reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wracamy do pracy - żłobek, niania czy babcia?

No właśnie nie tylko o kasę chodzi... Ja chcę coś robić poza samą opieką nad maleństwem. Chcę się też w jakiś sposób realizować, bo siedząc w domu przez dłuższy czas to chyba zwariuję ;) Oczywiście uwielbiam się zajmować małym, ale potrzebuje też jakiejś stymulacji umysłowej.
 
reklama
W zasadzie każda opcja jest dobra. Ja bym się chyba zdecydowała na złobek, głównie ze względu atrakcyjnych ofert jakie placówki tego proponują. zerknełam sobie np. na Akademię Elfów w Krakowie i w zasadzie po przeglądnięciu ich oferty stwierdziłam, że wysłanie dziecka do takiej placówki się naprawdę opłaca.
 
ja w zasadzie tez wolalabym zlobek.Bogaty program dostosowany do wieku maluszka, doswiadczon opieka itp. Jednak na dzien dzisiejszy zdecyduje sie na nianie.Ze wzgledu na to, ze pracuje na zmiany, a zlobki zazwyczaj otwarte do 17-18, a niania moze dluzej zostac, no i do pracy bede chciala wrocic jak mala bedzie miala 4-5 m-cy, a takich maluszkow nie przyjmuja do zlobka. Wiec na poczatek niania, a potem zobaczymy,jak sie nie sprawdzi, to zlobek, a jak bedzie super, to zostanie z nami na dluzej. Choc dzisiaj nie wyobrazam sobie zostawic malej z kims obcym:((
Od stycznia zaczynam poszukiwania, juz mam dwa kontakty, w stylu: kolezanka cioci, znajoma znajomej-od takich zaczne.
Czy orientujecie sie jakie stawki wynagrodzenia dla nian sa w duzych miastach? Rozliczac sie lepiej na godziny czy ustalic miesieczna stawka?
 
dziewczyny, a któraś z Was się stara o państwowy żłobek? bo w Warszawie to jakaś masakra jest... ja teoretycznie do pracy nie muszę wracać póki co (zresztą jej nie mam :-D ), ale przeraża mnie to, co widzę...
 
u nas w mieście państwowy przyjmuje dopiero od 8 miesiąca :/

wstępnie zdecydowaliśmy że będzie jednak niania
 
u nas są różne, ja wcześniej i tak bym malucha nie oddała,zresztą nie ma na to szans, bo zapisałam go jak miał 2 miesiące nie całe, a jest prawie 500 na liście!!
na nianie nas nie stać, zresztą nie lubię obcych osób w moim domu
 
My zapisaliśmy małego do żłobka kilka dni po narodzinach. Jest 39 w kolejce. No zobaczymy. Jak się nie dostanie to nie wiem co zrobię.
 
reklama
ja tez jestem 300 cos w trzehc złobach. Zapisałam tam gdzie dziecko jest od 4 miesiaca. No i mi powiedzieli ze jezleli sie dostanie to i tak od 1 wrzesnia. A co do tego czasu to młoda chyba sama w domu zostanie ;-) (porobie porcje i sama do mikrofali hihiihih) zart mi sie wyotrzył. Generalnie jestem załamana
 
Do góry