reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrastający paznokieć <uwaga zdjęcie>

Mama035

Początkująca w BB
Dołączył(a)
7 Grudzień 2021
Postów
22
Witam
Może ktoś poradzi poratuje.
Od 3 tygodni strasznie wrasta mi się paznokieć i jest coraz gorzej.
Byłam u lekarza dostałam skierowanie do chirurga. Chirurga mam dopiero 19.04
Teraz zaczęło strasznie boleć aż chodzić nie mogę.
Może poleca ktoś jakiś sposób na złagodzenie bólu?
 

Załączniki

  • Snapchat-116456539.jpg
    Snapchat-116456539.jpg
    114,4 KB · Wyświetleń: 269
  • Snapchat-254919604.jpg
    Snapchat-254919604.jpg
    106,7 KB · Wyświetleń: 107
reklama
Ulala☹️Maść ichtiolowa to na początek aby wyciągnąć zmiany ropne. Ja osobiście polecam Ci udać się do dobrego podologa. Wyrwanie paznokcia przez chirurga jest nieprzyjemne ale co najważniejsze nie gwarantuje, że paznokieć nowy nie będzie się wrastał. Przechodzę to od ok 20 lat, miałam przeróżne metody stosowane, to co widać już gołym okiem paznokieć jest za krótko obcięty, ale dobry podolog wyprowadzi Ci taki stan.
 
Spróbuj może pomoczyć w wodzie z solą - to też zadziała przeciwzapalnie.
Ewentualnie może przyjmie Cię rodzinny i jakiś antybiotyk na to da?
 
Domowy sposób na złagodzenie stanu zapalnego to moczenie stop w mega gorącej wodzie z solą i płatkami mydlanymi. Ja dezynfekuje octaniseptem i mam jeszcze jakiś środek którego nazwy niestety nie pamiętam :/ mnie tak wrósł paznokieć że 4 miesięcy nie moglam chodzić!!! A o założeniu skarpetki moglam pomarzyć, o butach nawet nie wspomnę... I walczyłam z tym sama, bałam się iść do lekarza, tzn na początku chciałam ale rodzina mi odradzała podologa a później stwierdziłam że to już zbyt zaawansowane, i ingerencja byłaby zbyt duża, krótko mówiąc wygrał strach. Nie moglam spać po nocach z bólu... Jakbym miała przechodzić przez to jeszcze raz to od razu zgłosiłabym się do podologa
 
Tez wybralabym sie do podologa, taki lekarz ma doswiadczenie i moze bedzie potrafił uratowac paznokiec, tamponowac zeby rosl na prosto o pokaze tez jak przycinac paznokcie zeby sie nie powtorzyl problem
 
Podolog nie jest lekarzem. To wyspecjalizowana kosmetyczka. Ostatnio podologia jest tak modna, że nawet często nie jest to dyplomowana kosmetyczka. Ja tu widzę zaawansowany stan zapalny. Jak najszybciej udać do chirurga, który przede wszystkim skupi się na ranie.
Nie moczyć w wodzie długo! Woda zmiękczy nie tylko paznokieć, co przyniesie złudną ulgę, ale też skórę i stan się będzie pogłębiał. Na szybko w apteki borasol do przemywania i maść ichtiolowa lub z riwanolem do smarowania. Jak najszybciej wstawić się w gabinecie chirurga. Jeżeli problem jest nawracający, jako ostatni etap, wybrać się do dyplomowanego podologa. Wyprowadzi paznokieć w taki sposób, żeby się nie wrastał i poinstruuje jak o niego dbać.
 
Witam
Może ktoś poradzi poratuje.
Od 3 tygodni strasznie wrasta mi się paznokieć i jest coraz gorzej.
Byłam u lekarza dostałam skierowanie do chirurga. Chirurga mam dopiero 19.04
Teraz zaczęło strasznie boleć aż chodzić nie mogę.
Może poleca ktoś jakiś sposób na złagodzenie bólu?
Ja na Twoim miejscu poszłabym do podologa, zajmuje się strikte stopami i będzie wiedzieć co z tym zrobić.
Ja bym to sypała żółtym proszkiem z apteki .
Tylko jakiegoś dobrego podologa mam na myśli.
 
reklama
W takim stadium to próbowałabym go sobie wyciąc samodzielnie chociaż troche z boku, masakra ;/ No i pamietaj o dezynfekowaniu tego kilka razy dziennie.
 
reklama
Do góry