reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wracamy do formy

dokładnie to jest tak jak HAPPY pisze:) MAMAAGUSI sprawdź sobie w internecie hasło "dieta rozdzielna" to jest mniej więcej właśnie to :happy2:
 
reklama
a ja chyba nigdy nie schudnę i zawsze będę miała te 10 kg za dużo bo nie umiem sobie niczego odmówić,uwielbiam wszystko łączyć i w ogóle kocham jeść:wściekła/y: podziwiam i zazdraszczam wszystkim wytrwałym którym kg spadają:tak::-)
 
RYSIA mam tak samo, tzn ja może 10kg nie chcę zrzucać, bo jakimś cudem udało mi się po ciąży zrzucić samoistnie, ale na diecie nie umiem być i kocham jeść. dzisiaj o 10 już w burger kingu byłam :-D
 
Widziałyście to ?
I jeszcze takie ciekawostki:
Pamiętaj, że tłuszcz zaczynamy spalać dopiero po ok. 20 minutach wysiłku. Najszybciej pozbędziesz się cellulitu wykonując ćwiczenia, które poprawiają krążenie podskórne: jeżdżąc na rowerze, na rolkach, pływając, wykonując ćwiczenia aerobowe, zwłaszcza podczas zajęć, gdzie trening koncentruje się głównie na dolnych partiach ciała.

Ćwiczenia są skuteczne, jeśli czujesz, że Twoje uda i pośladki pracują, są rozgrzane (może wystąpić lekkie przekrwienie, skóra może być zaróżowiona), a przede wszystkim, kiedy widzisz, że stan twojej skóry po kilku tygodniach się poprawił. Uwaga! Żeby pozbyć się cellulitu nie wystarczy rozwijać mięśni. Owszem, im więcej tkanki mięśniowej, tym szybciej spalamy kalorie, ale bez regularnego treningu opartego głównie na ćwiczeniach typu cardio i spalających tkankę tłuszczową efekt może być taki, że sylwetka stanie się potężniejsza - mięśni przybędzie a cellulit pozostanie na swoim miejscu.
 
Ostatnia edycja:
To w osobnym poście o rozejściu mięśni brzucha. To są info, które kiedyś Moriam wkleiła.

"Diastasis recti, czyli rozdzial miesni brzucha wystepuje u prawie kazdej kobiety po ciazy. Niektorym sie szybko zrasta, innym nie. Poki go masz, musisz uwazac by sie nie powiekszyl, lub by nie nabawic sie przyjemnosci typu przepuklina.
Poki miesnie brzucha sie nie zejda, sa oslabione, i do tego brzuch wyglada wiekszy.

JAK SPRAWDZIC CZY TO MASZ ?
Poloz sie na plecach. Unies glowe, tak by miesnie brzucha sie naprezyly. Palcami wybadaj srodek brzucha. Sprawdz zarowno powyzej pepka jak i ponizej.
Jesli czujesz przerwe miedzy miesniami (wzdluz brzucha, na srodku) to znaczy ze masz diastasis recti.
Mozesz sprawdzic na ile palcow szeroka jest przerwa.

JESLI MASZ DIASTASIS RECTI:
* Nie dzwigaj
* Robic wszystkie ruchy brzucha na ukos: np gdy lezysz na plecach i chcesz usiasc, nie podnos sie prosto, ale na ukos (tak jakbys prawa reka chciala dotknac lewego kolana).
* Wolno robic tylko skosne brzuszki, nigdy proste !
* Jesli musisz uniesc cos siezkiego: najpierw wydech i w tym samym czasie wciagnac brzuch, oraz napiac brzuch, pupe i pochwe (czyli uaktywnic gorset miesniowy). I dopiero wtedy podnosic ciezar.
* Robic w.wym. przed kichaniem, podnoszeniem dziecka, wstawaniem z pozyji kucania, itp.
* Nie rozciagaj sie w sposob gdzie brzuch wypiety jest do gory: np. z plecami na pilce gimnastycznej.

Jesli sie bedzie stosowac tych regul, to przerwa powinna sie zlaczyc. Jesli nie, to warto skonsultowac sie z lekarzem.

CWICZENIE NA ZMNIEJSZENIE PROBLEMU

Cwiczenie 1.
Wdech, tak by brzuch sie nadal powietrzem.
Wydech, powoli ale dokladnie wciagajac pepek do kregoslupa.
Wyobraz sobie ze zasuwasz suwak ciasnego gorsetu, od dolu do gory.
Albo, wyobraz sobie ze te miesnie recti ktore probujemy zlaczyc sa sznurkiem przywiazanym do miednicy. Probuj sznurkiem przyciagnac miednice to pepka.
Powtorzy 10x, trzy razy dziennie.

Cwiczenie mozna robic na siedzaco, na lezaco lub na czworakach.
Jak nabierzesz wprawy, zacznij wydech od wciagniecia pochwy.

Cwiczenie 2.
Poloz sie na plecach, kolana zgiete, stopy na podlodze. Owin recznik wokol brzucha. Skrzyzuj konce recznika, i zlap za konce.
Powoli i delikatnie unies glowe, szyje i ramiona. W tym samymczasie wydech, i wciagaj pepek do kregoslupa, i pochyl miednice do przodu.
rekami zaciskaj recznik na brzuchu.
10x za pierwszym razem, powoli dojdziesz do 40x dziennie."

A to filmiki z ćwiczeniami
1, 2

I jeszcze znalazłam takie informacje:
"W rehabilitacji RMPB zaleca się ćwiczenie wykonywane
w leżeniu na plecach z kończynami dolnymi zgiętymi
w stawach biodrowych i kolanowych oraz stopami spoczywającymi
na podłożu. Pacjentka, krzyżując przedramiona
na wysokości pępka, obejmuje rękoma z obu stron brzuch.
Podczas powolnego wydechu powinna unosić samą głowę
i równocześnie obiema rękami przysuwać mięśnie proste
do linii środkowej ciała. Głowę należy unosić tylko do momentu,
w którym nie dochodzi jeszcze do uwypuklania się
brzucha. Wydech towarzyszący napinaniu mięśni brzucha
pozwala zminimalizować ciśnienie śródbrzuszne podczas
ćwiczenia. Ćwiczenie kończy się powolnym
opuszczeniem głowy na podłoże i rozluźnieniem mięśni
podczas wdechu. Nobel zaleca stosowanie powyższego
ćwiczenia w ciąży dwa razy dziennie do 10 powtórzeń
w serii. Ma ono zapobiegać powiększaniu się rozstępu
i prowadzić do poprawy napięcia spoczynkowego mięśni
prostych brzucha.

Po porodzie fizjologicznym lub cięciu cesarskim opisane
ćwiczenie jest zalecane od 3 doby 5 razy dziennie po 10
powtórzeń w serii. Należy je stosować do momentu zmniejszenia
się rozstępu do ok. 1-2 cm. Można wtedy
ostrożnie rozpocząć odpowiednie ćwiczenia wzmacniające
mięśnie brzucha, testując często szerokość kresy białej.
Zdarza się, że po przejściu do intensywniejszych ćwiczeń
rozstęp ponownie się powiększy. Należy wówczas cofnąć
się do ćwiczenia terapeutycznego polegającego na unoszeniu
samej głowy i wykonywać je przez kilka kolejnych
dni aż do uzyskania poprawy. Przy przechodzeniu do trudniejszych
ćwiczeń zwraca się uwagę na to, aby początkowo
wykonywać je bardzo powoli, żeby mięśnie proste były
w stanie zachować swoje położenie, przeciwstawiając się
siłom pociągającym je na boki . Według Nobel
odpowiednia terapia u większości kobiet po porodzie daje
bardzo dobre efekty już po kilku tygodniach. "

http://zapytaj.echirurgia.pl/pyt2713.htm
 
Ostatnia edycja:
nie wiedzialam gdzie to napisać, więc napiszę o tu łooo. a więc UWAGA, UWAGA
dostałam pierwszy raz @ od porodu :shocked2::cool2::ninja2::rolleyes2::-p i jak na razie mam ochotę wszystkich po kątach porozstawiać - tak mnie brzuch boli :wściekła/y:
 
reklama
Do góry