodzi.....no i chcialby wszystko sprobowac co my , doslownie wyrywa sie do wszystkiego:-)
 
reklama
Sara po mleku krowim prosto z kartonu (AleMleko, ktore mozna nicby podawac nieprzegotowane :baffled:), ktore podala jej moja siostra, dostala w zeszlym tyg. wysypki, dlatego pediatra kazala nam znowu przez jakis czas podawac Bebilon Pepti :sorry2::tak:
Jak pila Juniora to nic sie nie dzialo.
Sery, serki, jogurty i inne przetworzone produkty zwierajace bialko mleka krowiego je normalnie i nic jej nie jest :tak:np. nalesniki robione na mleku czy smietana w zupie - widocznie jeszcze na samo mleko krowskie jest za wczesnie :tak:

Co do slodyczy to u nas jedynie w formie czekolady z jajka niespodzianki lub lody :tak: W ogole dan na slodko nie lubi :no::-p

Z napojow pije wode niegazowna, wode z sokiem, kompoty z naszych ogrodowych jablek i soki przecierowe (Bobofrut lub Leon) :tak: Pije naprawde duoz, ok. litra na dobe :tak:

Na apetyt nie narzekam :-) Uwielbia jajecznice na szynce z pomidorem, ser bialy z rzodkiewka i zielona cebulka, ser zolty i do tego ogorek kiszony itd. :tak:

Obiady zjada 1daniowe - albo zupa albo drugie danie. Wczoraj robilam fasolke po bretonsku to wciela caly talerz :tak::-)
 
sandra1982 - pamiętasz jak było u nas w sierpniu? Z Nan H.A. 2 chciałam przejść na Nestle Junior i to samo, Natka strasznie wysypało. A serki, jogurty i masło je bezproblemowo... po prostu mleka krowiego nieprzetworzonego nie toleruje...
 
Tak, raz dziennie, na pierwsze śniadanie, a pewnie jak przestanie je pić to zrezygnujemy z mleka w ogóle. Zostaniemy tylko przy przetworach mlecznych.
 
Alka jeszcze do niedawna piła bebiko 3, teraz pije świeże mleko z "mlekowity" raz na dzień jeden kubek z łyżeczką kakao, ale mleko tylko podgrzewam, reszta nabiału w przetworach:tak:
 
Kurcze jak czytam jak piszecie to sie zastanawiam czy moja nie za duzo mleka pije, bo dziennie to nam schodzi prawie caly karton plus je bardzo duze ilosci nabialu....mleko prosto z kartonu, za zadne skarby nie wypije cieplego , najlepiej schlodzone
 
Kurcze jak czytam jak piszecie to sie zastanawiam czy moja nie za duzo mleka pije, bo dziennie to nam schodzi prawie caly karton plus je bardzo duze ilosci nabialu....
Siluniu, Sara pije min. 500ml mleka dziennie, zazwyczaj ok.700ml (w tej chwili Bebilon Pepti), do tego codziennie je zolty lub bialy ser, jakis jogurt, serek, jajko itd. :tak::-)
Jak nic Zuzu nie jest to niech wcina skoro jej smakuje :tak:
 
Silunia- jeżeli Zuzu nic nie jest , ma ok.kupki to niech pije na zdrowie:tak:

a my dalej na modyfikowanym,podobno powinno sie podawac do 3 r.życia:sorry2:
choc miedzy cycolowym a modyfikowanym ok.5 misiecy piła krowie i jej nic nie było:-p
my chyba skończymy zapas modyf. i może przerzucimy sie na "krowie" ale nadal nie wiem co lepsze karton czy woreczek:baffled:

a jaku Was z podrobami?? dajecie watróbke lub pasztet?? bo Ami mogła by to jeść codziennie ale ja nie wiem, dwa razy na tydzień to chyba wystarczy....
 
reklama
Do góry