reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

🌺 🌼 Wróble świergoczą, że Majowe Kreski dwie ⏸️ szybko zobaczą 🌼 🌺

reklama
Dziewczyny, czy zdarzyło Wam się tak, że owulację miałyście bardziej te 36h po peaku? Bo po moim wykresie można by sądzić, że peak rzeczywiście był w 17dc i spodziewałam się, że dzisiaj temperatura pójdzie wyraźnie w górę, no ale nie poszła 🤔
Dodam, że piłam małą lampkę wina wieczorem w 17dc i 18dc, i nie miało to przełożenia na temperaturę - też jak widać. Możliwe, że owu dopiero dzisiaj?
 

Załączniki

  • IMG_2091.jpeg
    IMG_2091.jpeg
    51,1 KB · Wyświetleń: 25
No oby tak było.
We środe mam taką pierwszą wizytę w klinice niepłodności.
I bardzo się boję.
W marcu byłam też w klinice tylko innej szłam z myślą o planie na inseminację i zrobienie drożności natomiast tamten lekarz stwierdził że w moim przypadku inseminacja i drożność nie ma sensu i szedł by w invitro .
Poszukałam innego lekarza specjalizującego się w niskim Amh .
Wizyta dopiero we środę zobaczymy co mi powie.
Wiadomo chciałabym jakoś żeby to naturalnie się udało No ale jak nie da rady to to in vitro No ale się boje że tak odrazu się nie zakwalfikuje i ciągle o tym myślę.
Amh 20.01.23 - 0.83
06.06.23 - 0.93
13.03.24 0.40
To ja w przyszłym tygodniu idę do 2 lekarzy do swojej gin i do jescze innej kliniki. Chce porównać opinie. W sumie już tyle kasy wydałam że te 2 wizyty to jest kropla 😅 ja akurat nie mam jakiegoś ciśnienia że musi być naturalne bardziej mi zależy żeby po prostu być w tej ciąży i mieć już to dziecko. Lata mi lecą a plan na bycie jeszcze w drugiej ciąży przed 35 rz już dawno legł w gruzach. Teraz chce tylko zajść przed 35 i wiadomo urodzić 😅
 

Dziewczyny, czy zdarzyło Wam się tak, że owulację miałyście bardziej te 36h po peaku? Bo po moim wykresie można by sądzić, że peak rzeczywiście był w 17dc i spodziewałam się, że dzisiaj temperatura pójdzie wyraźnie w górę, no ale nie poszła 🤔
Dodam, że piłam małą lampkę wina wieczorem w 17dc i 18dc, i nie miało to przełożenia na temperaturę - też jak widać. Możliwe, że owu dopiero dzisiaj?
Coś wisi w powietrzu, bo mi temperatura też skoczyć nie może 😂🙈

Przyjęłam, że owu była 7.05, a skok wczoraj. Ale z tego co się naczytałam, to temp. może skoczyć później. Poprawcie mnie, jeśli się mylę 🤔 Chociaż u mnie ten skok taki raczej niski 🤷‍♀️
Screenshot_20240509_165938_premom.eh.com.ehpremomapp_edit_1776545812178913.jpg
 
Tak czytałam nic tam takiego sensownego co by mnie zaspokoiło nie ma.
Jeszcze się trochę stresuje tym iż wtedy powinnam mieć 2 dc i obawiam się że to będzie jakiś problem.
Bo na stronie pisze że na pierwszej wizycie jest wywiad i badanie USG i boję się jak zareaguje lekarz na to że przyszłam akuratnie podczas okresu.
Bo na stronie jest też adnotacja że pierwszą wizyta może się odbyć w każdym dniu cyklu owulacyjnego.
I nie wiem jak to rozumieć?
Dla ciebie nawet dobrze że pójdziesz na początku cyklu. Mi w 12 DC gin próbowała liczyć pęcherzyki antralne i mówiła że liczy ale nie do końca jest to już teraz miarodajne bo np. z jajnika z którego miałam owulację nie mogła policzyć. Dla lekarzy nie ma to znaczenia że masz okres. Wiele razy byłam badana podczas okresu i jak uprzedziłam to zawsze lekarze mi odpowiadali że to dobrze że miesiączkuje i to w niczym nie przeszkadza 😅 nie masz czym się stresować. A i ja jak szłam na wizytę w trakcie 🐒to brałam ze sobą nawilżany papier toaletowy i po przyjsciu do przychodni szłam do łazienki się odświeżyć jeszcze raz. W gabinetach niby są bidety ale znając mnie ja bym cała była wykompana 😅

Na wizytę możesz założyć sobie sukienkę żebyś się czuła bardziej komfortowo. Chociaż w klinikach i lepszych gabinetach zawsze są papucie i spódniczki. Ja zawsze sobie tłumaczyłam przed wizytami że oni tyle broszek widzieli że im to już lotto. A teraz po tylu monitoringach to rozbieranie i badanie kompletnie na mnie nie robi wrażenia.
 
Ostatnia edycja:
To ja w przyszłym tygodniu idę do 2 lekarzy do swojej gin i do jescze innej kliniki. Chce porównać opinie. W sumie już tyle kasy wydałam że te 2 wizyty to jest kropla 😅 ja akurat nie mam jakiegoś ciśnienia że musi być naturalne bardziej mi zależy żeby po prostu być w tej ciąży i mieć już to dziecko. Lata mi lecą a plan na bycie jeszcze w drugiej ciąży przed 35 rz już dawno legł w gruzach. Teraz chce tylko zajść przed 35 i wiadomo urodzić 😅
Też miałam taki plan, 2 kreski wyszukałam na miesiąc przed 35 urodzinami. Więc plan na 3 dzieci do 35 poszły w pizdu.
 
Dziewczyny, co wiecie o HBA? Jak jest niskie, jakie mogą być przyczyny? Ewentualnie czym to poprawić?
 
Na wizytę możesz założyć sobie sukienkę żebyś się czuła bardziej komfortowo. Chociaż w klinikach i lepszych gabinetach zawsze są papucie i spódniczki. Ja zawsze sobie tłumaczyłam przed wizytami że oni tyle broszek widzieli że im to już lotto. A teraz po tylu monitoringach to rozbieranie i badanie kompletnie na mnie nie robi wrażenia.
Mi w pewnym momencie też wizyty u ginekologa spowszedniały. I nijak nie rozumiałam jak 30 letnią kobietę trzeba zaprowadzać do ginekologa bo ona się wstydzi... Mam bardzo dużo znajomych, które na wizytę chodzą raz na 5-10 lat.
Byłam raz w przychodni u zwykłego ginekologa na NFZ i tam były spódniczki i kapcioszki😁
 
reklama
Do góry