reklama

Wprowadzanie stałych pokarmów

Temat na forum 'Żywienie' rozpoczęty przez Wokatka, 23 Wrzesień 2007.

1. Wokatka

Wokatka Zaciekawiona BB

Pewnie niektóre z Was miały okazje czytać już mój post o problemach z wprowadzniem kaszki. Wasze rady skłoniły mnie do powieszenia nowego wątku. A mianowicie mam prośbę o pomoc w wystartowaniu z wprowadzaniem stałych pokarmów.
    Moja Marysia ma juz skończone 5 m-cy i chciałabym zaczać wprowadzać poza cycusiem stałe pokarmy ale nie mam bladego pojecia jak to robić:zawstydzona/y:. Co prawda nie bardzo wierze w jakies schematy-moj Skarb jest totalnie nieschematycznym dzieckiem:blink:. Ale jeśli znacie jakieś schematy wg. których powinnam postepować, żeby wystartować z sukcesem to będę wdzięczna za ich podanie.
    Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
    Wokatka

2. Kasia811

Kasia811 Fanka BB :)

Według mnie jedyny schemat to uważne obserwowanie dziecka:-) Zacznij od jednoskładnikowych słoiczków lub gotowanej i miksowanej np. marchewki. Zacznij od kilku łyżeczek. Zobacz jaka będzie reakcja malucha. Podawaj np 2 razy w tygodniu. U nas to się sprawdziło. Potem przejdź do deserków itd. Zdaj się na intuicję a nie na schematy:-)Powodzenia
    PS. Wydaje mi się że któraś z dziewczyn wcześniej chyba już o to pytała więc może poszukaj i zajrzyj.

3. reklama
  4. hana31

hana31 Moderator

Poleć forum