reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wprowadzenie mleka modyfikowanego

wika8

Mamusia Igusia i Wojtusia
Dołączył(a)
20 Sierpień 2009
Postów
5 469
Witam,
jestem mamą 4,5 miesięcznego bobaska. Od urodzenia Mały jest tylko na piersi. We wrześniu wracam do pracy. Chciałabym powoli przyzwyczajać Igorka do mleka modyfikowanego. Narazie uczymy się pić z butelki raz dziennie moje odciągnięte mleko. Różnie nam to idzie, ale mam nadzieję, że Igor nauczy się z niej pić.
Moje pytanie brzmi: Czy to mleko mam podać w takich ilościach jakie są przypisane na jego wiek? Czy na przykład zamiast 5 miarek na 180 ml dać 3 miarki. Zrobić to mleko trochę bardziej wodniste?? A może pomieszać mleko mod. z moim mlekiem??
Podejrzewam, że na początku i tak nie wypije dawki przypisanej na jego wiek. I jeżeli będzie głodny to mogę mu od razu po tej butelce zapodać pieś?
Mam nadzieję, że dosyć obrazowo to opisałam :-)
Dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
 
reklama
Dlaczego chce Pani wprowadzać mleko modyfikowane?
Wracając do pracy nie musi Pani rezygnować z karmienia piersią zwłaszcza że ma Pani pokarm, mamy najczęściej zamrażają porcje mleka tak aby w trakcie pracy osoba opiekująca się dzieckiem mogła podać mleko mamy. Dobrze Pani jednak robi ucząc maluszka picia z butelki.
 
Moja laktacja jest już tak unormowana, że mleka mam tyle, że starcza dzidziusiowi, ale żeby coś więcej odciągnąć to nie :no:Jak teraz ściągam wieczorem to udaje mi się max 90 ml. Igorek to wypije ale dopija jeszcze z piersi. Więc po powrocie do pracy chociaż jedno karmienie będzie musiało być z mleka mod. Stąd moje pytania.
 
Odpowiadając na Pani pytania z pierwszego postu: mleko modyfikowane przygotowujemy zgodnie z zaleceniami producenta, może nie wypić ilości która Pani przygotuje ale proporcje (woda + proszek) muszą być takie jak zaleca producent, nie mieszamy ze swoim mlekiem, po podaniu modyfikowanego jeśli jest taka potrzeba może Pani dokarmić piersią.
 
Do góry