reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wracamy do pracy - żłobek, niania czy babcia?

dawidowe nam też mówili, że najwcześniej we wrześniu,ale i tak nie gwarantują. chociaż ja to akurat wcześniej i tak bym nie chciała, ale właśnie pomyślałam sobie, że co mają zrobić Ci, którzy tego naprawdę potrzebują już... no cóż... a tam u znajomej koleżanki co pisałaś kiedyś to się nie da szybciej?
 
reklama
ja w zasadzie tez wolalabym zlobek.Bogaty program dostosowany do wieku maluszka, doswiadczon opieka itp. Jednak na dzien dzisiejszy zdecyduje sie na nianie.Ze wzgledu na to, ze pracuje na zmiany, a zlobki zazwyczaj otwarte do 17-18, a niania moze dluzej zostac, no i do pracy bede chciala wrocic jak mala bedzie miala 4-5 m-cy, a takich maluszkow nie przyjmuja do zlobka. Wiec na poczatek niania, a potem zobaczymy,jak sie nie sprawdzi, to zlobek, a jak bedzie super, to zostanie z nami na dluzej. Choc dzisiaj nie wyobrazam sobie zostawic malej z kims obcym:((
Od stycznia zaczynam poszukiwania, juz mam dwa kontakty, w stylu: kolezanka cioci, znajoma znajomej-od takich zaczne.
Czy orientujecie sie jakie stawki wynagrodzenia dla nian sa w duzych miastach? Rozliczac sie lepiej na godziny czy ustalic miesieczna stawka?

Jak pracowalam 3 lata temu jako niania, to najpierw mialam stawke za m-c, ale ze mamusia dziecka czesto znikala na dlugie godziny i w zasadzie mialam stawke chwilami 3zl/godzina, przeszlam na godzinowe 7 zl/godz, teraz nie poszla bym za mniej niz 10zl/godz
 
dawidowe nam też mówili, że najwcześniej we wrześniu,ale i tak nie gwarantują. chociaż ja to akurat wcześniej i tak bym nie chciała, ale właśnie pomyślałam sobie, że co mają zrobić Ci, którzy tego naprawdę potrzebują już... no cóż... a tam u znajomej koleżanki co pisałaś kiedyś to się nie da szybciej?

jak sie da to i tak dopiero od 1 wrzesnia.
 
ja zapisalam malego jak jeszcze bylam w ciazy, realny termin jak maly bedzie mial 1,5 roku, ale i tak wczesniej bedzie babcia, ale z kolejkami to jak pomylka
1
 
do przedszkola u nas można zapisywać w roku w którym dziecko kończy 3 lata, a do żłobka nie można zanim się urodzi, ale u Ciebie margeritta też widzę niezła paranoja
 
no wlasnie tez nie wiedzialam, ze mozna, uswiadomila mnie sasiadka, a czy ty zapisalas juz swoje dziecko do przedszkola, na co zrobilam wielkie oczy ale jak, przeciez sie jeszcze nie urodzilo, paranoja to jest jak juz wybralam gdzie, w jednym dzwoni sie na poczatku miesiaca wtedy informuja o dniu w ktorym koniecznie musisz zadzwonic i potwierdzic, ze dalej jestes w kolejce!!! w koncu zapisalam do zlobka blisko rodzicow, musialam tylko zadzwonic i zmienic dane po urodzeniu, w kolejce ok 350 jestem, miejsc 40, z tego co mi pani dyrektor powiedziala okrres oczekiwania min. 1,5 roku, tak wiec zapisujmy dzieci do zlobka jak zaczynamy sie strac o dziecko
 
reklama
gdziebym nie poszła to by mi dokumentów nie przyjeli jak bym nie miała pesela małej. W wawie czeka sie na pesel miesiac. Raz idac do złoba poprsotu zapomniałam kartki z peselem Laury i nie chciała przyjac dokumetów. Wkoncu wyprosiłam ze mam pesel tylko zapomniałam i ja tylko dojade do domu to zadzwonie. Powiedziałam ze jak bym musiała znowu przyjechac do znowu bym brała dziecko. Ostatecznie sie zgodziła. Ale nie wiem czy to uzupełniła bo jakas złosliwa sie wydawała. Naszczescie zmieniłam na inny złobek i juz nie jechałam ponownie w nowym roku.
 
Do góry