reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

🌺 🌼 Wróble świergoczą, że Majowe Kreski dwie ⏸️ szybko zobaczą 🌼 🌺

Myślicie, że zła morfologia nasienia może wpływać na ciąże biochemiczne i poronienia? Czy takie plemniki są po prostu niezdolne do zapłodnienia?
Jak najbardziej może. Przeszliśmy przez wielu lekarzy, którzy za poronienia obwiniali tylko mnie. Później trafiliśmy do kliniki niepłodności, gdzie lekarz powiedział: Nie, słabe nasienie również może być przyczyną. Dlatego skierowali również męża na badania. Finalnie okazało się, że to ja. Natomiast każda para to inny przypadek 😊
 
reklama
Mi też można wpisać negatyw.

W marcu zamówiłam tyle testów, że byłam pewna, że jeszcze wiele zostanie mi po szczęśliwym zaciążeniu. Dziś zużyłam ostatni z nich.
Trochę łez się wycisnęło przez ostatnie dni ze mnie. Czuję się jak zakładniczka swoich nadziei, mózg zawsze nakręca pozytywne scenariusze i potem muszę znosić rozczarowanie. Mam dom pełen miłości, mnóstwo zajęć i śmiechu na co dzień, ale w tym czuję się cholernie samotna.

Ale wiem też, że to normalna faza cyklu i za kilka dni znowu będzie łatwiej. W sierpniu minie rok starań, zobaczymy co przyniesie lato. Zaczynam się powoli oswajać z myślą, że będziemy musieli pójść w głębszą diagnostykę.
 
Myślicie, że zła morfologia nasienia może wpływać na ciąże biochemiczne i poronienia? Czy takie plemniki są po prostu niezdolne do zapłodnienia?
Słabe nasienie również może być przyczyną poronień i ciąż biochemicznych. Ja, w porównaniu do @KaMaLi, konsultowałam się z dwoma lekarzami, którzy od razu mówili, że nasienie również może być przyczyną (jeszcze przed badaniami), dlatego po 2 poronieniu mąż wykonał seminogram.
 
Z dobrych wieści przyszedł mi właśnie wynik kariotypu i całe szczęście jest ok. Jeszcze czekam na wynik męża. W ogóle przyszły też jego poszerzone wyniki nasienia i o ile % plemników o prawidłowej budowie się nie zmienił nadal jest 4% ale za to ilość poszybowała mu w górę po braniu supli przez pół roku. Z 120 mln poszybowało na ponad 470 mln i tak samo % żywych z 64 na 82%. W ciężkim szoku jestem, że tak ładnie wzrosły wartości.
Super!! A jakie brał suple? Coś pod wyniki czy jakiś kompleks? Szukam czegoś nowego dla mojego 😀
Edit ! Sorki już widzę ze jest odpowiedz umknęła mi :D
 
Z dobrych wieści przyszedł mi właśnie wynik kariotypu i całe szczęście jest ok. Jeszcze czekam na wynik męża. W ogóle przyszły też jego poszerzone wyniki nasienia i o ile % plemników o prawidłowej budowie się nie zmienił nadal jest 4% ale za to ilość poszybowała mu w górę po braniu supli przez pół roku. Z 120 mln poszybowało na ponad 470 mln i tak samo % żywych z 64 na 82%. W ciężkim szoku jestem, że tak ładnie wzrosły wartości.
470 mln?! Po jakim czasie abstynencji wykonał badanie?
jaka armia potężna! :D
 
reklama
Do góry